• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pobieranie Numeru telefonu na stronie www

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,156 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2015 w PHP przez Misiek Mądrala (5,300 p.)
WItam spotkał się ktoś z możliwością pobieranie informacji o numerze telefonu przez jakiś skrypt ( o ile to wogóle jest możliwe może nie koneicznie w php ), mam namysli coś takiego że wchodzę np na dana strone ze swojego telefonu i na niej autoamtycznie jest odczytwany moj numer telefonu, chodzi o to żeby na stronie wyswietlał się numer telefonu z jakiego się odwiedza dana strone.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 maja 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A skąd skrypt ma wiedzieć jaki numer telefonu wchodzi- na podstawie czego niby indetyfikował by to? pomśl troche.
komentarz 5 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Przecież napisał:

 o ile to wogóle jest możliwe 

Pomyśl troche. :) 

komentarz 5 maja 2015 przez Misiek Mądrala (5,300 p.)
Myslałem nawet nie troche tylko więcej niż troche, a że nic nie wymyśliłem a alfą i omegą nie jestem dlatego zadałem pytanie.
komentarz 5 maja 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Biorąc pod uwagę trochę logiki to nie, nie jest to mozliwe i w sumie to pytanie nie powinno mieć miejsca.  Kolejne pytanie z serii; Czy jak wjadę w drzewo to mogę zginąć? jest to w ogóle mozliwe?
komentarz 5 maja 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
jest to chyba możliwe, po zalogowaniu się na konto windows phone nie podawałem nigdzie swojego numeru telefonu (naprawdę na to uważałem) a jakoś się tam wyświetla.
komentarz 5 maja 2015 przez Misiek Mądrala (5,300 p.)
a może da się odczytać imei urządzenia ?? albo ma ktoś pomysł na autoryzacje dostępu do strony wchodząc z telefonu ale żeby nie wpisywać zadnych loginów, haseł, kodów z sms itd
0 głosów
odpowiedź 5 maja 2015 przez crevan236 Nowicjusz (140 p.)
Witam, z tego co wiem to (jak już zresztą zostało napisane) za pomocą samego php nie da się tego zrealizować.

Natomiast ogólnie to myślę że jest to możliwe. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to aplikacja na smartphone z której odwiedzało by się stronkę.  Jak powrzechnie wiadomo aplikacje mają dostęp do o wiele ciekawszych danych niż sam numer telefonu (o ile im się pozwoli rzecz jasna).

Myślę że to by było możliwe również przez korzystanie z bazy danych np. facebooka, bo o ile pamiętam to nie trzeba się samemu zgadzać na udostępnienie mu danych telefonu, wystarczy że osoba która ma Twój numer się na to zgodzi i już jesteś w bazie (o ile fb połączy Twoje dane z jej np. książki adresowej z danymi konta na fb). Problem tutaj się pojawia przy podbieraniu takich danych od fb, ale co tam.

Ogólnie to parafrazując tekst piosenki Martina Lechowicza: można by, tylko po co?

Pozdrawiam

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 3,659 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2016 w JavaScript przez Sebek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 316 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...