• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zakup laptopa

Object Storage Arubacloud
–1 głos
663 wizyt
pytanie zadane 1 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Agnieszka505 Nowicjusz (180 p.)
edycja 1 września 2016 przez Arkadiusz Waluk
Witam. Bardzo interesuję się informatyką i właśnie idę na studia informatyczne.  Chcę laptopa pod mój kierunek studiów informatycznych, takiego by można było wszystko pod tym kątem na nim zrobić sprawnie i szybko oraz takiego również pod kątem fotografii i tworzenia krótkich filmików. Główne parametry to dysk ssd z pojemnością minimum 1tb, procesor i7, a 4 rdzenie to minimum, by posiadał wszystkie złącza i napęd optyczny choć bez napędu mogłabym jeszcze się obejść bo zawsze napęd można dokupić choć z byłoby najlepiej. Wiadomo laptop ma być masywny dobrej konstrukcji najlepiej już z systemem. I właśnie ten mój dylemat czyli odpowiednią grafika na moje potrzeby. Cena do 5000 tyś wiadomo gdyby była tańsza opcja lepiej. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź
komentarz 2 września 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
Jak już kupisz, proponuje dokupić powerbanka ;D
komentarz 3 września 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Powerbank nie naładuje laptopa -.-

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 września 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)

Widzę dwie opcje:które wydają mi się dobre.

Pierwsza do pracy mobilnej:
-Kupujesz Lenovo Y700 w którym otrzymujesz i7  6700HQ, oraz grafikę gtx 960m która może wystarczy.
-Dokupujesz 8 Gb ramu i większy dysk SDD
-Cieszysz się swoim laptopem i możliwością pracy w terenie. Laptop bez zewnętrznego zasilania szybko ci padnie. 

Druga do pracy w domu i pokazywania projektów w terenie. TAŃSZA WERSJA
-Kupujesz dowolnego laptopa z i5, byle powyżej 2 GHz z 2 rdzeniami i 4 Gb ramu
-Za resztę pieniędzy składasz normalnego blaszaka który wymiecie wszystkie laptoki

Jeśli praca w terenie jest dla ciebie bardzo ważna, wybierz pierwszą opcję.
Jeśli praca w domu również jest dla ciebie rozwiązaniem wybierz drugą opcję.

 

komentarz 2 września 2016 przez Agnieszka505 Nowicjusz (180 p.)
O takie odpowiedzi mi chodzi ludzi, którzy potrafią zrozumieć potrzeby pracy komputera w określonych warunkach. Staram się to połączyć wszystko ze sobą bo ma być to urządzenie do pracy i nauki wiadomo jakiego kierunku, ale uważam, że gdyby tak spróbować z drugą wersja i nawet więcej dołożyć byłby to jakiś pomysł.
komentarz 2 września 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Chciałbym jeszcze dodać jedną rzecz. W laptopie lenovo y700 jest grafika gtx 960m, która wypada na poziomie gtx 750Ti czyli śmiesznie słabo. Przypomniałem sobie jeszcze o istnieniu chromebooków. Zapoznaj się z nimi jeśli praca w terenie nie jest dla ciebie priorytetem. Ogólnie na chrombooku jedyne co zrobisz to sprawdzisz wiadomości, pogodę, gmaila, poogladasz filmy na yt itp. O edycji / renderowaniu zdjęć i filmów możesz zapomnnieć ale cena takiego laptopa jest śmiesznie mała
komentarz 2 września 2016 przez Agnieszka505 Nowicjusz (180 p.)
Oki. Bardzo dziękuję za rady, a szczególnie jeśli mowa o grafice bo właśnie miałam na uwadze Lenovo, o którym mówisz tylko w sklepie powiedzieli, że grafika gtx960 nie posłuży mi dobrze do pewnych rzeczy
+1 głos
odpowiedź 3 września 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
komentarz 3 września 2016 przez Agnieszka505 Nowicjusz (180 p.)
Wow :-D a niektórzy narzekają, że podałam ich za dużo:-D spoko
komentarz 4 września 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Jak wypełnisz to będę sugerować, z pasja-informatyki mamy umowę o wzajemnej reklamie i linkowaniu więc tu spoko, możesz napisać tu lub u mnie.
komentarz 4 września 2016 przez Agnieszka505 Nowicjusz (180 p.)
Oki, ale to jutro wieczorem bądź w poniedziałek
komentarz 5 września 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
oki
+1 głos
odpowiedź 3 września 2016 przez nerdxg Obywatel (1,760 p.)
Odłóż sobie trochę kasy na monitor. Bardzo się przydaję, jeśli będziesz pracować/uczyć się na laptopie w domu
0 głosów
odpowiedź 1 września 2016 przez niepowiem Nowicjusz (160 p.)
No dobra, ale powiedz po co Ci taki laptop? Ważyć będzie pare kilo, w sumie to już lepszy PC, a taki laptop jak piszesz za 5000 trudno skleić, bo jak i7 to i zasilacz lepszy, grafika dobra to i obudowa większa. No nie wiem, ja bym wziął za 3000, albo kompa za 2500 bo to wszystko Ci wystarczy. Zresztą co ja gadam komputer za 1500 zł Ci wystarczy ;) To już nie te czasy co 20 lat temu :P
komentarz 1 września 2016 przez Agnieszka505 Nowicjusz (180 p.)
Są takie w tej kwocie, standardowej wielkości, nie ważą dużo. Moje pytanie tyczy głównie jaka grafika bo wybór przy tych parametrach co podałam jest ogromny, ale nie wiem jaka grafika byłaby odpowiednia choć tak jak powiedziałeś na upartego i za 1500 byłby, ale nie wiem na jak długa metę. Dysk ssd pewnie zapełnił by się w mgnieniu, a nie chodzi o to by od razu go wymieniać. Powiem tak PC nie może być, ponieważ potrzebuję mobilnego. Ten komputer ma pracować przez większość dnia i wymagana również duża pojemność dysku. Masywny to nie w sensie ciężki po prostu nie chcę plastiku. To, że idę na studia informatyczne to swoją drogą, ale tak jak pisałam potrzebuje również do multimedii. Robienie filmów, obróbka fotografii itp Słyszałam opinie, że do tego są dobre gamingowe laptopy przeznaczone do gier, graficznie specjalne, ale z drugiej strony, że taka grafika może pogorszyć jakość pracy od strony informatycznej. Szukam opini póki coś osoby bardziej doświadczonej ode mnie. Dysk ssd, ponieważ ten komputer ma wykonywać wiele funkcji jednocześnie w jak najszybszym czasie. Doskonale zdaje sobie sprawę z parametrów jakie postawiłam.
komentarz 1 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
edycja 1 września 2016 przez ZakosiliMiNeta
Podaj mi linki do 2 laptopów co mają i7, 1T SSD, solidnie wykonaną obudowę i osobny układ graficzny. Bo np na morele nie pokazuje mi żadnego laptopa z i7 i 1T SSD
0 głosów
odpowiedź 3 września 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Kiedyś zrobiłem taką listę dla laptopów średniej klasy:

http://forum.pasja-informatyki.pl/60073/porownanie-laptopow-sredniej-klasy-wykaz
 

Co nie zmiena faktu, że podobną można zrobić dla lepszych, po prostu dopisując je do niej lub zamieniając :)

Najlepiej pobrać ten dokument na dysk i sobie studiować na spokojnie.

Przy okazji zauważysz że praktycznie większość laptopów zbytnio się nie różni od siebie w podobnych przedziałach cenowych. Nawet widać zależność, że kilka identycznych parametrowo laptopów ma różne ceny (imo, płaci się za logo).
komentarz 4 września 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Zdecydowanie nie za Logo weźmy np. Della płacisz za gwarancję i to jak jest za projektowany, wnętrze odbiega od tańszego Lenovo z tą sama spec. znacznie
komentarz 4 września 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Akurat Della nie uznałbym za solidną markę ;)

Dell ma dobrą politykę gwarancyjną, co jest dobrym powodem dla skupowania tych kompów przez firmy - stąd też masa poleasingowych delli w cenie wręcz śmiesznej.

Naprawiałem delle i testowałem je i nie wiem co w nich takiego, że miałbym płacić za ich projekt. Poza tym te same rzeczy w Dellach i innych laptopach na moje oko są mniej wydajne.
komentarz 4 września 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Nie mówię o Inspiron czy XPS-ach

http://www.forum.nieidealny.pl/topic/131-serie-biznesowe/
Tylko o seriach biznesowych np. Latitude/Precision

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 330 wizyt
pytanie zadane 19 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Patryk Rafał Bywalec (2,700 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 346 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez kieryk123 Początkujący (300 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 612 wizyt

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...