• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stylizacja treści HTML bez użycia grafiki

Object Storage Arubacloud
+1 głos
210 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2015 w HTML i CSS przez Include Nowicjusz (200 p.)
Cześć! Zainspirowany pomysłem Mirosława Zelenta, którego ogladam od dłuższego już czasu, postanowiłem rozpocząć przygodę z niniejszym forum społecznościowym, no ale dosyć już offtopu.. Przejdźmy do rzeczy. Jestem człowiekiem o wielu ambicjach. Zaczynałem od grafiki, ale ta podróż długa nie była. Zdecydowanie bardziej wolę kodować. Tyle, że.. bardzo lubię konkretne efekty. Dlatego tutaj pytania konkretnie do Was. Czym się kierować przy doborze stylu przyjemnego dla oka użytkownika? Czy zdarzyło Wam się wpaść w mieszankę fontów na stronie? Czy takie rozwiązanie jest dobre? Jak dobierać właściwie kolory? Czy są jakieś pomocne narzędzia, które można wbudować do IDE? W jaki sposób koderzy tworzą przy kolumnach obramowania w postaci obrazka? Chodzi mi o pionowe, ładnie wystilizowane przykładowo łańcuchy, które stanowią obramowanie jakiegoś diva, np z panelem logowania. Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi! :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 maja 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)

Przede wszystkim jeśli widzisz fajny efekt, np. ładne obramowanie jakiegoś diva czy obrazka - możesz podejrzeć jak zostało ostalywane za pomocą narzędzi dev ppm -> "zbadaj element" -> i przeglądasz style.

Co do narzędzi mogę ci powiedzieć tylko tyle, że jest ich cała masa, zaczynając od Kulera (chyba najpopularniejszy do doboru kolorów, różnych palet etc) a kończąc na przeróżnych podobnych stronach, kiedyś znalazłem stronę, która umożliwia sprawdzenie w jakim stopniu pasują do siebie kolory niestety nie pamiętam już jak to nazywało tak więc ci nie podam, chyba że ktoś inny.

Co do fontów znowu dużo opowiadać, cała typografia, sposoby to wszystko jest całkiem złożone...

Co do IDE zależy jakiego używasz, jest wiele różnych edytorów i każdy oferuje pewne funkcjonalności jak i dodatki. Najpopularniejszym (i liderem) zdecydowanie jest Sublime Text, jednak oprócz niego są edytory, które na nim się wzorują i mają identyczne możliwości jak np. Brackets, Atom czy nawet Notepad++. Oczywiście do każdego z nich można doinstalować dodatki, pluginy, które jeszcze bardziej polepszają pracę.

Swoją drogą bardzo fajny temat, również chciałbym się dowiedzieć w ogóle w jaki sposób osiągnąć pewne efekty i bardziej doszkolić się z CSS, niestety nie wiem jak i fajnie gdyby ktoś bardziej doświadczony (powiedzmy na poziomie ninja :D) powiedział coś na ten temat. Strzelam, że do ciekawych efektów jeszcze potrzebny będzie JS, ale to głównie do interakcji i nadaniu życiu naszej pracy. :P

+1 głos
odpowiedź 4 maja 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)

Za dużo rzeczy chcesz wiedzieć sam nie potrafię na wiele odpowiedzieć ale wydaje mi się że 2 czcionki na stronie w zupełności wystarczą fajne czcionki masz tutaj https://www.google.com/fonts kolory to już tylko twoja wyobraznia jest wiele narzedzi wybierających kolory dopasowujących itp. ja kożystam z dwóch fajnych narzedzi a mianowicie  http://colorhunter.com/ tutaj masz gotowe projekty 
a tutaj możesz łafjnie tworzyć własne ale są steż super gotowe projekty innych urzytkowników https://color.adobe.com/pl/explore/newest/?time=all myślę że trochę pomogłem :)

+1 głos
odpowiedź 4 maja 2015 przez Do.Zzay Mądrala (5,700 p.)
Najważniejsze by trafić w tematykę strony. Na przykład, strona o średniowieczu nie będzie miała neonowego, nowoczesnego stylu tylko spokojny, kolor zżółkłego papieru itp. Dodatkowo musisz dobrze dobrać styl, by wszystko ze wszystkim nie miało kontrastu. Żeby była harmonia.
0 głosów
odpowiedź 4 maja 2015 przez niezalogowany
Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie pytasz o HTML czy CSS?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,319 wizyt
pytanie zadane 11 października 2017 w HTML i CSS przez adrian588 Początkujący (470 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 201 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2017 w HTML i CSS przez Mateusz Bogumił Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 538 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...