• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkoła muzyczna, a programowanie

Object Storage Arubacloud
+1 głos
344 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez JameZ Początkujący (270 p.)
Witam!

Zacznę od tego, że mam 16 lat i idę w tym roku do liceum, do szkoły muzycznej chodzę od 7 roku życia czyli od 9 lat. Programowaniem zainteresowałem się jakoś rok temu i do tej pory to kontynuuję, najbardziej interesuję mnie kodzenie gier czyli Unity,UE i te sprawy. Jako iż zaczynam w tym roku liceum, chciałbym się rozwinąć w programowaniu ponad miarę swoich możliwości oraz znaleźć w kolejne wakacje jakąś prace, problem jest tylko jeden mam MAŁO czasu w roku szkolnym,bardzo mało. Pytanie do was czy warto rezygnować ze szkoły muzycznej by rozwijać się w tej dziedzinie jak najwięcej, najbardziej efektownie czy nie?

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
odpowiem Ci byc moze nieco inaczej niz koledzy:

a moze idz w kierunku robienia/komponowania muzyki do gier
komentarz 29 sierpnia 2016 przez JameZ Początkujący (270 p.)
Myślałem o tym, ale w takim wypadku za co się zabrać? Jakieś rady małe masz?
komentarz 29 sierpnia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
no niestety w tym to Ci za bardzo nie pomogę, hmm... skoro uczeszczasz do szkoly muzycznej to moze ktorys z Twoich nauczycieli podpowie Ci (o ile juz nie mowili) jak dostac sie do jakies wytworni (bo byc moze oni pracowali w takim czyms), ktora np. tworzy podklady muzyczne na rozne i do roznych okazji, podejzewam ze takie wytwornie nie tylko tworza muzyke do gier ale np. do filmow, reklam itp. podejzewam tez, ze potrzebne jest jakies, jak to sie mowi, portfolio zeby zaprezentowac jakos swoje umiejetnosci.

Mozesz np. w ramach swojej promocji tworzyc muzyke, ktora bedziesz udostepnial za darmo, na podobnej zasadzie jak np. darmowe tła pod strony internetowe itp. Dzieki temu moze ktos uzyje Twojego podkladu w czyms tam i bedziesz mial, ze tak powiem prosto, plusa.
komentarz 29 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Spróbuj dolączyc wswoja muzyke do malych projektow, pisz na forum ze użyczysz swojej muzyki za darmo, w ten sposob uzyskasz jakies tam doswiadczenie, ocene muzyki i rozglos
+1 głos
odpowiedź 29 sierpnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Moim zdaniem to właśnie muzyka kiedyś była tym, czym jest teraz programowanie - wcale nie łatwo jest się wyczuć wszystkiego na jej temat(wiem co piszę, w mojej rodzinie jest wielu muzyków), te subdominanty, tercje i tak dalej - aby w pełni to pojąć, należy się do tego przyłożyć. Co masz na myśli mówiąc mało czasu? Wiem, że szkoła muzyczna portafi zabierać nawet 4 dni w tygodniu - do tego nauka itd., ale moim zdaniem te dwie rzeczy raczej nie powinny się wymijać, a nawet powinny się zazębiać. Jeżeli uczysz się siódmy rok w szkole muzycznej, szkoda bardzo by było teraz to marnować(tymbardziej, że muzyczna Ist. oraz II trwa bodajże 9 lat?) - a masz jeszcze czas na rozwinięcie programowania.

PS: Na jakich instrumentach grasz? :)
+1 głos
odpowiedź 29 sierpnia 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
I chcesz tak 9 lat zaprzepaścić na możliwe że chwilową zajawkę? Jeśli muzyka Cię nie interesuje to droga wolna, ale jednak szkoda tych 9 lat.

Musisz albo znaleźć więcej czasu albo iść do jakiejś niewymagającej pracy i uczyć się. GameDev raczej nie ma niskiego progu wejścia, więc może być ciężko.
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Raczej tobie nie napiszę czy masz z czegoś rezygnować, ale muzyka zmienia strukturę mózgu (i podczas jej komponowania jak i podczas jej słuchania), więc może tobie się cholernie przydać to w programowaniu co może nie raz pomóc w nagłych olśnieniach i wpadaniu nagle na super pomysły jak coś zaprogramować. Mózg muzyka troszkę inaczej działa. Połącz jedno z drugim, a może twórz muzykę do gier.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 3,384 wizyt
+5 głosów
9 odpowiedzi 18,175 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...