• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy aby uruchomić program napisany w Pythonie muszę mieć go zainstalowanego?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,271 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2016 w Python przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Witam Serdecznie!

 

Od kilku dni zacząłem uczyć się Pythona z racji jego ogromnych możliwości, prostoty i szybkości tworzenia zarówno aplikacji na platformę webową, jak i desktopową.

 

Zaniepokoiła mnie jedna rzecz odnośnie tworzenia programów- czy, aby uruchomić program napisany w Pythonie muszę mieć go zainstalowanego? (na początku kursu poproszono mnie o pobranie i zainstalowanie sterowników z strony oficjalnej python.org). Zauważyłem, że Javę też aby uruchomić trzeba mieć ją zainstalowaną dlatego mam takie lekkie zaniepokojenie- w przypadku programów w C++ nie musiałem mieć nic takiego...

Z drugiej strony jednak wiem, że taka gra jak Metin2 została oparta na tym języku programowania i nie musiałem mieć zainstalowanego Pythona, aby ją uruchomić - dlatego jeżeli moje domyślenia są słuszne, to w jaki sposób można uruchomić program z rozszerzeniem .py bez zainstalowanych ,,sterowników?" ?

Być może ogólnie te pytania dla tych którzy znają odpowiedź mogą się wydawać kompletnie głupie, ale w moim przekonaniu lepiej przez kilka chwil być głupkiem i zapytać się o coś prostego niż cierpieć resztę życia żyjąc w niepewności :D

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez Benek Szeryf (91,110 p.)
wybrane 27 sierpnia 2016 przez ForeverFriendzone
 
Najlepsza

Jeśli chcesz wykonać program napisany w Pythonie (kod źródłowy), to potrzebujesz zainstalować interpreter (po Twojemu to sterowniki). Programy w Pythonie można też kompilować i wywoływać. Wtedy plik z kodem źródłowym jest Ci niepotrzebny, bo wystarczy uruchomić skompilowany plik. Co więcej, nie potrzebujesz wtedy już interpretera (po Twojemu nie musisz już instalować dodatkowych sterowników), skompilowany plik zawiera w sobie wszystko co potrzebujesz. Zerknij tutaj: http://www.py2exe.org/index.cgi/Tutorial

komentarz 27 sierpnia 2016 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Dziękuję bardzo!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,094 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 723 wizyt
–3 głosów
5 odpowiedzi 13,716 wizyt

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...