• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodawanie artykułów na stronę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,435 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w PHP przez subterras Użytkownik (680 p.)
zmienione kategorie 23 sierpnia 2016 przez subterras
Hej, tak się zastanawiam, jak wygląda dodawanie na stronę "artykułów" przez na przykład redaktorów do tego upoważnionych albo admina. Chodzi mi o to żeby tylko osoby którym jest to udostępnione mogły dodawać artykuły na stronę, która nie będzie blogiem albo forum tylko zwykłą stroną na której na stronie będzie gdzieś zakładka ze spisem artykułów do przeczytania. Poza tym jak zapisywane i dodawane na stronę są te artykuły ? Do jakiś osobnych plików które są wczytywane na stronę z treścią ? Baza danych czy jak ? :P I jeszcze ostatnie małe pytanie, jakie są przydatne narzędzia to tworzenia tego typu pól na tekst w których możemy wybrać kolor, czcionkę itp z panelu ? Wiele pytań ale liczę na odpowiedzi :) Z góry dzięki
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Zmień kategorię na PHP. To nie ma nic wspólnego z frontem.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
wybrane 24 sierpnia 2016 przez subterras
 
Najlepsza

Aby ktoś mógł dodać post [Czy to administrator, czy osoba do tego upoważniona] korzystamy z CMS, czyli systemu zarządzania treścią (ang. Content Management System).

System CMS możemy stworzyć sami używając (najpopularniejszego) PHP, albo możemy też skorzystać z gotowych rozwiązań, na przykład używając (najpopularniejszego) Wordpress-a.

Każdy sposób stworzenia strony ma swoje zalety i wady. Tworząc własny CMS, musimy poskładać wszystko do kupy, zadbać o bezpieczeństwo, aby przypadkiem jakaś niepowołana istotna nie stworzyła nam postu i wiele więcej rzeczy. Używając gotowego CMS mechanika strony jest już stworzona i nie musimy się martwić o wiele rzeczy. Jedyne co nam wtedy zostaje to stworzyć widok strony [HTML + CSS], chociaż nie zawsze, bo możemy kupić lub skorzystać za darmo z gotowego motywu. Oraz oczywiście napisać posty.

Co polecam wybrać? Jeżeli chcesz zostać programistą, który zajmuje się backend-em strony to spróbuj nauczyć się PHP, jeżeli Cię to nie interesuje to skorzystaj z CMS-a. Jeżeli już zdecydujesz się na naukę PHP, to proponuje zacząć od poradników PHP, a nie "Jak stworzyć CMS w PHP", bo to raczej nie jest rzecz, z której wiele się nauczysz, podczas gdy wiesz, tyle co nic.

Jak zapisywane są artykuły? Tak jak człowiek ustali. Jeżeli ktoś chce przechowywać artykuły w osobnych plikach, nie ma problemu. Ale jednym z lepszych sposobów jest przechowywanie takich informacji w jakiejś bazie danych, na przykład MySQL.

Jak są odczytywane artykuły? To zależy jak są zapisane. Znacząca większość stron przechowuje artykuły w bazie danych. Więc z takiej bazy danych są one wyciągane, za pomocą PHP i wstrzykiwane w HTML [Jeżeli korzystasz z CMS to on to zrobi za Ciebie]

Jeżeli chodzi Ci o edytor na stronę, taki jaki aktualnie używam podczas pisania TEGO tekstu to zapewne jest to HTML + CSS + JavaScript. JavaScript robi w tym największe znaczenie. "Skleja" to wszystko do kupy.
Jeżeli chcesz skorzystać z takiego edytora na swojej stronie to możesz to zrobić. Wystarczy wejść na stronę CKEditor i trochę poczytać, jak go przenieść na swoją stronę i jak z niego skorzystać.

0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez Patryk Filipiak Początkujący (460 p.)
Kolega Ehlert dobrze powiedział. Twoje Tagi nic nie mają wspólnego z dodawaniem artykułów. Najpierw naucz się programowania PHP i MySQL to wtedy będziesz mógł się brać za takie rzeczy.
–1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Witaj, najlepiej zainstalować jakiś system CMS np WordPress, Joomla i takim redaktorom utworzyć konta z uprawnieniami tego typu po prostu.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
To jest najtańsze rozwiązanie dla blogerów, nie programistów.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez subterras Użytkownik (680 p.)
Nie jestem właśnie do końca rozeznany w wordpressie, wiem że blogi się w nim przyjemnie tworzy ale mi chodzi tylko o sekcję z artykułami . Nadal jest to opłacalne i możliwe do wykonania ? Jeżeli są na to lepsze sposoby chętnie ich wysłucham :)
komentarz 23 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Na WordPressie stawie się już nie tylko blogi :) Każdą stronę można zrobić :)
1
komentarz 23 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Na WordPressie stawie się już nie tylko blogi :) Każdą stronę można zrobić :)

Ale robi się blogi, a Ci co robią inaczej to raczej chyba w życiu nie tknęli prawdziwego PHP oraz frameworków gdyż kod tego scierwa jest tak masakryczny, że nawet melisa nie pomaga po godzinie dłubania. Nie wspominając o pluginach tworzonych przez "programistów" dziurawych jak sito - później się dziwią, dlaczego im się ktoś włamał na stronę (:

WP+Wcommerce? OMG? 
Presta, Sylus, magneto ... tak odpowiem ;)

komentarz 23 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Każdy ma prawie mieć swoje zdanie, ja WordPressa lubię i mam do niego zaufanie. A na pluginy i szablony trzeba uważać albo pisać swoje :)
komentarz 23 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

To widocznie jesteś frondendowcem :)

Współczuję i pozdrawiam :)

mam do niego zaufanie. 

Szanuję za odwagę.

komentarz 23 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Strona oprócz tego co w przeglądarce widać, to również kod po stronie serwera. frown'

Tutaj masz swoje zaufanie.

komentarz 23 sierpnia 2016 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)

Wordpress...

  • Chcesz dokleić własny CSS spoko, wskaż mi. Pliki JS, wskaż mi. Wszystko musisz mu wskazywać...
  • Chcesz stworzyć API w JS? Spoko, ale najlepiej w jQuery xD. (natywny JS działa wolniej od jQuery) xD
  • Jakieś zewnętrzne API? Zapomnij...
  • Szukasz czegoś w kodzie wyrzuconym przez przeglądarkę ... Powodzenia xD
  • Przy okazji dokleja własne jądro jQuery , nie patrząc czy jest  już doklejone xD.
  • Tryby otwarcia? Owszem, ale najlepiej przez filtr lub jakieś inny plugin.
  • Dodatkowe zdjęcia w layoutcie strony (powiedzmy takie, które nie zamykają się w konkretnym template) . Oczywiście wskaż mi, a jak masz wskazać to już twój problem xD

Pewnie na sporą część problemów jest lekarstwo, ale jak narazie z takimi psikusami się spotkałem pracując na tym "CMS-sie".

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 218 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w HTML i CSS przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2019 w HTML i CSS przez MombotTv Nowicjusz (140 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...