• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JavaScript Jquery .off()

Object Storage Arubacloud
0 głosów
450 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2015 w JavaScript przez Albatros Początkujący (280 p.)

Mam pytanie... Jak użyć metody off() na funkcji ?

Chodzi mi o tą metodę http://www.w3schools.com/jquery/event_off.asp

mam np.

function napisz(y)

{

alert (y);

// I tu chcę użyć .off do funkcji

}

Moja funkcja jest całkiem inna, dlatego też mi potrzebny sposób użycia tej oto też metody dla funkcji.

Za pomoc dziękuję.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 maja 2015 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
edycja 2 maja 2015 przez Tomasz90
off() służy do usunięcia obsługi zdarzeń z danego elementu, któremu zostało ono przypisane wcześniej przy pomocy metody on(). W funkcji wywołujesz ją w ten sposób jak w tym linku, który wkleiłeś.

function myFunction() {

        jQuery('p').off('click');

}

Ewentualnie w wywołaniu metody off możesz podać nazwę funkcji, która ma zostać uruchomiona gdy wywołane zostanie off().

Tutaj masz taki przykład:

https://api.jquery.com/off/
komentarz 2 maja 2015 przez Albatros Początkujący (280 p.)
edycja 2 maja 2015 przez Albatros

Dzięki, już rozumiem. Tylko nadal nie rozwiązało to mojego problemu, 

Mam funkcje:

wcześniej wywołane niema(10,20,30,xxx)

function niema(x, y, z, b)

{

alert (x, y, z);

var bx = document.getElementById(b);

                 $( bx ).on( "click", function(event)

{

alert ("y");

niema(20, 30, 40, zmienna);

$( this ).off(event);

}

To taki przykładowy kod by pokazać o co mi chodzi... Mój kod sobie z tym nie radzi i po obliczeniach nadal ta funkcja istnieje i przechowuje mi parametry, których być już nie powinno.

A chodzi mi o to jak zakończyć wcześniejszą funkcję niema w javascript (wywołaną za pierwszym)  po użyciu atrybutu click. Próbowałem już return, ale nadal nic :/

Bo jak wiadomo chce z podfunkcji ruszyć od nowa z nowymi parametrami funkcję główną.

 

EDIT:

Rozwiązałem problem... Wszystko tkwiło w appendChild, namieszał mi ostro :P.

komentarz 2 maja 2015 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
No w tym przykładzie to się "zapętla" no i nigdy nie kończy. Żeby Ci się to kiedyś zakończyło to możesz dodać sobie dodatkowy parametr do tej funkcji niema(), którego zmiana spowoduje zakończenie funkcji. W tej chwili masz tak:

1) wywołujesz funkcję niema() po raz pierwszy i ona coś sobie tam robi i wywołuje się z nowymi parametrami lecz dalej nie kończy

2) wykonuje się funkcja z nowymi parametrami i wywołuje trzeci raz(ta druga też się nie kończy)

3) No i to się powtarza cały czas

Jak dodasz jakiś parametr do funkcji i przy którymś wywołaniu osiągnie on wartość wymaganą do zakończenia funkcji to wtedy zakończenie tej ostatniej funkcji umożliwi wykonanie do końca pozostałych wcześniej wywołanych.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 629 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 172 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2019 w JavaScript przez Patryk Kania Początkujący (310 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...