• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Team speak na Open Suse

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
190 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Mateusz Damek Nowicjusz (240 p.)
Witam, ostatnio wyposażyłem się w Open Suse i jest to fajny system operacyjny tylko mam jeden problem: zainstalowania Team Speak'a nie potrafię tego zrobić. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi jak to zrobić ?

 

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Zakładam, że pobrałeś wersję 64 bit i plik *.run masz w katalogu Downloads. Dla aktualnej wersji powinien nazywać się on: TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.0.19.4.run

Na początku wchodzisz w terminal i przechodzisz do katalogu Downloads:

cd ~/Downloads

Następnie musisz dać plikowi *.run prawa do uruchomienia robisz to wpisując:

chmod +x TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.0.19.4.run

Gdy już to zrobisz uruchamiasz plik *.run w następujący sposób:

./TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.0.19.4.run

Na początku instalator informuje cię o "poruszaniu" się podczas instalacji. Gdy wszystko sobie przeczytasz (jeśli chcesz) naciśnij klawisz ENTER i w tym momencie powinien pojawić ci się regulamin. Musisz go przescrollować używając do tego strzałek w górę i w dół. Gdy zjedziesz już na sam dół wciśnij klawisz q, aby wyjść z wyświetlania regulaminu. Teraz musisz ten regulamin zaakceptować wciskając klawisz a następnie ENTER.

I to tyle twój TS jest właśnie zainstalowany! :)

BDW Polecam zapoznać się z podstawowymi komendami na Linux'ie. Osobiście polecam LINK.

EDIT: Twój TS instaluje się w tym samym miejscu gdzie jest plik *.run. Możesz przed instalacją przenieść ten plik do katalogu /opt lub gdzieś gdzie ci to odpowiada, bo trzymanie programu w katalogu ~/Downloads to słaby pomysł raczej xD Możesz również po instalacji katalog przenieść do wspomnianego wcześniej /opt. Katalog dla obecnej wersji i systemu 64 bit powinien nosić nazwę TeamSpeak3-Client-linux_amd64.

Jak przenieść plik lub folder do katalogu /opt?

sudo mv ~/Downloads/<nazwa pliku lub katalogu> /opt/<nazwa pliku lub katalogu>

Pamiętaj, że przenosząc plik musisz podać całą nazwę (wraz z rozszerzeniem)

komentarz 10 sierpnia 2016 przez Mateusz Damek Nowicjusz (240 p.)
Zrobiłem tak jak kazałeś ale zamiast ts pojawił mi się folder  Team speak
komentarz 10 sierpnia 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Nigdzie nie napisałem, że pojawi się folder ts. Folder ten nazywa się pewnie TeamSpeak3-Client-linux_amd64

0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2016 przez JakubDev Nowicjusz (200 p.)
A instalujesz wersję dla linuxa?
komentarz 10 sierpnia 2016 przez Mateusz Damek Nowicjusz (240 p.)
Tak
komentarz 10 sierpnia 2016 przez JakubDev Nowicjusz (200 p.)
Jakiś dokładny opis błędu?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 679 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Inne języki przez intoksynator Gaduła (3,450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Misiek Mądrala (5,300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,756 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...