• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem JavaScript

Object Storage Arubacloud
0 głosów
376 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2015 w Java przez Albatros Początkujący (280 p.)
Witam !

Mam pytanie... otóż, używam jednej ze stworzonej przeze mnie funkcji w javascript, która podświetla mi pobliskie pola... Pól jest 128, za każdym kliknięciem jest podświetlane 8 w okół znajdującego się obecnie obiektu "aktualna". Manewruje obiektem po polach, ale nastepują problemy po podświetleniu tego samego pola drugi raz - nie chce wchodzić w funkcję click one, która działa bezproblemowo za pierwszym razem przy przetwarzaniu skryptu na tym polu,

Mam na myśli: Jak usunąć wszystkie aktualne zmienne(zrobić czystkę aktualnych obliczeń) w danej funkcji np. wstawiając coś tuż przed samym końcem funkcji ? Czuję jakby JavaScript cały czas przechowywał informacje o wcześniejszym obliczeniach.

Za pomoc dziękuję.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 maja 2015 przez molaki Obywatel (1,700 p.)
Fajny byłby jakiś fragment kodu i/lub demo

Może zrób coś w stylu wypisz ręcznie zmienne i przydaj im pustą wartość np,.

zmienna1 = ''; - string

zmienna2 = 0; - integer

itp..

Ale demo by się przydało..
komentarz 1 maja 2015 przez Albatros Początkujący (280 p.)
Dobrze, oto moja tymczasowa praca http://albatross.cba.pl/inne/phs2.php

Po kliknięciu na statek kliknij 8124 potem 8128 potem spróbuj wejść na pole 916. Nie daje rady, nawet w funkcje nie wchodzi. To jest mój właśnie problem.

Numerki które są w alert są momentami w całej funkcji, 3 4 5 to po kliknieciu na statek. Jest to funkcja w funkcji całości obliczania pól i odpowiedzialnej pojawiania się statku.
komentarz 1 maja 2015 przez molaki Obywatel (1,700 p.)
Hmm... przenieść się da, ale dziwacznie to działa - wystarczy jeszcze raz kliknąć na statek.
komentarz 1 maja 2015 przez Albatros Początkujący (280 p.)
Tak jakby coś się zapętlało, dane były powielane wszystko krążyło non-stop. W php wszystko było jasne, JavaScript znowu działa całkiem inaczej :o. Szukam czegoś co po wykonaniu swojego zadania z przeniesieniem statku, całkowicie zniszczy wcześniejsze dane.

Podobne pytania

+2 głosów
8 odpowiedzi 2,450 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 112 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2016 w JavaScript przez Jolan Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 556 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...