• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP - zamiana polskich znaków na zwykłe

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
2,671 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w PHP przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)

Witam.

Problem niby banalny, ale nie mogę sobie z nim poradzić, a żadne rozwiązanie z google nie pomaga. Chciałbym odpowiednio sformatować tytuł strony na link do niej, ale cały czas w miejsce polskich znaków pojawiają się znaki zapytania. Kawałek kodu wygląda tak:

$link = strtolower($title);
$link = str_replace(" ","-",$link);
$link = str_replace(array('ą', 'ć', 'ę', 'ł', 'ń', 'ó', 'ś', 'ź', 'ż'), array('a', 'c', 'e', 'l', 'n', 'o', 's', 'z', 'z'), $link);
$link = $link.".php";

Z góry dzięki za pomoc.

 

1
komentarz 8 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
A takie cuda tylko dlatego, że nie umiesz w UTF-8 ;)

Czas pożegnać się z notatnikiem i zainstalować netbeans. Żeby Ci zawsze tworzył pliki w utf-8 ..

No a dwa, tytuł strony to tytuł strony, nie robi się z niej adresu, są kontrolery, odpowiedni routing, a może i przyjazne linki.. ale nie w taki sposób jak wyżej.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)
mb_internal_encoding("UTF-8");
$link = mb_strtolower($title);

Ale efik ma rację, linków nie tworzy się w taki sposób.

komentarz 8 sierpnia 2016 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
edycja 8 sierpnia 2016 przez Assasz
Dzięki za pomoc, działa.

Może moje rozwiązanie nie jest zbytnio profesjonalne, ale działa i to mi na razie wystarczy. Poza tym jest mi to potrzebne tylko przy dodawaniu nowych artykułów na stronę (w oddzielnych pikach) za pomocą formularza. Nie chciałem dodawać oddzielnego inputa do wprowadzania linku, więc wymyśliłem coś takiego. Jestem początkującym programistą i jeszcze wiele przede mną, nawet nie zacząłem studiować ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 3,101 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez Ne3yPL Użytkownik (830 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 479 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2022 w PHP przez zbiku25 Bywalec (2,940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 372 wizyt

92,596 zapytań

141,446 odpowiedzi

319,720 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...