• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Php system logowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
205 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2016 w PHP przez james30k Bywalec (2,260 p.)

Witam!

Wytłumaczył by mi ktoś bardzo dokładnie

if ($polaczenie->connect_errno!=0)
		{
			echo "Error: ".$polaczenie->connect_errno;
		}
		
		else
		{
			$login=$_POST ['login'];
			$haslo=$_POST ['haslo'];
			
			
			
			$polaczenie-> close();
		}

te linijki kodu?

komentarz 5 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
jezeli polaczenie bedzie bledne to wyswietl komunikat, w przeciwnym wypadku przeslij login i haslo, zamykajac polaczenie
komentarz 5 sierpnia 2016 przez james30k Bywalec (2,260 p.)
A dlaczego jest tam to "0"?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
To jest śmieszne 10 linijek kodu z 2008 roku.

Otóż:

Pierwszy warunek sprawdza czy jakiś obiekt (pewnie mysqli) jego property connect_errno jest różna od 0. Jeżeli tak, to wyświetlany jest błąd za pomocą echo, należy zaznaczyć, że skrypt nie jest przerywany, wykonuje się dalej = brak kontroli nad aplikacją.

Druga część warunku wykona się w przypadku poprawnego uzyskania połączenia.

Zostaje przypisana do tymczasowych zmiennych $login i $haslo przesłane metodą post wartości.  Oczywiście, nie są one filtrowane i sprawdzane czy klucze wgl. istnieją w tablicy POST. Następnie zostaje połączenie zamknięte.

Całość kodu jest beznadziejna i lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie PDO bindowanie parametrów, sprawdzanie czy klucze w tablicy istnieją, obsługiwać wyjątki.
komentarz 5 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Kłania się znajomość dokumentacji, sięgnij do niej a nie będziesz prosił o tłumaczenie prostych warunków.

http://php.net/manual/en/class.mysqli.php

Dlatego lepiej używać narzędzi do obsługi baz na czasie:

http://php.net/manual/en/book.pdo.php
komentarz 5 sierpnia 2016 przez james30k Bywalec (2,260 p.)
Piszę narazie pierwszy raz coś co będzie bazowało na zalogowywaniu się więc nie wszystko wiem, to prawda.
komentarz 5 sierpnia 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
Mysqli też ma bindowanie, ale co prawda ma bardziewną obsługe wyjątków:

http://php.net/manual/en/function.mysqli-report.php (jedyne co znalazłem)
komentarz 5 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
To zrób prosty TODO list, a nie od razu system logowania (logowanie do tego dorzuć później)

@xandros, wstydź się ;) może w końcu zajrzysz tutaj? www.phptherightway.com Bez urazy, ale zatrzymałeś się na narzędziach sprzed epoki i boisz się spróbować czegoś na czasie i ze standardem? Bo ja tak to widzę.

http://www.phptherightway.com/#pdo_extension
komentarz 5 sierpnia 2016 przez james30k Bywalec (2,260 p.)
"TODO list", a cóż to takiego?
komentarz 5 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Lista rzeczy do zrobienia na dany dzień. :)
Możesz zaprojektować ją w formie kalendarza i pokazywać to co masz do zrobienia jutro, dziś - to jest dużo ciekawsza aplikacja. Zanim siądziesz do pisania kodu, zaprojektuj sobie działanie aplikacji na kartce, tak jakbyś przedstawiał pomysł jakiemuś biznesmenowi :)

 

Dużo łatwiejsze niż logowanie i rejestracja. ( w praktyce, korzysta się z gotowych komponentów, które są otestowane i stworzone przez społeczność )
komentarz 5 sierpnia 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
Efik, ja się tylko smieje. I wiem, że lepiej jest używać PDO.

W ogóle wpadałbyś na IRCa, bo sesja stoi, a sie w ogole nie odzywasz :P
komentarz 5 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
xandros, ostatnio mam trochę roboty koło domu  :D Wpadnę wpadnę. Wgl basen sobie zrobiłem i podłączyłem solary do tego tak w skrócie, ale to opowiem jak wbije na IRC.

Pozdro :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 266 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2022 w PHP przez mrc Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt
pytanie zadane 20 października 2022 w PHP przez Olafisz Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt

92,582 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...