• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Code-Review - Kółko i krzyżyk

Object Storage Arubacloud
+1 głos
688 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2016 w JavaScript przez Mawii0 Nowicjusz (170 p.)
edycja 2 sierpnia 2016 przez Mawii0

Cześć

Jeśli masz czas i chęć to proszę o ocenienie mojego kodu gry w kółko i krzyżyk. Jestem ciekaw Twojej opinii. 
Jest to mój jeden z pierwszych projektów więc jestem świadomy że popełniłem wiele błędów, dlatego zwracam się do ciebie doświadczony użytkowniku forum o pomoc. Dziękuje za poświęcony czas. 
Pozdrawiam wink

Pliki: https://www.dropbox.com/sh/wu4k9avduaxo0ty/AADk4SPOiQb9PIwPseBx7d7ta?dl=0

GitHub: https://github.com/MarianTyle/kolko_i_krzyzyk

4
komentarz 2 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)
Jeśli masz czas i chęć, ogarnij gita. Naprawdę to 5 poleceń. W zamian za to wszystkie projekty w jednym miejscu, historia edycji kodu, i łatwy dostęp do wszystkiego.
komentarz 2 sierpnia 2016 przez Mawii0 Nowicjusz (170 p.)
Okej, poczytałem trochę o git i zacznę teraz tego używać dziękuje. Dodałem już link do GitHub w pytaniu, mam nadzieje że jest w porządku.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
edycja 3 sierpnia 2016 przez Comandeer
  • Wywal bzdurne [onclick] z kodu (zwłaszcza generowanego przez JS!) i przypnij wszystkie handlery przez JS.
  • W sumie generowanie kodu mógłbyś przerzucić do HTML-a i zastosować np. trick z .no-js.
  • document.getElementById(pole).onclick = nic();

    Tutaj do obsługi kliku przypisujesz undefined a nie pustą funkcję (najpierw następuje wywołanie tej funkcji a zwrócona wartość jest przypisywana).

  • Problem globalnych zmiennych rozwiąże IIFE.

W sumie to Ci przygotuję PR ;) W najbliższym czasie napiszę przykładową implementacją kółka i krzyżyka w ES6.

komentarz 17 października 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
Ostatnio, robiłem AI do tic-tac-toe w ES6, możesz rzucić okiem :)

https://github.com/pietrzakacper/tic-tac-toe-ai
0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2016 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)
if(ruch%2==0)
{
}
else if(ruch%2!=0)
{
}

Trochę zabawne, taka "oczywista oczywistość".

funkcja sprawdz ma za dużo zagnieżdżeń.

0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)
x = "";
y = "";

To są domniemane zmienne globalne. Zapomniałeś o var, a to zła praktyka.

setTimeout("sprawdz_remis()",1000);

Zamiast tego lepiej:

setTimeout( function(){ sprawdz_remis(); }, 1000);

Za dużo zmiennych globalnych. smiley 

0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2016 przez Mawii0 Nowicjusz (170 p.)

Nie wiem czy dobrze wszystko zrozumiałem i czy dobrze zrobiłem, niemniej uporałem się chyba z podanymi błędami :)  Jak uważasz?

https://github.com/MarianTyle/kolko_i_krzyzyk/tree/poprawka_2

komentarz 16 sierpnia 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

a to: onload="poczatek()", onClick="start()", onClick="stworz()", czemu nie użyłeś addEventListener?

A takie cudo: float="right" valign="middle" w obrazkach, to skąd?

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 3,172 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,818 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 630 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2017 w Nasze projekty przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...