• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ Builder 6 - zmiana wyglądu Buttona/ProgressBara i innych komponentów na nowsze/windowsowe

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,000 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2016 w C i C++ przez Persantarus Początkujący (320 p.)
Cześć, używam C++ Builder 6 do pisania jak na razie prostych programów - dopiero się uczę i zaczynam przygodę z C++ jak i ogólnie z programowaniem. Jednakże trochę wkurza mnie "starodawny" wygląd Buttona i innych komponentów. Czy da się coś zrobić aby Button pobierał swój wygląd/styl z Windowsa? Tzn. na Windows7 wygląda tak jak buttony w programach na W7, na W10 tak jak na W10, na XP tak jak na XP etc.

Jestem dopiero początkującym, więc proszę o jakieś proste wytłumaczenia.

Ktoś mi podrzucił gdzieś indziej żebym pobawił się plikiem manifest i czymś takim:
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/azure/jj151528.aspx

https://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/windows/desktop/bb773175(v=vs.85).aspx

.... ale nie mam pojęcia o co chodzi z liniami tego kodu, jak go wkleić, gdzie go wkleić, jak on działa etc.

Bardzo proszę o pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
Może nie rozwiąże twojego problemu w sposób taki jak pytasz,ale jeśli chcesz mieć "nowoczesny" wygląd przycisku to polecam przejście do Visual Studio. O gustach się nie dyskutuje jednak wydaje mi się że jeśli już piszesz aplikacje okienkowe to wygodniejsze jest właśnie VS. Pozdrawiam i mam nadzieję że pomyślisz nad przejściem do VS :)
komentarz 1 sierpnia 2016 przez Persantarus Początkujący (320 p.)
No dobra, tylko powiedz mi - przesiadajac sie z Buildera na VS jest jakis skos? Tzn czy jest trudniej, czy latwiej czy na takim samym poziomie? Czy w VS mam wszystmie komponenty typu button etc do zrobienia graficznie czy musze calosc pisac zamiast "rysowac/ukladac"? Jaka wersje VS wybrac? I ogolnie mozesz podeslac jakis tutorial czy informacje na temat tego srodowiska.
komentarz 1 sierpnia 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
Dla mnie vs jest dużo wygodniejszy. Posiada dużo lepszy system podpowiadania. Dla mnie jest także łatwiejszy w obsłudze więc dla mnie to duży skok. Jeśli chodzi o kontrolki to także masz je na przyciągnięcie. Co do wersji to ściągnij Visual Studio 2015 Community. Jest to pełna wersja VS. Jeśli chcesz mogę zrobić Ci na pw taki mały tutorial jak go używać tylko daj tu znać. Pozdrawiam
komentarz 1 sierpnia 2016 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)
Wypadało by jednak wspomnieć że VS to C# a nie C++.
komentarz 1 sierpnia 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
Nie wiem czy wiesz ale w VS można używać bez problemu C++
komentarz 1 sierpnia 2016 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)
Nie wiem czy wiesz ale się mylisz, w VS dla C++ nie da się wyklikać gui.
komentarz 1 sierpnia 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
Nie wiem co masz na myśli przez wyklikać.
komentarz 1 sierpnia 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
Tu masz parę zdjęć aplikacji robionych w VS. http://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_c_aplikacje_w_visual_studio.html Strona taka a nie inna bo nie chciało mi się zbytnio szukać :P
komentarz 1 sierpnia 2016 przez Persantarus Początkujący (320 p.)
Jeśli możesz to byłoby super z tym tutorialem. :)

Jakieś podstawy na razie - jak używać odpowiednika Properties z Buildera, eventów(onclick na przykład), jak ogólnie się tu pisze programy okienkowe/konsolowe.

Daj znać na PW.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 337 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 753 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2016 w C i C++ przez qwerty723446 Obywatel (1,750 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 245 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2018 w C i C++ przez MikeMG Początkujący (330 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...