• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed kali linux na wirtual boxie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,418 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
zamknięte 31 lipca 2016 przez Evelek
Chciałem zainstalować Kali Linux na swoim VirtualBox ale pojawia mi się problem, klikam już 'Install' ale mam ciągle czarny ekran i nic się nie dzieje. Co może być problemem?
komentarz zamknięcia: problem rozwiązany
komentarz 31 lipca 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
KSYMEK ma rację, jednak spróbuj poczekać 10-15min. Niektóre dystrybucje nie pokazują żadnych oznak życia podczas wprowadzania procesu instalacji do RAM. Ten proces jest szczególnie wolny na maszynie wirtualnej działającej na HDD.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez katana1 Obywatel (1,400 p.)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 31 lipca 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
Którą wersje Kali Linuxa pobrałeś? Bo dla maszyn wirtualnych jest osobna wersja.
komentarz 31 lipca 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Zrobiłem obraz ISO z tego, odpaliłem a tam: Fatal: no bootable medium found! System Halted ... już nie mam siły do tego czemu to działać nie chce.

komentarz 31 lipca 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)

Czy trzeba tworzyć obraz płyty ISO czy są prostsze sposoby?

Skoro po to pobierasz obraz inny niż ISO, żeby nie mieć ISO, gdzie jest sens tworzenia nowego ISO z obrazu którym ISO nie jest?

Zwykle jest tak, że żeby coś zacząć używać trzeba wiedzieć jak to coś działa. Polecam poczytać na temat maszyn wirtualnych i różnicy używania ich zamiast bootowania z pendrive.

komentarz 31 lipca 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Po to pobrałem obraz inny niż ISO, bo w tym przypadku nie było innego pliku do pobrania - był tylko skompresowany przez winrar. A VirtualBox nie otwiera plików typu winrar. Jako typ pliku należy wskazać typ ISO.
komentarz 31 lipca 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)

To jest oczywiste, że VirtualBox nie otwiera plików typu winrar, ponieważ takie nie istnieją. WinRar to program, a pliki, które otwiera WinRar mogą mieć rozszerzenie .zip, .rar, .7z itd. Na Twoim screenie widać, że pliki .vmdk w archiwum mają ikonę VirtualBoxa. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się dlaczego. Dlatego, że VirtualBox zna i używa rozszerzenia .vmdk. Jest to obraz wirtualnego dysku twardego, a nie obraz płyty instalacyjnej. Inaczej mówiąc te archiwum zawiera już zainstalowany system, który wystarczy włączyć w VirtualBoxie.

Wypakuj, kliknij dwukrotnie w plik o końcówce s001.vmdk i powiedz co się stanie. Jeżeli nie będzie działać w ten sposób, stwórz nową maszyne w VirtualBoxie, wskazując nie płytę, ale właśnie ten dysk twardy. Tam powinien być wybór czy stworzyć czysty obraz czy używać istniejącego / import istniejącego.

PS. Google nie boli.

komentarz 31 lipca 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Według poradnika, który podesłałeś zrobiłem wszystko i przy uruchamianiu mam błąd: https://s31.postimg.org/6t5591vnv/Bez_tytu_u.jpg

Plik jest dodany w ten sposób: https://s32.postimg.org/69vtufu05/ddsf.jpg

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 89 wizyt
pytanie zadane 8 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Programmingc100 Bywalec (2,620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 828 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 94 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez privlaka Nowicjusz (140 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...