• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką szkołe wybrać

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,129 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2015 w Offtop przez Wodzu14 Obywatel (1,140 p.)
Mam do wyboru Technikum profile Trchnik Logistyk Technik Informatyk LO profil Politechniczny (rozszerzony angielski informatyka matematyka i fizyka) Gdzie moge prracowac po skończeniu technikum na w/w kierunkach

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 maja 2015 przez KatarzynaGie9 Bywalec (2,500 p.)
ja żałuję że nie mogę cofnąć się w czasie bo poszłabym na technika informatyka więc i to Tobie polecam :)

 

ale sam musisz podjąć decyzję bo jeżeli czujesz że możesz sobie z czymś nie radzić to po co na to tracić czas :)

Ja na przykład nie lubię matmy więc to mnie gubi czasami w programowaniu bo trzeba znać matmę bez tego ani rusz.

A swoją drogą jaka rozkmina co robić aby mieć pracę zamiast robić to co się kocha bo praca na pewno będzie. Co za chory kraj :)
0 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Technik logistyk - jako spedytor(bardzo stresujacy zawod), w jakims centrum logistycznym albo na magiazynie.
Technik Informatyk - tutaj musisz wpakować dużo własnej pracy i zainteresować się jakąś dziedziną IT(programowaine, administracja, testowanie oprogramowania) żeby być w niej debeściakiem i w tym kierunku szukać roboty :)
A po profilu Politechnicznym to duży zakres od pracy, jako kontroler jakości poprzez tworzenie dokumentacji technicznej po programowanie wycinarek CNC :P ale też nic się samo z siebie nie weźmie
komentarz 3 lutego 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
"A po profilu Politechnicznym to duży zakres od pracy, jako kontroler jakości " ahahahhaha kontroler jakosci bez asystena/pelnomocnika/audytora wewnetrzengo a potem zewnetrznego to nie wiem gdzie ty chcesz odwalac :)

Chyba, ze pod pojeciem kontrola jakosci rozumiesz sprawdzanie elementow na tasmie (co mzoe robic kazdy anwet bez szkoly).

Zapomnij a programowaniu/kontroli CNC bez praktyki i pracy z nimi. Serwis kosztuje tyle, ze wzyciu nikt Ci nie da robic takich rzeczy bez doswiadczenia.

Dokumentacje to sobie mzoe tworzyc "Pan od BHP". Bzdety, wymagane rpawnie nikogo nei interesuja, bogate firmy je robia abyc miec podklad/dupochron.
0 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2015 przez el_dawidos Bywalec (2,090 p.)

Technik Logistyk

  • w przedsiębiorstwach przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, usługowych, transportowo-spedycyjnych
  • jednostkach samorządu terytorialnego
  • specjalista ds. sprzedaży i prognozowania popytu
  • specjalista ds. planowania zakupów
  • specjalista ds. handlu elektronicznego
  • specjalista ds. logistyki miejskich usług infrastrukturalnych
  • specjalista ds. systemów informacyjnych wspomagających dystrybucję
  • specjalista ds. gospodarki odpadami
  • specjalista ds. planowania produkcji i zapasów
  • specjalista ds. gospodarki materiałowej
  • specjalista ds. pakowania i opakowań
  • specjalista ds. transportu wewnętrznego
  • operatora zintegrowanych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie logistyczne.

Technik Informatyk:

  • specjalistyczne firmy informatyczne
  • działy obsługi informatycznej dowolnego przedsiębiorstwa
  • ośrodki obliczeniowe
  • punkty serwisowe
  • firmy administrujące sieci komputerowe
  • sklepy komputerowe

LO profil Politechniczny po liceum ciężko o pracę :)

Teraz zacznijmy od tego co ciebie interesuje, bo nie ukrywajmy że jeśli nie będziesz tego lubił to szybko się poddasz :) Pasjonaci są najlepsi :)

Musisz dużo pracować na sobą i swoimi umiejętnościami jeśli chcesz do tej pracy się dostać bo chyba nie interesuje ciebie praca na budowie lub drogowca (żadna praca nie hańbi). Złap bakcyla i w drogę przyjacielu. Niech Moc będzie z Tobą !!!!

 

0 głosów
odpowiedź 3 maja 2015 przez Data Overmind Początkujący (430 p.)
Szczerze na swoim miejscu, jakbym szykował się na ciężki kierunek na studia np. Kryptografia (gadałem z jednym studentem co był po LO i idzie się przygotować na studiach od zera ) to pewnie wziąłbym LO i skupiłbym się na wymaganych przedmiotach na maturę... a w czasie wolnym samemu się uczył (ale tylko dlatego że technikum mam badziewne - chodzi o nauczyciela, oczywiście lubię go... ale to nie zmienia faktu że uczę się sam, wiele lekcji idzie na marne).

Z tego co ja np. słyszałem to technikum na studiach daje Ci przewagę i pierwsze lekcje masz jako powtórkę, no ale zawsze możesz zrobić tak (ja bym tak zrobił, nieznając Cię - obstawiam w ciemno)...

Weź technika informatyka, jeżeli serio się w tym widzisz, skup się właśnie na tych szkolnych trzech przedmiotach (matematyka, fizyka, angielski) no i nie daj sobie wmówić że matematyka jest taka trudna... bo wcale nie jest, przez podstawówkę i gimnazjum wmawiałem sobie że "jestem humanistą" - ale tak naprawdę byłem ignorantem i myślałem że matematyka mi się w ogóle nie przyda xP W drugiej klasie technikum (nie zdałem xD) przebranżowałem się na informatyka... oczywiście to jest kwestia człowieka ale ja na logistyku się nie widziałem xP Dla mnie to nudna robota, wisisz nad telefonami i robisz przy biurku. Dobrze się zastanów, no bo ja np. wymarzyłem sobie studia kryptograficzne, ale ze względu że mam braki z matmy i potrzebuję mieć świętą trójcę napisaną na rozszerzoną to planuję wziąć korepetycje i w ten ostatni rok przed maturą nadrobić swoje braki. Oczywiście nigdy nie będzie za późno jak rok pochodzisz na logistyku a później ewentualnie się przepiszesz xP Jeżeli nie jesteś pewien, możesz właśnie tak zrobić żeby pochodzić rok i podjąć decyzje. No ja jestem informatykiem z przypadku, wcześniej się tym w ogóle nie interesowałem... przepisałem się na informatyka no bo było mi wszystko jedno jaką skończę szkołę (jestem muzykiem), ale któregoś dnia kumpel zainteresował mnie programowaniem :D no i tak się jakoś "magicznie" stało że z dwójek zrobiły się piąteczki z zawodowych ;) Wiesz, ewentualnie jak zależy Ci na tej logistyce to zawsze są takie kierunku jak "Informatyka w Logistyce" na studiach :D Przynajmniej w Wrocławiu :D

Tak naprawdę wybierz i zaplanuj sobie drogę tak żebyś czuł się w swojej przyszłej robocie... jeżeli nie jarają Cię komputery a spedycja czy ciężarówki no to wybór jest oczywisty... i nie patrz na zarobek xP I Logistyka jest dobra i informatyka ale płaca zależy od tego ile ty pracy włożysz w swoją naukę i rzecz jasna praktykę! Informatyk ma łatwiej z praktyką w szczególności jeśli ogarnia angielski... Wszystko masz w necie! wystarczy umieć dobrze wpisać w google czego szukasz ;) Nie wiem czy jeszcze zwrócisz uwagę na ten post, ale zawsze można pogadać :)
0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Zle sie do tego zabierasz. Bierze sie to gdzie sam rapcujesz dla siebie a nie gdzie mozesz pracowac dla kogos.

Jak co roku uczelnia wywala 1000x logistyka czy tam technika, to pracodawca przebiera i oferuje murzynskie stawki.

A teraz wyobraz sobie sytuacje, ze masz np warsztacik samochodowy/magazyn konczac ta szkole. Pracujesz sam dla siebie i MOZESZ zostac logistykiem u kogos JAK dobrze zaplaca. A jak nie to niech szukaja ludzi po szkole bez doswiadczenia. A nie ze MUSISZ zostac i robisz za frajera.

Rozumiesz juz jak trzeba robic? Sa jeszcze zawody prawnie usankcjonowane, ktore moze robic osoba TYLKO z papierkiem - lewkarz, prawnik - monopol. TEchnik/logistyk takimi zawodami nie sa, tasm mozna wziasc kazdego. Nie polecam. Powodzenia.
0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2020 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
Wszystko zalezy jaki z ciebie uczeń czy dziobak czy leser, ja byłem laserem i zawsze brakowało mi punktów żeby się dostać

Będąc na twoim miejscu, jeżeli interesujesz się matma wybrał bym logistykę -> badania operacyjne -> optymalizacja to wąska specjalizacja i dopiero rozwija się na rynku europejskim.

Technik informatyk -> strasznie duża konkurencja

A jeżeli  bardziej leży ci fizyka polecam liceum politechniczne i pozniej studia energetyka cud miód i orzeszki
komentarz 3 lutego 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Technik informatyk -> spec. programowanie, konkurencja zerowa totalnie.

Energwtyka to nibg czemu taki cud miod? Nie powiedzialbym tego...
komentarz 3 lutego 2020 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)

@pvalue,

programowanie jak się nie pije i nie ma dziur w pamięci, można w to iść ;)

energetyka pewna praca w elektrowni ;)

Podobne pytania

+7 głosów
3 odpowiedzi 1,464 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Offtop przez Ciri Gaduła (3,380 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 425 wizyt

92,578 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,653 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...