• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zamiana nazw plików .txt

Object Storage Arubacloud
0 głosów
124 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2016 w C i C++ przez Tomasz Nowicjusz (120 p.)

Witam Szanownych użytkowników forum pasji-informatyki,

Jest to pierwszy mój post :)

Jestem początkującym programistą i mam takie oto pytanie.

Folderze główny nazwijmy to Styczeń, znajdują się 31 folderów z nazwą każdego dnia np. 2016-01-01, 2016-01-02 …2016-01-31

W każdym z tych 31 folderów znajduje się jeden plik tekstowy.txt. z nazwą taką samą np.: Index.txt

Chciałbym żeby po wybraniu tego folderu głównego lub zaznaczeniu wszystkich 31 folderów z datą tak przekształcić i zapisać pliki Index.txt do oddzielnego folderu np. Zmiana

Tylko żeby w tym folderze Zmiana każdy z tych 31 plików.txt było zapisanych pod nazwą daty foldera w którym plik się znajdował  np.: 2016-01-01.txt lub 2016-01-01Index.txt.

W jaki sposób jest to możliwe do zrobienia taki program?

I najlepiej żeby mógł później to wysłać e-maila i wykorzystał na innym komputerze.

Pozdrawiam serdecznie

komentarz 26 lipca 2016 przez niezalogowany
Ja bym się zastanowił, czy koniecznie chcesz to zrobić w c/c++, bo jest to trywialne jeżeli skorzystasz z basha / batcha, ewentualnie jeżeli zależy ci na przenoszalności wciąż jest to do napisania w chwilę w Pythonie

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
Żeby mieć pewność, że otrzymasz to co byś chciał (ciężko zrozumieć twoje pytanie) to napiszę kilka odpowiedzi:
1. Czy da się taki program napisać w C++? >>
>> W czystym C++ (jak wiadomo) masz do dyspozycji samą konsolę, (jeżeli dodasz jakąś bibliotekę graficzną wtedy to będzie wyglądać lepiej, ale jest to trudne dla początkującego) tak więc pisanie takiego programu dla czystej konsoli będzie trudnym wyzwaniem.
2. Jak w takim razie napisać to w łatwiejszy sposób? >>
>> Jednym z "programów" dla C++ z dobrym (wbudowanym) GUI jest Qt Creator.. W nim mógłbyś (tak myślę) stworzyć coś co by cię zadowoliło.. jednak, jeżeli jesteś całkowicie początkującym programistą to polecam najpierw nauczyć się i zrozumieć OOP (odsyłam do internetów :D).
3. Czy jest jakaś prosta droga do osiągnięcia takiego efektu bez męczenia się z pisaniem programu? >>
>> Istnieje wiele tzw. "Menadżerów plików/folderów" dla systemu Windows (nie wiem czy na Linux'a też są.. ale zgaduję, że tak). Główne ich założenie jest proste.. zwiększyć kontrolę nad plikami i katalogami w systemie oraz ułatwić zarządzanie nimi. W takich programach można zazwyczaj napisać też własny prosty skrypt, który zrobi wiele rzeczy za nas (np. skopiowanie plików z folderów do innego (jednego) folderu, oraz przy tym zmienić ich nazwę na taką jaką miał folder, z którego pochodziły). Jednym z tego typu programów do zarządzania plikami (+darmowy) w systemie (dla Windowsa) jest np. FreeCommander. Nie pobierałem go, ale z tego co wyczytałem jest on dość mocno rozbudowany i prawdopodobnie ci pomoże.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 194 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 677 wizyt

92,628 zapytań

141,491 odpowiedzi

319,861 komentarzy

62,010 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...