• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dylemat na temat IT

Object Storage Arubacloud
0 głosów
286 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wgizmo Nowicjusz (120 p.)
Witam, Jestem tutaj z polecenia mojego kolegi. Chcialem zapytac co polecacie na poczatek dla osoby 34 letniej z pasja do IT? Nigdy nie programowalem lecz zajmowalem sie hardware'm oraz wyciskaniem z niego maxa np. overclocking. Mysle pomiedzy Data Managment jak np mySql albo Web Programming jak jscript itd... Co polecacie na start i co jest waszym zdaniem dobre dla kogos kto chce zainwestowac reszte swego czasu na IT w sofcie gdyz hardware nie jest dla mnie juz priorytetem.

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 26 lipca 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Odbiegnę od twoich opcji wyboru, bo moim zdaniem, skoro z hardwarem masz doświadczenie, może warto byłoby przekroczyć tą cienką granice i zająć się niskopoziomowym programowaniem - Assembler. Mógłbyć wykorzystać wiedzę z zakresu overclockingu, robiłbyć coś nowego, a jednocześnie w pewien sposób Ci znajomego. Wiesz jak działa procesor jako układ elektroniczny, spróbuj go ugryźć i od strony logicznej, dokładnie poznać tą magicznę linię gdzie kończy się elektronika a zaczyna programistyka.

Z drugiej strony, nie jestem pewien czy przypadkiem bazy danych i szeroko pojęty web programming, nie są ze sobą związane. Jedno nie wyklucza drugiego, po co się ograniczać, skoro można nauczyć się obu tych rzeczy?
komentarz 26 lipca 2016 przez Wgizmo Nowicjusz (120 p.)
Hardware juz jest dla mnie przeszloscia gdyz mialem pewna przerwe gdzie stracilem kontakty i mozliwosc kontynuowania w tym zakresie. Chcialbym zaczac cos nowego i wiem ze bazy danych z webami maja duzo wspolnego lecz pytanie jest jak sie do tego najlatwiej zabrac waszym zdaniem?
komentarz 26 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Polecam zakup książki Anatomia PC.
(około 1200 stron)
komentarz 26 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Bierz się w takim razie za PHP, MySQL...
komentarz 26 lipca 2016 przez Wgizmo Nowicjusz (120 p.)
Jako osoba nie majaca wczesniej nic wspolnego z programowaniem powinienem sie brac za php, mysql...czy powinienem zaczac od czegos innego?
komentarz 26 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
No może zacząłbym od HTML oraz CSS, żeby być samo wystarczalnym web devem.
komentarz 26 lipca 2016 przez niezalogowany
O którym wydaniu mówisz, ja w bibliotece znalazłem tę książkę w wydaniu XI, więc może nie trzeba kupować?

Podobne pytania

+3 głosów
5 odpowiedzi 1,451 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 347 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 255 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2016 w C i C++ przez Animal Użytkownik (700 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...