• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Funkcja - animacja tekstu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,191 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2015 w C i C++ przez Krxlion Nowicjusz (120 p.)

Witam,

Mam pewien problem z funkcją animacji tekstu. Chciałbym, żeby wypisany przeze mnie tekst był jakby pisany na bierząco. Znalazłem funkcję (jeśli dobrze mówię), która radzi sobie z tym, lecz problem tkwi w tym, że zbyt wielokrotnie muszę wklejać ją całą. Oto i ona:

string tekst = "bla bla bla";
for (int i = 0; i < tekst.length(); i++)
    { 
        cout << tekst[i];
        Sleep(150); }

Dlatego też chciałem stworzyć taką funkcję przed int main(), żeby zwyczajnie nie wypisywać tego cały czas. Problem w tym, że kompletnie nie wiem jak to robić, a jeszcze później jak ją wywołać. Co więcej chciałbym się spytać czy to o czym myślę jest w ogóle możliwe i czy ma sens. Co więcej mam szybką prośbę, jak w C++ koloruje się tekst? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Tutaj masz link do odcinka 10. - funkcje od Pana Mirosława Zelenta http://www.youtube.com/watch?v=HHplT1A4_A4 a żeby kolorować tekst to użyj tego przed cout'em SetConsoleTextAttribute(GetStdHandle(STD_OUTPUT_HANDLE),10); liczba 10 to numer koloru, pokombinuj z tym ;)
komentarz 29 kwietnia 2015 przez Krxlion Nowicjusz (120 p.)
Niestety, oglądałem już wcześniej ten odcinek Zelenta i nadal nie wiem co z czym oprócz wywołania mojej funkcji, która w tym momencie nie działa i wygląda tak:

void tekst()
{
    int i;
    i=0;
    i < tekst(); i++;
    std::cout << tekst[i];
    Sleep(100);
}
0 głosów
0 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
edycja 30 kwietnia 2015 przez criss

Kod jest bardzo ladny, po prostu wrzuc go w ramy funkcji:

void wypisz(string txt){
for (int i = 0; i < txt.length(); i++) 
    {  
        cout << txt[i]; 
        Sleep(150); }
}

Mam wrazenie, że nie wiesz jak sie zabrać za psianie funkcji poza mainem i ich używanie. Także masz przykład powyżej. Na kanale pana Zelenta chyba jest film na ten temat. Potem funkcji, już w mainie, używasz w ten sposób:

string str="blablablablabla";
wypisz(str);

 

komentarz 1 maja 2015 przez Krxlion Nowicjusz (120 p.)
Dziękuje Ci bardzo, teraz mogę przeanalizować to co mi podesłałeś i zrozumieć działania funkcji jeszcze lepiej! :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 580 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2018 w HTML i CSS przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2017 w HTML i CSS przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,012 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez darkopl Nowicjusz (120 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,869 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...