• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Process terminated with status -1073741510 (0 minute(s), 3 second(s))

Object Storage Arubacloud
0 głosów
735 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2016 w C i C++ przez Pennyroyal Tea Nowicjusz (150 p.)
Witam. Ostatnio znalazłam kurs programowania w C++, a ponieważ zawsze chciałam się tego nauczyć - zaczęłam od zainstalowania code::blocks. Przy samym starcie, czyli standardowym F9, by wyświetliło się "hello world", pojawia się błąd. Otóż wyświetla się komunikat "Process terminated with status -1073741510 (0 minute(s), 3 second(s))". Jestem w tym kompletnie zielona (każdy kiedyś zaczyna) i nie mam pojęcia, co zrobić, by wszystko działało sprawnie, dlatego proszę o jak najbardziej dokładne instrukcje dla mnie. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
wybrane 28 czerwca 2016 przez Pennyroyal Tea
 
Najlepsza

Spróbuj:

sudo apt-get install xterm

komentarz 28 czerwca 2016 przez Pennyroyal Tea Nowicjusz (150 p.)
Mógłby ktoś dokładnie mnie nakierować? (kliknij tu, zrób to) Pierwszy raz się z tym spotykam. Tak, wiem, trochę wstyd być aż takim zielonym, żeby nie rozumieć prostych rzezcy, ale od czegoś trzeba zaczynać. Może za jakiś czas sama będę tłumaczyć innym każde zagadnienie osobno
komentarz 28 czerwca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Miałem ten sam problem na linuxie i instalacja tego pakietu pomogła.

  1. Odpalasz terminal
  2. wpisujesz: sudo apt-get install xterm
  3. podajesz hasło roota
  4. mi działało...

Teraz pytanie czy masz windę czy linuxa? 

komentarz 28 czerwca 2016 przez Pennyroyal Tea Nowicjusz (150 p.)
Właśnie wyszukiwałam to i wszędzie mowa o linuxie, a ja mam windowsa, stąd pogubienie się
komentarz 28 czerwca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Na Windowsie nie ma co się bawić w C::B. Masz Visual Studio i z tego korzystaj bo to chyba najlepsze środowisko programistyczne dla C++.

Visual Studio Community

komentarz 28 czerwca 2016 przez Pennyroyal Tea Nowicjusz (150 p.)
A da się mimo wszystko jakoś rozwiązać to na windowsie?
Planuję przerzucić się na to, jednak dużo więcej poradników jest zrobionych na code::blocksa, więc chciałam poduczyć się przynajmniej podstaw, a później kombinować ze środowiskami, które będą dla mnie najwygodniejsze. I dziękuję za tę poradę, bo przy byciu zielonym to wszystko się przyda.
komentarz 28 czerwca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Poradnik tu nie ma znaczenia. Jeśli piszesz na Windowsie to najlepiej zacząć i skończyć na VS. Nie wiem jak Ci pomóc z C::B pod tym systemem.
komentarz 28 czerwca 2016 przez Pennyroyal Tea Nowicjusz (150 p.)
W porządku, dziękuję bardzo. Będę próbować z VS.
0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2017 przez Nillo Nowicjusz (140 p.)
Temat stary ale miałem podobny problem. Nie wiem dlaczego tak jest ale zamykając cmd za pomocą myszki klikając krzyżyk to taki komunikat się wyświetla. Zamykając enterem wszystko jest w porządku.
komentarz 15 sierpnia 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
To poprawne, nie ma się czym przejmować. Wciśnięcie krzyżyka wymusza wcześniejsze zakończenie programu, co technicznie traktowane jest jako "błąd" i zwraca niezerowy kod błędu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 421 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 622 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 214 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...