• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Xampp połączenie z bazą Firebird

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,375 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2016 w PHP przez niezalogowany

Witam,
mam do wykonania prosty projekt, który musi( koniecznie! ) łączyć się z bazą danych FireBird. Przekopałem dziś połowę stack overflow i żadne z proponowanych rozwiązań nie zadziałało u mnie. 
Specyfikacja komputera: 

-Windows 10 (x64)

-Xampp v3.2.2

-FireBird (x64)

Próba połączenia przez PDO:

Fatal error: Uncaught PDOException: could not find driver in C:\xampp\htdocs\index.php:8 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\index.php(8): PDO->__construct('firebird:dbname...', 'login', 'password') #1 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\index.php on line 8

Próba wykorzystania ibase_connect():

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ibase_connect() in C:\xampp\htdocs\index.php:9 Stack trace: #0 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\index.php on line 9

Mimo kopiowania dll zgodnie z zaleceniami sterownik FireBird w ogóle się nie ładuję. 
print_r( PDO::getAvailableDrivers() pokazuję jednynie mysql oras sqlite.

Odkomentowanie extension w php.ini wywala taki błąd w logach xamppa:
 

PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:\\xampp\\php\\ext\\php_interbase.dll' - %1 is not a valid Win32 application.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:\\xampp\\php\\ext\\php_pdo_firebird.dll' - %1 is not a valid Win32 application.\r\n in Unknown on line 0

Ma ktoś doświadczenie w łączeniu z Firebirdem? :)

Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
wybrane 28 czerwca 2016
 
Najlepsza
Nigdy nie próbowałem łączyć się z firebird, ale to wygląda obiecująco:

http://www.engbit.com.br/blog/2011/05/16/firebird-with-xampp/
komentarz 28 czerwca 2016 przez niezalogowany
Zapomniałem dodać, że docelowo serwer firebirda będzie na innym komputerze w sieci lokalnej. Jest szansa takiego połączenia?
komentarz 28 czerwca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)
Oczywiście, że tak. Prawidłowo zaadresowany serwer i stoi jak każda inna usługa.
komentarz 28 czerwca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Nie znam się, ale myślę że będzie trudno :p
komentarz 28 czerwca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)

Nie będzie trudno. Komputery w tej samej podsieci i zamiast localhost dajesz IP komputera z usługą.

komentarz 28 czerwca 2016 przez niezalogowany
Na logikę też mi się wydaje, że nie powinno być najmniejszych problemów. Tylko na razie nawet nie mogę na localhoscie się połączyć. Pokombinuję dalej, jakby ktoś wpadł na coś to piszcie śmiało. :)
komentarz 28 czerwca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)
Ja dla Postgresa musiałem doinstalowywać sterowniki przez apta.
komentarz 28 czerwca 2016 przez niezalogowany
Tylko to ma być na windowsie nie Linuxie :(
komentarz 28 czerwca 2016 przez niezalogowany
Przeinstalowałem xamppa, FireBirda i zrobiłem jeszcze raz zgodnie z w/w poradnikiem.
Działa! Nie wiem gdzie popełniłem wcześniej błąd, grunt, że wszystko jest ok.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc! :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 269 wizyt
pytanie zadane 27 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez disaster Bywalec (2,120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 504 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2018 w SQL, bazy danych przez Trisoft Początkujący (490 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 285 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2015 w PHP przez Pytający Początkujący (290 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...