• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wykrywanie zetknięcia się sprajta z kolorem

Object Storage Arubacloud
+1 głos
150 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2016 w C i C++ przez niezalogowany
[sfml]

Witam, czy jest jakaś możliwość aby wykryć czy sprajt się styka z jakimś kolorem? Chodzi mi konkretnie o zetknięcie się z (białymi) liniami, które są prymitywami

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
wybrane 22 czerwca 2016
 
Najlepsza

Da się.. jednak nie jest to optymalna metoda.. skanowanie całej tablicy i porównywanie kolorów (kolizja per pixel) jest mało wydajne.. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy jakiś obiekt styka się z czymś (w tym przypadku z liniami) sprawdź po prostu czy między tymi obiektami nie zachodzi kolizja.. o ile ten sprajt ma kształt jakiejś konkretnej figury.. napisz co chcesz dokładnie sprawdzić (jakiś rysunek byłby pomocny) to spróbuję pomóc lepiej.. póki co dam ci tylko linki do rzeczy, które przydadzą ci się przy kolizji per pixel.
http://www.sfml-dev.org/documentation/2.3.2/classsf_1_1Image.php (Zwróć uwagę na funkcję GetPixel(...))
http://www.sfml-dev.org/documentation/2.0/classsf_1_1Texture.php#aefc19bcd95565dd2348fd4cec0facddc
http://www.sfml-dev.org/documentation/2.0/classsf_1_1Texture.php#abec4567ad9856a3596dc74803f26fba2

komentarz 22 czerwca 2016 przez niezalogowany

Zamierzam wykrywać czy opadająca rakieta styka się z powierzchnią jaką symuluje właśnie owa łamana linia. Ponadto (ale to już jest inny problem) zastanawiam się jak to zrobić, że jeżeli sprajt dotknie lewą krawędzią fragmentu pochyłego, to że tak jakby on sie przechyli na bok. 

komentarz 22 czerwca 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)

To ci powinno pomóc.. : ) 
Jest co prawda jedno ograniczenie, ale nie powinno ci przeszkadzać. (chyba że chcesz tworzyć jaskinie, to będziesz wtedy musiał troszeczkę tą metodę przerobić)
@Edit:
Tam przy warunkach &&Punkt.y<=A.y Powinno być &&Punkt.y>=A.y Bo wartość y rośnie z góry na dół, a nie z dołu do góry.

komentarz 22 czerwca 2016 przez niezalogowany
chmm a jak mogę odwołać się do poszczególnych wierzchołków? Jest coś takiego, że w sprajcie mogę to zrobić, czy w jaki sposób to A.x, B.x mam zrobić?
komentarz 22 czerwca 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
Jasnoniebieskie A i B to pozycje twojej lini (podajesz je na starcie), a punkty czerwone to kolejno wierzchołki twojego prostokąta przekręcone o jakiś tam kąt. Jeżeli pozycję rakiety oznaczysz sobie jako środek tego prostokąta to poszczególne wierzchołki (ich pozycję) otrzymasz przy pomocy trygonometrii.
komentarz 22 czerwca 2016 przez niezalogowany
edycja 22 czerwca 2016
Tutaj daje Tobie naj, pomogłeś mi sporo, jednak mam następny problem ale to w innym temacie

http://forum.pasja-informatyki.pl/152431/przycinanie-sie-poruszania

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 115 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2019 w C i C++ przez Gryczny Początkujący (320 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 159 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2018 w C i C++ przez FaloY Bywalec (2,180 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,869 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...