• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyka UMCS

Object Storage Arubacloud
+1 głos
4,991 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Thisisnotarobot Początkujący (340 p.)
otagowane ponownie 20 czerwca 2016 przez Thisisnotarobot
Jeśli studiuje ktoś informatykę na UMCS to mam parę pytań odnośnie rekrutacji.

Na stronie jest taki zapis:

Zasady kwalifikacji na kierunek

Suma punktów rekrutacyjnych z przedmiotów: matematyka (waga 1,0), fizyka i astronomia lub fizyka (waga 0,6) i informatyka (waga 0,6). Wymagany jest co najmniej jeden ze wskazanych przedmiotów.

Czy te wagi odnoszą się do obu poziomów matury, czy jeśli zdawałem tylko matematykę podstawową to  nadal będzie mi się liczyła waga 1,0?

I jeszcze chciałbym wiedzieć jakie były progi punktowe w poprzednich latach, jak zdaliście maturę itd?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez Lukasz95 Bywalec (2,160 p.)
wybrane 20 czerwca 2016 przez Thisisnotarobot
 
Najlepsza
Cześć, tak się składa ,że ja studiuje, odnośnie rekrutacji to liczy się tylko matma, czyli jak załóżmy zdasz matmę(podstawe) na 80% to będziesz miał 80pkt rekrutacyjnych , angielski czy polski się nie wlicza wgl.
Odnośnie progów to zależy ilu chętnych ale jak zdasz matmę na 70%+ to na pewno się załapiesz, jak nie w pierwszej to w dodatkowej turze.
Ja miałem 88% i się załapałem w pierwszej turze.
Jak będziesz miał jakieś pytania to śmiało pisz na pw.
komentarz 23 czerwca 2016 przez Quadzik12 Nowicjusz (200 p.)
Dzięki za informację. Też zastanawiałem sie jak liczone są te punkty, myślałem że oni sumują fizyke matme info. Z matmy liczę na około 80% więc myślę że będzie dobrze.
komentarz 30 grudnia 2017 przez Krzysztof Sękowski Nowicjusz (200 p.)
Ale 88% podstawy czy rozszerzenie

?
komentarz 31 grudnia 2017 przez Quadzik12 Nowicjusz (200 p.)
Oczywiście, że podstawy. Są tam nawet ludzie którzy mieli około 70% z podstawy. Studiowałem tam jeden rok i na 2 roku zrezygnowałem. Niczego pożytecznego się nie nauczysz. Po 1 roku poziom c++ jest mniejszy niż na kursie Zelenta. Jeśli chcesz iść do Lublina to zastanów się nad Politechniką lub nawet KULem bo oprócz papierka to i tak nic nie wyniesiesz(choć wiadomo nie w każdym przypadku).

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 3,068 wizyt
pytanie zadane 11 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kubaqr Początkujący (340 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,839 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Qwerty97 Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 809 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...