• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Must have dla programisty

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,230 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez WildEagle Obywatel (1,500 p.)
Witam!

Tak jak mi polecaliście dałem szansę Elementary OS, ale mam pewien problem. Jako że wcześniej nie miałem styczności z Linuxem nie wiem jakie programy sa warte uwagi na tym systemie. Zainstalowałem te które znam z Windows jak Code::Blocks, Gimp, Libre Office itp. Proszę was o listę takich programów must have dla programisty na Linux.

Pozdrawiam!

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Ale przecież wybór środowiska zależy od tego co robisz. Po co ci cały programistyczny stuff jeśli programujesz tylko w C++. Jeśli programuję tylko w Javie to po co mi C::B czy Libre Office?
komentarz 27 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
No pakiet biurowy jednak warto mieć, zawsze się przyda. :P
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Dzięki za wątek ponieważ sam chce się zapoznać z linuxem
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
No hej, wszystko zależy od tego co potrzebujesz, nie seguruj się tym, że musisz teraz mieć program taki czy owaki, bo coś tam.

Warto mieć takie podstawowe programy jak pakiet biurowy czy coś bardziej zaawansowanego od "Painta", a reszta aplikacji zależy tylko i wyłącznie od ciebie.

Szczerze mówiąc to programiście w zupełności wystarczy:

- IDE w którym będzie pisał

- terminal/konsola

- przeglądarka i dostęp do internetu po to aby korzystać z pomocy w postaci dokumentacji, for i wielu innych

- dodatkowo korzysta się jeszcze narzędzi do kontroli wersji, takich jak np. Git ale również i bez tego można sobie nieźle radzić :P

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 831 wizyt
+3 głosów
10 odpowiedzi 1,084 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 9,538 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...