• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Qt na innym kompie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
443 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2016 w C i C++ przez niezalogowany
(Wstęp/Wywód) Witam, dzisiaj zobaczyłem "problem" z Builderem C++ 6, gdzie ktoś pytał się jak odpalić program na innym kompie. Dla mnie Builder nad Qt ma właśnie tę przewagę, że bez wersji płatnej można odpalić program na innym kompie. (koniec wstępu)

(teraz sendo) Albo ja robię coś źle, albo jestem totalnym debilem że nie potrafię odpalić programu stworzonym w Qt na innym kompie, ALBO NA MOIM. JA JAKO TWÓRCA TEGOŻ PROGRAMU NIE MOGĘ GO UŻYWAĆ. To coś jest nie tak. Szukałem na internecie (mam pokazać historię?? o ile nadal ją mam) i wszędzie tylko coś takiego: jak złamać Qt (itp). więc albo ja jestem totalnym 0 i nie umiem nawet znaleźć sposobu jak to zrobić.

(prośba) Więc proszę was, pomóżcie mi i powiedzcie jak mogę używać w każdej chwili programu stworzonego PRZEZE MNIE NA MOIM KOMPIE.

(podsumowanie) Z góry dziękuję :)
komentarz 26 lipca 2016 przez 97kos Obywatel (1,390 p.)
edycja 26 lipca 2016 przez 97kos

Witaj wink

Jeśli nadal potrzebujesz pomocy, receptą może być skorzystanie z programu windeploy.exe (na Windowsie) oraz pliku wykonywalnego Twojej aplikacji w wersji Release.

Przede wszystkim kluczem jest odnalezienie ścieżki ogólnej QT, musisz też wejść w ustawienia kompilatora - ja np. działałem na QT 5.7 for Desktop 32-bit (MSVC 2015). Kiedy tam wejdziesz, wpisujesz ścieżkę do której ma być zapisany program, używając takich poleceń jak cd, dir.

Dla bezpieczeństwa lepiej to zrobić w jakimś folderze, który będzie zawarty w jednym, nadrzędnym - QT 5.7 z kompilatorem np. msvc2015. Kopiujesz tam ten windeploy.exe i wpisujesz windeployqt.exe nazwaprogramu.exe, to bardzo ważne - w jednej ścieżce do plików!

Wówczas utworzy on potrzebne zależności, jak by Ci wyskoczyły jakieś komunikaty, że dll jakiś nie ma, to pobierasz je z neta i kopiujesz w to samo miejsce, gdzie pliki Ci się utworzyły (np. QT5Core.dll będzie normalnie w tym folderze)smiley I powinno działać na większości komputerów z Windowsem smiley

Proces ten możesz zrobić w przypadku, jak chcesz zbudować aplikację dynamicznie smiley

W razie jakby coś nie wypaliło, objaśnię dokładnie, więc pytaj smiley

komentarz 26 lipca 2016 przez niezalogowany
postaram się to zrobić
komentarz 26 lipca 2016 przez 97kos Obywatel (1,390 p.)

W razie czego pisz, pamiętam z tym też długo się męczyłem smiley Trzymam kciuki!

komentarz 26 lipca 2016 przez niezalogowany
dzięki :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
wybrane 11 czerwca 2016
 
Najlepsza

Nie nazwałbym cię debilem, więc raczej po prostu robisz coś źle.

A więc: do uruchomienia programu na innym komputerze musisz zrobić 2 rzeczy: 

  1. Skompilować program w trybie Release ( http://imgur.com/3h0nPAgl.png )
  2. Następnie musisz przekopiować sam plik wykonywalny, który wygenerujesz w trybie Release do jakiegoś folderu (pseudo paczka instalacyjna), po czym do tego folderu musisz przekopiować wszystkie odpowiednie pliki .dll z folderu instalacji twojego Qt i konkretniej kompilatora. Z tego co pamiętam to znajdują się pod ścieżką: Qt/5.6/gcc_64/lib/ Ważne! Nie kopiuj wszystkich, tylko te które są ci potrzebne!
komentarz 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
oto komunikat:

This application failed to start because it could not find or load the Qt platform plugin "windows" in "". Reinstalling the application may fix this problem.
komentarz 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
komentarz 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
niezbyt działa
komentarz 11 czerwca 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)

Tutaj: jest niby napisane jak powinno to wyglądać aby się program odpalił bez instalacji Qt Creatora, ale mi się nie udało tego uzyskać jak na razie.

komentarz 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
Jak Tobie się nie udało to mnie tez się nie uda, jak Tobie się uda to mnie też. Ja nic do teraz nie znalazłem.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 205 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 468 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2016 w C i C++ przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...