• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obiektowy PHP - po podstawach, ale co pisać obiektowo?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,318 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2016 w PHP przez Chisorq Obywatel (1,680 p.)
Cześć. Wszedłem już do pierwszego pokoju programowania obiektowego w php o nazwie podstawy i mam delikatną pustkę. Obiektówkę poznałem wręcz jak własną kieszeń, wszystkie zasady dziedziczenia, polimorfizm i tym podobne, ale co dalej? Kompletnie nie mam pomysłu jak mogę napisać obiektowo już taką konkretną stronkę z wykorzystaniem danych z mysql'a, nie mam pojęcia co dokładnie mogę tam napisać obiektowo. Przykłady typu klasa psa i procedura hał hał na niewiele się zda, bo w praktycznym wykorzystaniu elementów przykładowej stronki to troche słabo wygląda.

Chciałbym po prostu jakiś przykład tego, co mogę zadeklarowac jako klasę w takiej stronce, jakie mogą być jej procedury, chcę zobaczyć praktyczne zastosowanie OOP w php i zauważyć różnicę między strukturalnym programowaniem i tak jak w innych językach być zdania, że OOP jest lepsze. Dzięki z góry.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
1
komentarz 10 czerwca 2016 przez Chisorq Obywatel (1,680 p.)
Dzięki za chęci pomocy. Natomiast pomógłbyś, gdybyś przeczytał treść mojej prośby. Prosty przykład programowania obiektowego...
3
komentarz 10 czerwca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Czytasz ze zrozumieniem czasami? Czy może czytasz pierwsze zdanie i już wszystko jak zwykle o każdym wiesz i znowu rzucasz linkami? Cud, że tym razem nie do swojego kursiku. On zna OOP, wie jak utworzyć obiekt itp. ale nie wie jak zastosować to całe OOP w praktyce.
komentarz 10 czerwca 2016 przez xpawel115 Początkujący (250 p.)
Przerób sobie jakiś kurs video, dzięki któremu napiszesz np. sklep czy bloga obiektowo. Wtedy zobaczysz, jak naprawdę wykorzystuje się obiektówkę, bo przykłady o psach, kotach i imionach są dobre tylko na początek.
3
komentarz 10 czerwca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
edycja 10 czerwca 2016 przez efiku
No tak, najlepiej dostać gotowy tutrioal krok po kroku, kopiować kod i umiem.
Dobrze, proszę bardzo: (OOP, nie podstawy, fw to tylko dodatek) https://github.com/norzechowicz/mydrinks
Nie jestem idiotą drogi @japcanowski, wiem co linkuję i jakie przyniesie to skutki dla osoby, która ma zamiar się dalej rozwijać oraz zrozumieć jak działa protokół HTTP i jak to ogarniać w PHP. Po dokładnym przeanalizowaniu jak działa to "od kuchni" taka osoba sama wie jak ma pisać kontrolery oraz bez problemu orientuje się w MVC. Ukradkiem też uczy się wielu polarnych wzorców: DI, Repository, Container, Registry.. No ale..

O kurs, który prowadzę z event15 nie musisz się martwić :) Już się sam linkuje. image

komentarz 10 czerwca 2016 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

O kurs, który prowadzę z event15 nie musisz się martwić :) Już się sam linkuje. 

Sam się nie linkuje :p To ja linkuję gdzie się da ;)

1
komentarz 10 czerwca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
A to nie wiedziałem :P Jedynie co widzę, to jak na PHPersach co jakiś czas wrzuci ktoś. Dobra z mojej strony EOT.
komentarz 10 czerwca 2016 przez Chisorq Obywatel (1,680 p.)
Och te wybrnięcie kosztem nazwania kogoś debilem. Dzięki wielkie jeszcze raz za jakąkolwiek pomoc, ale trudno co innego sądzić co kolega, który Ci tak odpowiedział jak na prośbe - umiem podstawy, proszę prosty przykład dostaje kurs od podstaw.
+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Napisz  sobie klasę zarządzającą bazą danych, tj metody pobierające, operujące na danych, jakiś prosty system logowania rejestracji, rozdziel logikę od widoku i zobacz róznicę.
+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2016 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)
Polecam kanał na YT "Od zera do WebDeva". Na początku tłumaczone sa pobieżnie podstawy PHP, ale poźniej tworzony jest własny "framework" na podstawach Symfony. W praktyce zobaczysz, jak i po co są używane obiekty, jak zbudować stronę "z obiektów" i przy okazji nauczysz sie czegoś nowego ;)

Podaję link od odcinka 6., ale w kolejnych zaczyna się robić ciekawiej.

https://youtu.be/4DLK483kSQo
2
komentarz 10 czerwca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ta, jak widzisz podałem link do tworzenia krok po kroku strony wg. zasad OOP, włącznie z obszernym opisem oraz refactoringiem no ale widzisz jak zareagowali:) Również polecam ^

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 466 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2017 w PHP przez Totek Użytkownik (860 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 374 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kamil Gąsior Obywatel (1,430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 971 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2018 w PHP przez Q7V Gaduła (4,250 p.)

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...