• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ubuntu nie rozpoznaje hasła

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,466 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Arek9922 Nowicjusz (200 p.)
Witam!

Od pewnego czasu mam problem z rozpoznawaniem hasła przez Ubuntu 14.04. System po prostu go nie rozpoznaje. Zmieniałem hasło poprzez recovery mode, działało przez chwilę (nowe hasło) po czym sytuacja się powtórzyła. Kiedy znowu próbuje zmienić hasło w trybie recovery mode nagle konto root'a wymaga hasła.
2
komentarz 7 czerwca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 8 czerwca 2016 przez jpacanowski
Zmień dystrybucje. Z Ubuntu ostatnio jak z Windowsami... Coraz częściej słyszę jakie jaja się dzieją po aktualizacjach. Aż strach instalować aktualizacje... Do tego z Ubuntu robi się coraz bardziej osobny byt coraz mniej mający coś wspólnego z samym Linuksem. Ile jest Linuksa w Ubuntu? :P Ubuntu wszystko najlepiej wie i jak najlepiej dba o swojego użytkownika.
komentarz 8 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Zgadzam się.Ubuntu to przerost formy nad treścią ;)Dlaczego nie powrócić do "korzeni"?Czyli Debian.Bez "wodotrysków"(jak ktoś chce to może i wodotryski mieć)

W Ubuntu jest dużo Linuksa.Włącz konsolę(żart)

Coś mi się wydaje że z tym Ubuntu "przeginają",jako system,ma zachęcać początkujących użytkowników.Z obserwacji wpisów na forum,zauważyłem że "cosik nie tak" z tym pędem,aktualizacje,nowsze wydania.Za szybko.

Pozdrawiam :)
komentarz 8 czerwca 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Linux Mint też jakiś niestabilny, polecam Manjaro Linux wyszła wersja 16.06 Cinnamon dużo stabilniejsza od Mint 17.3 z Cinnamon, do tego ma o wiele nowsze pakiety.

https://sourceforge.net/projects/manjarolinux/
1
komentarz 8 czerwca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
A ja polecam FreeBSD + jakieś ulubione środowisko graficzne i po kłopocie ;) To najnormalniejszy system.
komentarz 13 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć :)Kilka razy robiłem podchody do BSD,zawsze traciłem cierpliwość.Wiem że jest bardzo "normalny".Kiedyś się przełamię ;)

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Sprawdź klawiaturę,na wszelki wypadek.Czy wszystkie znaki Twojego hasła są poprawnie wyświetlane.

Wykonaj test kilka razy.

Przy okazji niejako,jeśli nie Tobie,to komuś się przyda.

https://pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu/Dost%C4%99p_do_konta_root

Pozdrawiam :)
komentarz 8 czerwca 2016 przez Arek9922 Nowicjusz (200 p.)
Klawiaturę sprawdzałem, wszystko OK. Jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś się włamał na mój komputer? A jak ktoś się włamał to jak to sprawdzić i się go pozbyć?
0 głosów
odpowiedź 8 czerwca 2016 przez user337 Użytkownik (580 p.)
Przeinstaluj dystrubucję kopiując swoje dane i problem powinien zostać rozwiązany . Nie wykluczam że coś mogło uzyskać twoje hasło do roota .
komentarz 8 czerwca 2016 przez Arek9922 Nowicjusz (200 p.)
A czy linux mint jest dobrą alternatywą?
komentarz 8 czerwca 2016 przez user337 Użytkownik (580 p.)
Jeżeli jesteś początkującym użytkownikiem bądź zaawansowanym powinien wystarczyć , ale oczywiście nie zniechęcam cię do ubuntu ponieważ mint jest o nie oparty i większość aktualizacji pochodzi właśnie z repozytoriów ubuntu więc nie gwarantuje tobie że podobny problem nie wystąpi .

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 4,123 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Mich Początkujący (340 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,508 wizyt

92,584 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...