• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Pytania dotyczące pracy jaką freelancer.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
553 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
zamknięte 27 listopada 2016 przez Patryk Krajewski
Witam, znowu mam pytania do was, ale teraz o pracy freelancera

1. Czy zleceniodawca będzie pytał o wykształcenie i portfolio z projektami?

2. Czy zleceniodawca powinien zapłacić jakąś zaliczkę?

3. Najpierw wysyłać projekt czy czekać na otrzymanie pieniędzy?

4. Na takiej stronie jak freelancer.pl opłaca się robić certyfikaty, które wyglądają jak jakieś odznaki przy profilu?

5. Może mi ktoś opisać jak w kolejności wygląda to wszystko od zgłoszenia do wysłania i zapłaty?

Jak coś mi się przypomni to odświeże temat :D
komentarz zamknięcia: Uzyskano odpowiedź

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
wybrane 27 listopada 2016 przez Patryk Krajewski
 
Najlepsza

 Czy zleceniodawca będzie pytał o wykształcenie i portfolio z projektami?

Postaw się na jego miejscu - ja chętnie bym obejrzał, co osoba zrobiła jeszcze przed nawiązaniem kontaktu ze mną.

Czy zleceniodawca powinien zapłacić jakąś zaliczkę?

Moim zdaniem - po ustaleniu pewnych warunków można, ale ja wolałbym otrzymać pełną kwotę - głównie ze względu na to, że oddajesz projekt gotowy - i dostajesz $$, a nie dostajesz pieniądze za nic ;)

Najpierw wysyłać projekt czy czekać na otrzymanie pieniędzy?

Polecam przeczytać ;) http://piekielni.pl/7260

Na takiej stronie jak freelancer.pl opłaca się robić certyfikaty, które wyglądają jak jakieś odznaki przy profilu?

Uważam że nie - i tak wszystko wyjdzie podczas współpracy - odznaka "dzielny pacjent" może okazać się wtedy jedynie bujdą ;P

Może mi ktoś opisać jak w kolejności wygląda to wszystko od zgłoszenia do wysłania i zapłaty?

Bardzo dużo zależy od tego, jaki to jest rodzaj zgłoszenia, czego wymaga klient, ile mamy czasu oraz pieniędzy na dany projekt - ile zgłoszeń, tyle wyjątków.

3
komentarz 2 czerwca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Polecam przeczytać ;) http://piekielni.pl/7260

Świetna historia :D 

0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
co do ostatniego pytania, podczas studiów zajmowalem sie projektami na zlecenie, klient wysylal mi podstawowe informacej ja robilem 2-3 propzycje, on wybieral i wprowadzal zmiany, bralem zaliczke, i po calym zleceniu. Portfolio to podstawa, napoczatku czekaj na pieniadze, raz mialem taki przypadek ze facet ukradl mi moja prace, ale wyslanie kilku artykułów zalatwilo sprawe
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2016 przez niezalogowany
A ja też dorzucę pytanie.

Ogólnie na ten moment mam za małą wiedzę do pracy jako freelancer, a w dodatku jest niepoukładana, ale czasami lubię sobie popatrzeć ogłoszenia - aby wiedzieć co się uczyć. Szczerze, to nie ciągnie mnie do bycia freelancerem, myślę że praca w jakiejś firmie jest bardziej komfortowa i bezpieczna, ale czasami w przyszłości chętnie bym sobie dorobił jakiegoś 'grosza' i mam pytanie:

1. Macie jakieś porady dla początkujących freelancerów? Na tych wszystkich stronach pod każdym ogłoszeniem jest bardzo dużo odpowiedzi, a inni doświadczeni mogą się pochwalić doświadczeniem i bogatym portfolio. Teoretycznie można byłoby na początku robić pewne rzeczy taniej, aby właśnie sobie wyrobić to doświadczenie i portfolio, ale jak widzę zgłoszenia, że ludzie będą chcieli za bogaty skrypt 50 zł, to pokazują brak szacunku do siebie i swojej pracy, a ja co? Miałbym napisać ten niemały kod za 40zł? Nawet nie ma takiej możliwości, trzeba mieć szacunek do swojego czasu...
komentarz 2 czerwca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Na poczatku jak wszedzie trzeba sie poswiecic, jak zrobisz takich skryptow za 40 zł 10 lub wiecej to bedzeisz mog zarzadac wiecej, nikt ci nie da fajnych pieniedzy na poczatek

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 397 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2022 w Offtop przez Dewidos Początkujący (280 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 318 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 241 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...