• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ Klasy z poziomu programu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
216 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2016 w C i C++ przez igor1988bb Użytkownik (800 p.)
Witam wszystkich. Mam pewne dość ciekawe pytanie. Jestem w trakcie pisania dość rozbudowanego programu i chciałbym dołączać pliki nagłówkowe z poziomu programu zamiast kodu. Jest coś takiego możliwe?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
C++ nie wspiera metaprogramowania. Do dynamicznej zmiany kodu własnego programu w trakcie jego działania powinieneś użyć języka skryptowego (LUA, Python, JavaScript, AngelScript...).
komentarz 2 czerwca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Do dynamicznej zmiany kodu własnego programu w trakcie jego działania

Może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Kodu w C++ bym nie ruszał. Funkcjonalność, którą chcesz "żonglować" w trakcie wykonania, zrealizowałbym w języku skryptowym.

komentarz 2 czerwca 2016 przez igor1988bb Użytkownik (800 p.)
Może i racja. A co myślicie o utworzeniu struktury tablicowej która będzie zawierała ścieźki do plików i zwiększania jej rozmiaru o 1 w momencie utworzenia nowego pliku?
komentarz 2 czerwca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Do czego dążysz, jaki ma być efekt?
komentarz 2 czerwca 2016 przez igor1988bb Użytkownik (800 p.)
Do tego żeby nie mieć bałaganu w kodzie a tworze program w którym chce dynamicznie dołączać pliki i w razie czego je edytować bez potrzeby ingerowania w kod programu.
komentarz 2 czerwca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Nie tędy droga. Powiedzmy, że masz tę tablicę ze ścieżkami do plików. Co dalej z tymi plikami chcesz zrobić?
komentarz 2 czerwca 2016 przez igor1988bb Użytkownik (800 p.)
Będę mieć do nich łatwy dostęp by odczytać z nich potrzebne mi informacje lub tak jak napisałem wcześniej w razie czego będę mógł je edytować.
komentarz 2 czerwca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Huh, czyli po prostu chodzi Ci o pliki konfiguracyjne. W takim wypadku nie ma żadnych przeciwwskazań.
komentarz 2 czerwca 2016 przez igor1988bb Użytkownik (800 p.)
Właśnie oto :) Tak przy okazji mam jeszcze pytanko. Zauważyłem że różnych programach I grach pliki są spakowane tak żeby nikt nie mógł uzyskać do nich dostępu. W jaki sposób takie dane są odczytywane?
komentarz 2 czerwca 2016 przez niezalogowany

są spakowane tak żeby nikt nie mógł uzyskać do nich dostępu. W jaki sposób takie dane są odczytywane?

To nie tak, zawsze da się odwrócić ten proces, więc jakieś mega skomplikowane szyfrowanie nie ma sensu bo jeżeli sama metoda dekodująca jest zawarta w programie, to nie ma większego problemu aby ją wyciągnąć z kodu maszynowego (a jeżeli kod jest po obfuskacji, to można próbować wyciągnąć same zasoby z pamięci).

Najczęściej pliki konfiguracyjne to zwykły plik tekstowy ze zmienionym rozszerzeniem, ewentualnie zapisany w trybie binarnym. Zasoby (grafika, audio) najczęściej są w jakiejś wariacji zipa, może nawet specjalnie spreparowanej.

Także, parafrazując wypowiedź kogoś z forum cpp0x (albo warsztat.gd): jeżeli twój program/gra potrafi dostać się do plików, to użytkownik który będzie chciał, też się dostanie

komentarz 2 czerwca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Potwierdzam to, co napisał Szymon. A co do parafrazy, to raczej pochodzi z warsztatu, bo również to kojarzę a na cpp0x nie bywam. :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 146 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 388 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2021 w JavaScript przez Oskar Szkurłat Bywalec (2,780 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 486 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2020 w Python przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...