• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie obiektowy kalkulator pola i obwodu koła oraz prostokąta z wyświetlaniem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
724 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2016 w Nasze projekty przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
edycja 1 czerwca 2016 przez C☺ndzi
Ahoj!

Napisałem nie obiektowo taki oto programik: http://pastebin.com/B4imjqam

Liczy on pole i obwód prostokąta i koła i wyświetla te figury na ekranie.

Jego problemem jest zżeranie pamięci. Po włączeniu programu zjada on nieco ponad 1 mb ramu, gdy wyświetla kształt jest to już ok. 15 mb a po zamknięciu okna i usunięciu go z pamięci jest to nadal 12mb. Jakieś pomysły?

Zachęcam do oceny kodu.

Pozdrawiam :).

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Zachęcam do oceny kodu.

Nie podoba mi się zawartość main, która nic nie mówi o przebiegu programu. Po jaką cholerkę w switchu w funkcji executeOptions()w każdym case alokujesz pamięć na pojedyncze zmienne double? Jaki to ma sens? I nie używamy exit() w C++, to jest narzędzie do mordowania programu, nie jego zakańczania.

Jego problemem jest zżeranie pamięci. Jakieś pomysły?

Poprawnie zarządzasz pamięcią. Chciałem dla pewności sprawdzić program Valgrindem, ale mi się zawiesił, co poradzę...? :/ Stawiam na to, że po prostu przy użyciu modułu SFML/graphics, ładowana do pamięci jest zawartość tej biblioteki i w tej pamięci zostaje. Nie przejmowałbym się tym, chyba że tendencja jest wzrostowa, czego nie zauważyłem.

komentarz 2 czerwca 2016 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
No i fajnie, dzięki za odpowiedź.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 506 wizyt
pytanie zadane 29 września 2015 w C i C++ przez patrykblu Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 313 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 1,137 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2016 w Nasze projekty przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

92,584 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...