• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Assebler pod mój komputer

Object Storage Arubacloud
0 głosów
250 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2016 w Assembler przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
zamknięte 1 czerwca 2016 przez Avernis
Cześć. Jaki Kompilator do Asseblera byłby najlepszy pod mojego kompa?

Intel(R) Core(TM) i 7-5500U CPU @ 2.40GHz  2.40 GHz

8 gb ramu

64 bitowy system windows

windows 10 home

 

Nie znam się za bardzo na tych wszystkich parametrach, i jeśli nie podałem jakiś parametrów potrzebnych to jeszcze podam.

Najlepiej jakby Kompilator miał wbudowany edytor i kompilator. Nasm jakoś nie przypadł mi do gustu, a kod skompilowany z pomocą fasm nie chce działać
komentarz zamknięcia: Zdecydowałem się dać nasmowi jeszcze 1 szansę - opłaciło się :D

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)

Nie bardzo rozumiem co chcesz zrobić z tym Assemblerem u Ciebie na kompie?

Definicja - link 

To jakiś żart?

komentarz 1 czerwca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Ups. CHyba źle to napisałem :/ chodzi mi o kompilator. p nasm, fasm
komentarz 1 czerwca 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Chyba koledze chodziło o środowisko programistyczne pod Assemblera :-p

Osobiście nie spotkałem się z czymś takim. A rozumiem że chodzi Ci o: edytor kodu + kompilator + linker.

Może to: MasmEd, VisualASM, WinASM.
0 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

A co mają parametry komputera do wyboru asemblera?

Polecam nasm

komentarz 1 czerwca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Jeśli się nie myle to model procka, bo dla każdego procka są inne rozkazy czy jakoś tak. Lecz ram i windows 10 co ma dogadania to już jakaś abstrakcja
komentarz 1 czerwca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Pisałem że się na tym nie znam :/
komentarz 1 czerwca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Tutaj rolę odgrywa architektura procesora, po to coś takiego jest, aby rozkazy dla procesorów tej samej architektury były podobne. Czyli kod maszynowy pod ARM będzie wyglądać inaczej niż pod x86. Ale nie licząc zawaansowanych funkcji niektórych modeli procesorów, to rozkazy powinny być identyczne.
0 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2016 przez krunner Bywalec (2,180 p.)
Jeśli mogę coś doradzić, to zamiast assemblera zacznij uczyć się języka C - to język, który assemblera zastępuje i będziesz miał wiele wyzwań pisząc w C. Systemy operacyjne (linux, windows) a także inne języki programowania/technologie informatyczne są pisane w C (niektóre w 80% w C). Wiele osób uważa, że programistą jest ktoś, kto zna język C z całym jego bogactwem. A inne technologie to już "nieprawdziwe programowanie" :) :)
komentarz 1 czerwca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Znajomość c++ na poziomie średnio zaawansowanym wystarczy? xD

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 36 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2023 w Assembler przez hutsalo1998 Użytkownik (520 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 223 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2023 w Assembler przez hutsalo1998 Użytkownik (520 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 65 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia w Assembler przez koro33 Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...