• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona zespołu muzycznego dla znajomych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
246 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2016 w Nasze projekty przez cienkicinek Użytkownik (720 p.)
Zacząłem pisać swój pierwszy projekt- stronę internetową dla znajmych, którzy mają swój zespół. Na razie przygotowuję stronę główną, potem zrobię resztę.

http://hoaxi.esy.es/

 

Odchudzeniem zdjęć jeszcze się zajmę. Ikonki w footerze również (i zostawię samo logo bez tła). Problemy, które chciałbym rozwiązać na chwilę obecną to:

- Przy szerokości większej niż 1680px pojawia się tło dla body. Nie wiem jak zrobić, żeby tło nie nachodziło na footer, który chciałbym utrzymać czarny.

- Zależy mi na tym, żeby te 4 divy, których tłem są zdjęcia dostosowywały się rozmiarem do rozmiaru zdjęcia i tak się również powiększały.

- Staram się poprawić responsywność, ale średnio mi to wychodzi ;/

 

Na razie to wszystko, temat będę aktualizował.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
edycja 19 maja 2016 przez Niespecjalny
  • Za duża szerokość np headera: 100%+paddingi. Możesz np użyć box-sizing:border-box aby sobie z tym poradzić
  • Obrazki też mogłyby być podlinkowane
  • buttony mogłyby być podświetlane przy najechaniu na nie
  • stopka może mieć mniejszą czcionkę i mieć jakiś padding
  • divy widzę w tym stronu :D
  • nie wiem czy akapit w stopce to dobry pomysł. Co o tym sądzą bardziej obeznani?
  • ogranicz nagłówki(tylko jeden h1 na całą stronę)
  • może więcej treści?
  • skryptów nie widzę ale jak będą to staraj się je umieszczać na końcu przed /body
komentarz 19 maja 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
A przypadkiem h1 nie można więcej razy stosować? Jako np nagłówek danej sekcji? Czyli mamy h1 w nagłówku strony, a później h1 także dla artykułów?
Ja w stopce pojedynczy tekst dawałem zawsze p, chociaż przeważnie jest to lista więc nie trzeba się tym martwić.
komentarz 19 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
edycja 19 maja 2016 przez Niespecjalny
przy takiej ilości treści to chyba najlepsze rozwiązanie pozbyć się tych nagłówków. Sam już nie wiem co z tymi nagłówkami ale znalazłem takie coś http://alterweb.pl/-zasadnosc-uzycia-naglowkow-w-seo.

Jednakże pan Comandeer ostatnio napisał, że nagłówki(h1,h2,h3,...) nie mają wpływu na SEO, więc jeżeli nie wiemy jak je wstawić to lepiej nie wstawiać(tak to zrozumiałem).

Muszę poszukać linka do tego :/

To nie to ale jest nawiązanie http://forum.pasja-informatyki.pl/142339/h1-jako-tekst-alternatywny-w-logo

Bingo http://forum.pasja-informatyki.pl/140183/moda-budowania-stron-www#c140305 Do własnej interpretacji :D
komentarz 19 maja 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)

Mi chodziło akurat o ten fragment stąd :D 
http://tutorials.comandeer.pl/html5-blog.html#artykul-outline
"Jak widać w HTML5 outline jest liczony dla każdej sekcji i artykułu oddzielnie, tzn. h1 w artykule będzie niżej niż h1 w dokumencie."

Oraz "Co do liczenia outline'u w HTML5 warto także dodać, że można go budować obecnie tylko przy pomocy h1 (i wymuszać hierarchię przez odpowiednie wykorzystywaniesection czy article)."

I w sumie miałem racje, tylko wtedy kiedy to czytałem to było to poprawne, a teraz już nie jest cheeky

ps oczywiście zgadzam się, że tutaj były źle zastosowane, a chciałem zwrócić uwagę na to że h1 może być użyte więcej niż jeden raz, jednak jak widać na blogu commandera panowie z w3c już się wycofali z tego :D

0 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
  • nagłówki można porównać do tych w gazecie, masz tytuł i podtytuł na przykład. Tutaj źle je stosujesz bo używasz ich w menu. Jeżeli tak tworzysz menu nie masz potrzeby brać tego tekstu już w żaden inny tag. 
  • nie wiem po co Ci tło bo i tak jest zasłonięte przez zdjęcia, ale wystarczy albo dodać background dla stopki czarny, albo opakować całą reszte w diva z tłem tylko dla niego
  • tego z divami nie rozumiem za bardzo co chcesz uzyskać
  • charset w head powinien być pierwszy
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Strona za szeroka.

Brak marginesu od lewej od napisu Hoax, Created.

Reszta wizualnie OK, pomyślałem, że fajnie byłoby, jakby te linki na górze miały kolory po najechaniu kolejno takie jakie kolory ma logo Hoax (Home, O nas niebieski, a wydarzenia, Kontakt pomarańczowy). Jestem ciekawy, jak by to wyglądało...
0 głosów
odpowiedź 20 maja 2016 przez Piotr Więcek Użytkownik (500 p.)
nie polecam hostingera na którym postawiłeś forum największe ścierwo wśród darmowych hostingów ;P trosze nie na temat ale jest
0 głosów
odpowiedź 20 maja 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
Rzecz która zwróciła moją uwagę to suwanie zarówno w pionie jak i poziomie - niewiele stronie brakuje by z tego zrezygnować, a zdecydowanie by na tym zyskała. Wpatrywałem się w stronę w rozdziałce 1366/768
na 100% suwanie w poziomie jest niemile widziane. W pionie owszem, o ile jest uzasadnione treścią ;) a tam do sunięcia tylko media społecznościowe poniżej leżą ;)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 199 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 389 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2019 w C i C++ przez Ptaszor3 Użytkownik (900 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 237 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2015 w C i C++ przez Eerie Mądrala (7,130 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,779 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...