• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak uruchomić Xampp'a na systemie Linux Mint.

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
2,082 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2016 w Nasze poradniki przez TsunameeV8 Początkujący (410 p.)
zamknięte 27 kwietnia 2020 przez TsunameeV8

Jak zainstalować i uruchomić Xampp na Linux Mint.

https://www.youtube.com/watch?v=3YXThOxJTTI

 

Uwaga!

Jeżeli masz ustawiony język Polski.

w terminalu wpisujemy "cd Pobrane".

Nie uruchomił ci się apache?

Musisz zwolnić porty wyłączając apache2.

W terminalu wpisz "service apache2 stop".

 

 

 

komentarz zamknięcia: Bo się wygłupiłem!

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Ja tak nie za bardzo rozumiem po co to komu. 

apt install apache2 php5 libapache2-mod-php5 mysql-server php5-mysql phpmyadmin

Nie wygodniej tak? (jeśli czegoś zapomniałem to wybaczcie, pisane z głowy, miał być ten "podstawowy" pakiet - apache, PHP, MySQL i phpmyadmin)

W każdym razie nie rozumiem sensu instalowania programu typu XAMPP skoro można samemu zainstalować jakie pakiety się chce z repozytoriów.

1
komentarz 19 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Prosciej: sudo apt install php5 ;)
1
komentarz 19 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Xampp (lampp) na linuxach nie ma racji bytu. Zawsze można dockera z kontenerem php odpalić i już jest.
1
komentarz 19 maja 2016 przez niezalogowany
@awaluk powiem ci że dokładnie to samo miałem pisać jak zobaczyłem ten temat: "wszystko fajnie, tylko po co?"
komentarz 19 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
To cieszę się, że ktoś się ze mną zgadza :)

Osobiście przyzwyczaiłem się już bardzo do terminala i co się da robię w nim. Instalowanie programów tym bardziej, skoro mogę to zrobić z repozytoriów jednym poleceniem to nie widzę sensu zabawy z XAMPPem. A jeszcze tym bardziej, że to gotowa paczka w której są jakieś określone rzeczy (np. serwer FTP, który mi zupełnie niepotrzebny), a tak instaluje sobie co chcę.
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 19 maja 2016 przez Mateusz Analityk
Na to nie ma reguły, ale chyba zawsze trzeba odpalać program z prawami użytkownika root. (Chodzi mi o XAMPP)
komentarz 19 maja 2016 przez niezalogowany
nie każdy program wymaga uprawnień roota, więc nie zawsze
komentarz 19 maja 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
chmod +x xampp

wystarczy lub jak kto woli

chmod 777 xampp
1
komentarz 19 maja 2016 przez niezalogowany
Nie powiedziałbym, że nadawanie maksymalnych uprawnień wszystkim użytkownikom jest mądre, powiedziałbym nawet że jest niezwykle głupim pomysłem

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 559 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2016 w SQL, bazy danych przez poziomka900 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,446 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...