• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System idealny - urzędnik

Object Storage Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez ElectroluxV2 Obywatel (1,710 p.)

Witam,

Słowem wstępu: Mój Tata (urzędnik) za 21 dni obchodzi urodziny, z tej okazji chcę zrobić mu niespodziankę. Posiada on laptopa (Acer Aspire 5742g) który dużo przeżył mianowicie ma: wgniecioną matrycę, trzy razy wymienianą klawiaturę (pora na czwarty po ostatniej wizyty cioci :\ ) i parę innych funkcji których Wasze pc-ty nie posiadają. ;) Laptop po 3 latach co miesięcznych wizyt u miłych panów (którzy za wymianę klawiatury policzyli 400zł potem sam ja wymieniałem) stwierdził, że wieszający i straszliwie mulący Windows nie wygrał z moim Tatą i trzeba to zmienić, ni z gruchy ni z pietruchy  będzie się wyłączał... W odwecie zainstalowałem dual-boota z Ubuntu 14.04 LTS i wszystko ładnie i płynnie działało, ale jak chyba ze wszystkim pojawiły się problemy, przez co Tata dosłownie chodzi wkurwiony, że nie może normalnie pracować ...

Co było nie tak w Ubuntu? 

  • Brak Office od Microsoft'u 
  • Hasło na każdym kroku
  • problemy ze serownikiem skanera (Brother DCP-J105 LAN) 
  • Brak dobrego programu do rozliczania pit'ów 
  • Brak siatki blokującej najeżdżanie na siebie plików na pulpicie

 Co chciałbym osiągnąć?

System płynnie i sprawnie sobie radzący z:

  • urzędnikiem
  • filmami po kablu HDMI
  • przeglądaniem internetu

I moja prośba: Podpowiecie czy ubuntu to dobry system pod te wymagania?  Czy może system od Appla? Albo coś innego? Jak ogarnąć Office'a? A i dodam, że laptop nie jest modyfikowany pod względem programów i głównie wykonuje te same monotonne rzeczy. Proszę o pomoc,

Syn tego Ojca

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 maja 2016 przez Franklin Obywatel (1,140 p.)
wybrane 25 września 2016 przez ElectroluxV2
 
Najlepsza
  • Brak Office od Microsoft'u 

Jest LibreOffice, mega podobne i darmowe.

  • Hasło na każdym kroku

Można używać konta roota :)

  • problemy ze serownikiem skanera (Brother DCP-J105 LAN) 

Sterowniki ze strony producenta lub jakieś inne rozwiązanie?

  • Brak dobrego programu do rozliczania pit'ów 

https://www.e-pity.pl/pobierz_darmowy_program/

  • Brak siatki blokującej najeżdżanie na siebie plików na pulpicie

Myślisz, że nie da się tego ustawić? :)

Linux wymaga od użytkownika bardziej niż Windows aby sobie skonfigurował system, chociaż w przypadku Ubuntu jest to kompletne minimum... Znam jednego urzędnika, a właściwie urzędniczkę, którą przyzwyczaiłem do Linuxa, dokładnie Ubuntu i jest bardzo zadowolona i raczej nie wróci na Windowsa na swoim pc :)

 

 

komentarz 22 maja 2016 przez niezalogowany
Ten program do pitów to wielkie G na os x przynajmniej był do niczego
+1 głos
odpowiedź 18 maja 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Windows na SSD.
komentarz 18 maja 2016 przez ElectroluxV2 Obywatel (1,710 p.)
A polecasz jakiś pod tego konkretnego laptopa?
1
komentarz 18 maja 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
SSD od Cruciala są spoko, ale nie znam się na tyle na hardware, żeby móc Ci coś z czystym sumieniem polecić.:)
+1 głos
odpowiedź 22 maja 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)

Może ChromeOS :3

PiTy też można rozliczać w ChromeOS, jest Office (patrz niżej), wszystko ładnie, prosto, fajnie...

  • Brak Office od Microsoft'u 

Musi być Office? Może wystarczy po prostu Office Online od Microsoftu pracujący w chmurze?  Albo Google Docs?

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 313 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2022 w Systemy operacyjne, programy przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 237 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 460 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...