• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wartość zmiennej jako operacja do wykonania

Object Storage Arubacloud
+1 głos
126 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2016 w C i C++ przez tomtom Nowicjusz (130 p.)
Witam,

mam pytanie odnośnie tego czy jest możliwe użycie wartości zmiennej jako polecenie do programu głównego np.
string m="cin>>n";
chodzi o to, żaby za pomocą zmiennej m użytkownik miał możliwość podania wartości n

Moje pytanie zrodziło się kiedy chciałem stworzyć program, w którym podaje się ciąg poleceń i  są one wykonywane dopiero po podaniu ostatniego polecenia w ciągu. Dodatkowo chciałem też dać możliwość podania poleceń w osobnym pliku txt, ale jeżeli da się to zrobić ze zmienną to i z osobnym plikiem nie będzie problemu ;)

Z góry dziękuję za pomoc

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 maja 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Nie, nie jest to możliwe. Musiałbyś stworzyć algorytm, który interpretowałby kolejne polecenia z ciągu znaków. A takie rozwiązanie i tak by działało tylko dla tych funkcji, dla których to zdefiniujesz, a nie dla każdej.
komentarz 18 maja 2016 przez tomtom Nowicjusz (130 p.)
Okej, chyba trochę mi się rozjaśniło, ale dopytam i dodam przykład.

W programie dany jest losowy ciąg liczb. W moim pliku txt chciałbym móc zapisać polecenia funkcji takich jak minimum, maksimum, wstaw czy usuń. Mając napisane te funkcje chodzi mi o tą interpretację, czy istnieje jakiś w miarę przystępny sposób aby odczytując konkretne nazwy funkcji (czasami z parametrami) z pliku wywołać daną funkcję w programie.
Mam nadzieję, że nie pokręciłem za bardzo :)
komentarz 18 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

Nie za bardzo rozumiem, ale po co pisac funkcje w pliku.txt. Piszesz je pod programem np.

void liczby()
{
float liczba[5];
cout<<"podaj liczby:\n"
cin>>liczby[0]<<endl;
cin>>liczba[1]
cout<<"Suma="<<liczba[0]+liczby[1];
}

Taki maly przyklad. I pozniej to wklejasz w programie w odpowiednich miejscach, druga metoda stworzyc inny plik i podlaczyc go do main.cpp

komentarz 18 maja 2016 przez tomtom Nowicjusz (130 p.)
edycja 18 maja 2016 przez tomtom
Nie chodzi mi o pisanie całej funkcji w txt. Przykładowa zawartość pliku txt to: minimum
dodaj 4
minimum
maksimum

I to tyle jeśli chodzi o txt, natomiast gdy uruchomię program juz po kompilacji to chciałbym żeby cala zawartość pliku txt została wywołana czyli odpowiednio: wyświetliło min,dodało do ciągu 4 i wyświetliło min oraz max. Zakładamy ze funkcje są napisane pod programem i jeśli zapisalibysmy kolejno to wszystko w części main to zadziałałoby. Moment w którym nie wiem co zrobić to kiedy zczytuje wartości linijka po linijce z pliku txt i zamiast je wykonać to mam je jako wartości zmiennej
komentarz 18 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jezeli odczyt z pliki tu tutaj stosujesz wczytanie charow w petli. A tutaj film w ktorym masz wyjasnione jak to zrobic. http://miroslawzelent.pl/kurs-c++/pliki-tekstowe-zapis-odczyt-fstream/

Ciagle nie rozumiem o co Ci chodzi z tymi funkcami. Jezeli wczytasz to do pliku fstream to musisz do tej funkcji minimum podac te liczbe. Ale jezeli chcesz to wyliczyc to jest do tego funkcja lub algorytm, nie jestem pewien. Najlepiej podaj kod.

 

Tak jak to opisujesz to mysle, ze ten program bedzie pokazywal nazwe min. i pozniej liczbe, ale zeby dodac 4 musisz juz zapisac dzialanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 750 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2020 w C i C++ przez tomes235 Początkujący (320 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 452 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2020 w C i C++ przez p4wix Obywatel (1,040 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 355 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2015 w C i C++ przez Quiku Obywatel (1,370 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...