• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HP Deskjet 3325-brak sterowników do Win 8.1

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,186 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez procent Obywatel (1,140 p.)
Witam,

posiadam drukarkę HP Deskjket 3325 oraz system operacyjny Windows 8.1. Drukarka jest dość przestarzała. Nawet na płycie jest napisane że sterowniki obsługują tylko system Win98, 2000, Me oraz XP. W związku z powyższym postanowiłem że pobiorę sterowniki ze strony producenta. Otóż pudło, na stronie producenta nie ma sterowników do drukarki HP Deskjet 3325 obsługujących Win 8.1. Moje pytanie: Czy są dostępne inne rozwiązania lub zamienne sterowniki czy też jestem skazany na kupno nowszej drukarki? Oczywiście ostatecznie mógłbym zainstalować starszy system Win (7,XP), ale tego bym nie chciał.

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
edycja 25 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy
Zainstaluj Linuksa w Virtualbox. Np jakieś proste Ubuntu, lub Debian. I drukuj z poziomu maszyny wirtualnej. Możliwe, że nie będziesz musiał nawet specjalnie bawić się ze sterownikami. W moim przypadku drukarka HP920c ruszyła praktycznie od razu.

Mam też stary skaner Plustek OpticPro 1248U i właśnie dzięki Linuksowi na Virtualboksie zmusiłem go znowu do pracy. Musiałem tylko znaleźć odpowiedni sterownik. Pod Windows 7 chyba już nie ma.
komentarz 24 kwietnia 2015 przez procent Obywatel (1,140 p.)
Po zainstalowaniu Linuksa w VB wystarczy tylko podłączyć drukarkę? Jeśli nie to będę musiał pobrać sterowniki do tej drukarki obsługujące Linuksa (Ubuntu/Debiana)?
komentarz 25 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
edycja 25 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy

 Instalowałem Debian Jessie z XFCE. U mnie w przypadku drukarki wystarczyło. Jeśli chodzi o skaner po podłączeniu go do prądu i odpaleniu xsane w konsoli, pojawił się komunikat o braku sterownika w katalogu X. Znalazłem go chyba na forum Ubuntu.Po odpaleniu Linuksa na Virtualbox i włączeniu drukarki musisz tylko jeszcze w menu Devices wybrać opcję "USB Devices" i zaptaszkować odpowiednie urządzenie USB, którego chcesz  użyć. Inaczej system zainstalowany na VB go nie wykryje.

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
komentarz 24 kwietnia 2015 przez procent Obywatel (1,140 p.)

Przeczytałem parę stron powyższego forum i niestety jest rozwiazanie, ale nie dla systemu Win 8.1 64-bitowego.



Pozdrawiam

0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Driver Easy -najlepsze rozwiązanie

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 900 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 764 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez tirex Gaduła (4,430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 445 wizyt
pytanie zadane 21 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez pokrywa1 Użytkownik (990 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...