• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prezentacja prostej gierki.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
252 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2016 w Nasze projekty przez swetroniusz Użytkownik (540 p.)

Cześć.
Od jakiegoś czasu zacząłem pisać prostą gierkę pt. "Matematyk" (nazwa może i nie chwytliwa ale akurat nie wymyśliłem nic lepszego xd). Gra polega na tym, że rozwiązujemy losowe działania. Za rozwiązywanie działań dostajemy punkty doświadczenia, a mając odpowiednią ilość punktów doświadczenia zyskujemy kolejne poziomy (jak na razie poziomów jest tylko 6). Im większy poziom mamy tym różniejsze działania możemy wykonywać. Interfejs jest moim zdaniem nieczytelny, jednak dla tych co już się z grą zapoznają jest dostępny uproszczony interfejs. Program urozmaicają achievementy (które bardziej są easter eggami).

Kod gierki: http://pastebin.com/GAWMb5BM
.exe: http://wyslij-plik.pl/pokaz/796168---xero.html

Przy pobieraniu pliku .exe kliknij w niebieski napis "Pobierz plik" nad komentarzami. Duży przycisk "Pobierz teraz" nie jest prawdziwym przyciskiem.

Jeżeli masz pomysł, który nadawałby się do umieszczenia w gierce - byłoby mi miło jakbyś podzielił się swoimi myślami ;).

PS Ulepszać tę gierkę czy raczej zajmować się jak na razie małymi projektami?

PSS Na początku gra została napisana na if'ach po obejrzeniu 5 odcinka. Teraz jestem przy 8 więc nie oczekujcie zbyt wiele ;).

PSSS Po wpisaniu pewnej liczby w drugim menu (wyboru działania) zyskujesz 100 expa. Zerknij do kodu, żeby zobaczyć, jaka to liczba - to taka opcja do testów.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 11 maja 2016 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)

Ja na Linuxie nie pogram? smiley

Wszystko w mainie. Bardzo nieładnie. Zamiast realizować jednoplikowe projekty na 700 linii kodu polecam zrobić kurs obiektówki.

Pozdrawiam.

0 głosów
odpowiedź 11 maja 2016 przez Bravo555 Gaduła (3,970 p.)

Proponowałbym ogarnąć temat kontroli wersji, nauczyć się gita i jak napisał kolega wyżej zrobić kod obiektówki. Naucz się pisać czysty kod, który ułatwi jego modyfikację i udostępniać go na serwisach takich jak GitHub, co ułatwi publikowanie twoich programów w internecie, a także pozwoli innym użytkownikom na klonowanie projektu, wprowadzanie zmian i, jeśli pozwolisz, dodanie ich do oficjalnego projektu.

komentarz 11 maja 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

PSS Na początku gra została napisana na if'ach po obejrzeniu 5 odcinka. Teraz jestem przy 8 więc nie oczekujcie zbyt wiele ;).

Serio oczekujesz, że zacznie się uczyć gita po 8 odcinku ?

komentarz 12 maja 2016 przez Bravo555 Gaduła (3,970 p.)
Nie oczekuję, że zacznie. Po prostu pokazuję czego powinien się nauczyć jak już nauczy się C++ i będzie chciał iść z programowaniem bardziej na poważnie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 732 wizyt
+5 głosów
8 odpowiedzi 1,475 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 332 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Axlon Nowicjusz (140 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,776 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...