• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Vlog: "Czy warto studiować informatykę"

Object Storage Arubacloud
+11 głosów
674 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Łukasz Pełszyński Użytkownik (810 p.)
Cześć! Chciałem się pochwalić moim pierwszym filmem na YouTube - film dotyczy tego co robić po liceum, czy warto studiować informatykę. Zachęcam do oglądania i proszę nie oceniajcie surowo tego filmu, bo to mój pierwszy :)

https://www.youtube.com/watch?v=_yclNxe3FZ0

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 maja 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Bardzo fajny film :) Fajnie, że swoje argumenty poparł Pan doświadczeniem, a jak na pierwszy film to jest świetnie. W dodatku ma Pan dobrą dykcję :D Niech Pan rozpocznie prowadzenie kanału na YT, jeśli czas Panu pozwoli :)

Pozdrawiam!
1
komentarz 9 maja 2016 przez Łukasz Pełszyński Użytkownik (810 p.)
Dziękuję - mam zamiar regularnie wrzucać filmy, na tyle na ile czas pozwoli. Pozdrawiam!
+2 głosów
odpowiedź 9 maja 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Czy warto studiować informatykę? 

Argumenty innych (za i przeciw):

  • ZA - "poszerzysz swoje horyzonty, poznasz nowe osoby, będziesz mógł sobie pobalować, papier się liczy będzies zmieć papierek"
  • PRZECIW - "nie idź na studia, bo stracisz 5 lat na to, co mógłbyś nauczyć się z internetu"

Ja się pytam, jak pójście na studia może hamować zarabianie pieniędzy? Czemu chęć zarabiania pieniędzy tworzy mnie zakałą uczelni? Czemu to, że chcę zarabiać kasę oznacza to, że obniżam poziom uczelni?

Nie poparłeś tych wielu tez żadnym argumentem. Dodatkowo nie wniosłeś zbyt wiele nowego światła ponad to krótke podsumowanie w "przeciw" wyżej opisanym.

Z drugiej strony potwierdzasz dokładnie te same argumenty, które podsumowałeś na samym początku: mowa o znajomych, o balowaniu itp.

Niemniej jednak materiał dobrej jakości - moje wyczulone ucho wychwytuje małą wadę wymowy aczkolwiek nie jest to uszczypliwa uwaga a możesz nad tym trochę popracować by poprawić jakość nagrań. Chwali się to, że pokazujesz się i że starasz sie mówić z pamięci a nie czytać.

Temat studiów informatycznych jest bardzo głęboki i można w nim utonąć. Sam wielokrotnie stawiałem się w sytuacjach ludzi, który zachęcali i odradzali. Każdy ma swoje powody - bo moim zdaniem powody są nieco ważniejsze niż same argumenty. Sam na łamach tego forum również się wypowiadałem na ten temat. W zależności od podejścia osoby zachęcałem bądź stanowczo odradzałem. W 6 minut nie da się tego streścić, bo dokładna analiza musiałaby zawierać masę przypadków, które powinno się omówić i odpowiednio naświetlić. 

Chociażby licealista vs technik informatyk lub licealista z wielkiego miasta vs licealista z miasteczka. Poziom nauczania w szkole, czynniki zewnętrzne i wewnętrzne osoby, które mają ją motywować do działania. I tak dalej. 

Jeszcze nie subuję ale jak dasz tu kilka więcej filmików to może. Mam nadzieję, że VCSy opiszesz raczej dłużej i bardziej fachowo. Raczej oczekiwałbym przykładów z życia wziętych niż rozważań. 

Powodzenia

komentarz 9 maja 2016 przez Łukasz Pełszyński Użytkownik (810 p.)
Dzięki za komentarz, jeśli chodzi o VCSy, to na pewno będzie bardziej merytorycznie i mogę obiecać, że materiał będzie dobrej jakości.

To prawda, jest lekka wada wymowy przy "ż" i "sz" :)

Z hamowaniem zarabiania to przytoczyłem tylko częsty argument, np. ostatnie raporty płacowe z USA pokazują, że jednak im wyższe wykształcenie informatyczne tym większe zarobki.

Masz rację odnośnie złożoności tematu, własnie powód tej złożoności i rozległości zainspirował mnie, aby mówić o tym na kanale. Dzięki!
komentarz 9 maja 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Jeśli nie masz wady zgryzu to możesz spokojnie pójść na 2-3 wizyty do jakiegoś logopedy - dziewczyna mi mówi, że można to naprawić (pod warunkiem braku wad zgryzu). wink

+1 głos
odpowiedź 9 maja 2016 przez KlataMiLata Bywalec (2,120 p.)
Wierzę, że jak będzie Pan sumiennie kontynuował pracę nad materiałami tego typu to może z tego powstać coś naprawdę dobrego! Parę rzeczy do poprawki, ale zapowiada się bardzo obiecująco! Pozdrawiam i życzę powodzenia
komentarz 9 maja 2016 przez Łukasz Pełszyński Użytkownik (810 p.)
Dziękuję, postaram się nie zawieść oczekiwań!
+1 głos
odpowiedź 9 maja 2016 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Super, zostawiam suba. Rozwijaj się! :)
komentarz 9 maja 2016 przez Łukasz Pełszyński Użytkownik (810 p.)
Dzięki!
+1 głos
odpowiedź 9 maja 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Jak na pierwszy film wydaje mi się, że faajnie (y) Muzyczka w tle, porządna kamerka, bardzo dobra jakość głosu. Zaskoczył też mnie brak cięć (bo chyba nie było ani jednego?) - również duży plus. No i świetny wybór tematu. Dobrze, że poza własnym zdaniem, podzieliłeś się też doświadczeniami. Gdybyś nie powiedział, to bym nie zgadł, że to pierwszy film, dobra robota.
komentarz 9 maja 2016 przez Łukasz Pełszyński Użytkownik (810 p.)
Dzięki! Starałem się zachować wątek, aby nie ciąć co kilka klatek. Na koniec jest cięcie jedno - na pewno można jeszcze poprawić.
–4 głosów
odpowiedź 9 maja 2016 przez niezalogowany

 i proszę nie oceniajcie surowo tego filmu, bo to mój pierwszy :)

No comment. 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 151 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2016 w Offtop przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,112 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ditrikss Nowicjusz (190 p.)

92,596 zapytań

141,445 odpowiedzi

319,718 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...