• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Java userInput kilka pytań :)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
183 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w Java przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
zamknięte 6 maja 2016 przez alus152

Witam, bawie sie od jakiegoś czasu w Javie i mam mały problem bo zrobiłem już swój "kalkulator" wraz z poradnikiem pewnego pana z youtube :) ale dotyczył on tylko liczb czyli że wpisywałem liczbe 80 i została ona pomnożona, podzielona, dodana itp. ale chciałbym zrobić coś podobnego tylko że z kolorami, a dokładniej:
Chciałem zrobić coś w tym stylu że konsola pyta o twój ulubiony kolor i podajesz np. Czerwony i wtedy w konsoli miałby się pokazać napis w stylu : Great colour ! natomiast gdy wpisze Niebieski pojawiłoby się : "I hate this colour!" kompletnie nie mam pojęcia jak się zabrać i nie chcę aby ktoś za mnie pisał tutaj kod itd. broń Boże! ja tylko chce aby ktoś mnie nakierował jak to zrobić albo gdyby ktoś mógł podesłać jakiegoś linka który wytłumaczy to :) bo próbowałem robić to na Stringach a nie na zmiennej int bo wiedziałem że to nie zadziała (przynajmniej tak myśle) z góry dzięki za odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość (zaczynam swoją przygode z Javą i programowaniem! ) :D podam wam poniżej kod to tego "kalkulatora"

import java.util.Scanner;

public class LessonTwo
{

    static Scanner userInput = new Scanner(System.in);

    public static void main(String[] args)
    {
        System.out.print("Your favorite number: ");

        if (userInput.hasNextInt())
        {
            int numberEntered = userInput.nextInt();

            System.out.println("You entered "+ numberEntered);

            int numEnteredTimes2 = numberEntered + numberEntered;
            System.out.println(numberEntered+ " + " + numberEntered + " = " + numEnteredTimes2);


            int numEnteredMinus2 = numberEntered - 2;
            System.out.println(numberEntered+ " - 2  = " + numEnteredMinus2);


            int numEnteredTimesSelf = numberEntered * numberEntered;
            System.out.println(numberEntered+ " * " + numberEntered + " = " + numEnteredTimesSelf);


            int numEnteredDivide2 = numberEntered / 2 ;
            System.out.println(numberEntered+ " / 2 = " + numEnteredDivide2);

            int numEnteredRemainder = numberEntered % 2;
            System.out.println(numberEntered+ " % 2 = " + numEnteredRemainder);



        } else{
            System.out.println("Enter an integer next time");
        }

    }

}

 

komentarz zamknięcia: Otrzymalem odpowiednia odpowiedz :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 maja 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
wybrane 6 maja 2016 przez alus152
 
Najlepsza

Ważna uwaga, jeśli przesiadasz się na przykład z C++: 

Jeśli wczytasz już te dane do jakiejś zmiennej:

String userColour;

I dajmy na to, że: 

userColour = "Blue";

To musisz pamietać, że jak chcesz porównać dwa Stringi w ten sposób, czy zawierają ten sam tekst to robisz to tak: 

if ( userColour.equals("Blue") {
     //...
}

Jeśli zrobiłbyś tak jak może wydawać się bardziej "intuicyjnie": 

if ( userColour == "Blue" ) {
    // ...
}

Prawdopodobnie nie zadziałałoby to, bo w ten sposób porównujesz referencje dwóch Stringów patrząc czy wskazują na ten sam obiekt na String Poolu (kiedyś na pewno więcej o tym doczytasz :) na razie musisz wiedzieć po prostu, że Stringi porównujemy z użyciem metody equals() ) 

Pozdrawiam,
 

komentarz 6 maja 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
edycja 6 maja 2016 przez Mar Cin
Wprowadzasz kolegę trochę w błąd, ponieważ porównywanie Stringów za pomocą operatora równości w Javie jest dozwolone,JVM lokuje wszystkie identyczne Stringi w pamięci w jednym miejscu.
komentarz 6 maja 2016 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Bardzo panu dziekuje to bylo to czego szukalem :) jeszcze raz wielkie dzieki pozdrawiam :)
komentarz 6 maja 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)

Chyba że zrobisz tak:

String box="item";
String box2=new String "item";

W tym przypadku pomimo tego że zawartość box jest identyczna jak box2,to wymusiłeś poprzez wywołanie new String,utworzenie nowego niezależnego obiektu.

+1 głos
odpowiedź 5 maja 2016 przez Przybysz_4444 Gaduła (3,200 p.)
1.Program wyświetla napis , który prosi o podanie koloru.

2.Pobiera wpisane dane i przypisuje do Stringa.

3.Używając instrukcji sterujących(if, else) sprawdza czy wpisane dane to "Niebieski" czy "Czerwony" i w zależności od tego wyświetla dany napis.

:)
0 głosów
odpowiedź 5 maja 2016 przez maciekak Obywatel (1,300 p.)
http://forum.pasja-informatyki.pl/96348/java-jak-zrobic-kolorowy-tekst

Tutaj masz o ustawieniu koloru.

Pytanie zadajesz normalnie, odpowiedź zapisujesz do stringa i na ifie sprawdzasz jakich koloru używać, w zależności od tego co jest w stringu.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 229 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2016 w C i C++ przez ElPiwo Początkujący (370 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 633 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mrx Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,789 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Drago Verde Obywatel (1,250 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,661 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...