• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Złapanie id starego onclicka

Object Storage Arubacloud
+1 głos
143 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2016 w JavaScript przez patryk11441 Obywatel (1,150 p.)
Witam. Mam problem ze złapaniem starego id onclicka. Po kliknięciu pobieram id zdjęcia event.target.id i rozjaśniam zdjęcie. Gdy ktoś kliknie na nowe zdjęcie chce przyciemnić stare a rozjaśnić nowe. Ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?
komentarz 1 maja 2016 przez patryk11441 Obywatel (1,150 p.)
Okej rozwiązałem sam. Przed każdym kliknięciem na zdjęcie czyszczę wartości zdjęć po czym przypisuje klikniętemu nowe.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 maja 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Kodzik?
komentarz 1 maja 2016 przez patryk11441 Obywatel (1,150 p.)
Nie chce gotowca tylko opis jak to by ktoś to zrobił :D
komentarz 1 maja 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Ale podaj kod Twojego programu.
–3 głosów
odpowiedź 1 maja 2016 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
Spróbuj użyć JQUERY a dokładnie opcji removeClass oraz addClass (które dodają klasy do danego id).

Jeżeli ktoś kliknie na zdjęcie o id "zdjecie1" jqeury doda do niego klase np. "wybrane" którą odpowiednio wystylizujesz w pliku css a gdy ktoś kliknie w zjdecie o id "zdjecie2" zostanie mu przypisana klasa "wybrane" a zdjęciu "zdjecie1" zostanie ta klasa odebrana.

 

Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale starłem się to jakoś wytłumaczyć.
komentarz 1 maja 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

opcji removeClass oraz addClass

Akurat tu jQuery nie jest potrzebne:

http://youmightnotneedjquery.com/#remove_class

(to samo i jeszcze więcej potrafi czysty JavaScript i nie zawsze jest to dłuższy kod od jQuery, a będzie szybciej się wykonywał)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 666 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2019 w JavaScript przez PROFF Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 376 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2017 w JavaScript przez Dagmar Lottie Początkujący (280 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...