• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie wady i zalety mają twoje ulubione i znienawidzone gry (kilka gier)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
587 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2016 w Offtop przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
Chodzi mi o zalety typu zaawansowane system rozwijania postaci i wady typu brak balansu pomiędzy graczmi. Pytam się ponieważ chcę uniknąć takich błędów i pomyśleć o komforcie graczy.

6 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2016 przez niezalogowany
pay2win
+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia 2016 przez niezalogowany
dla mnie ważne jest to że mogę zrobić coś własnego np broń, dom, czy drzewko postaci
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2016 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
Niewidzialne ściany w miejscach, gdzie jest teoretyczna możliwość przejścia.
komentarz 27 kwietnia 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
A zalety
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Ku waszemu zdziwieniu dla mnie wadą jest bardzo rozbudowane drzewko postaci, cały jej rozwój, oraz masa różnych cech. Człowiek się namyśli przez pół godziny w co dać punkty za poziom, później okaże się że w ścieżce fabularnej występuje zmiana klasy postaci, czy coś innego. Punkty zmarnowane, postać słabsza... Wiecie co mam na myśli. Dla mnie idealnym rozwojem postaci jest kilka, maxymalnie 5 cech, oraz jakieś umiejętności. Tyle.

A najlepszą opcją jest kiedy nie ma w ogóle rozwoju samego bohatera, sam "ulepsza się" co poziom, a jedyne o co dbamy to poziom umiejętności, oraz podstawowy ekwipunek. A nie że mamy na postaci 8 pierścieni, 4 bransolety, 470 naszyjników i cholera wie co jeszcze. Może ulepszenia każdego z nich do maxymalnie +20 i jakieś kamienie szlachetne zwiększające statystyki o 0.04 punktu? Podziękuję :)
komentarz 27 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
edycja 28 kwietnia 2016 przez Boshi
Itemki ok, ale jak drzewko jest rozbudowane na np 5 głownych dróg, gdzie każda droga ma poddroga a tamta jeszcze 2 poddrogi to bez szans... po prostu nie lubię aż tak się zagłębiać w to wszystko. Wg mnie RPG  musi mieć element magii, drzewko rozwoju , ale z umiarem.  Gothic ogólnie fajny system szkolenia miał, choć bardzo prosty.

 

@Konrad, drzewko było by ok, gdyby nie fakt wymuszenia szkolenia jednej  profesji po przez  zablokowanie levelowe danych skilli. Mod BCE to odblokowuje i dodaje trochę zmian. Tak samo,  za mało jest slotów na skille.  Jasne, rozumiem o co chodziło twórcom, chcieli wymusić dostosowanie  aktualnego wyposażenia i umiejętności do danego przeciwnika, jednak komu się chce mieszać w skillach co chwilę. Dla mnie błąd ;)

Jednak fabuła mnie wgniotła przeżuła i wypluła :D
komentarz 27 kwietnia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Jak gra cię wgniotła, to przeczytaj opowiadania i sagę. Ile to razy mi się łezka w oku kręciła i ile to razy chciało mi się śmiać. Wspominam te 4000 stron z ogromną sympatią. :)
1
komentarz 27 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
W wolnym czasie, na pewno przeczytam ;)
 

p.s Serce z kamienia ukończyłem po 200 h z podstawką  także sporo jak na mnie, bo gothica 2 kiedys katowałem do max 60-70h.
1
komentarz 28 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Boshi laugh "twórcOM"

komentarz 28 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
No tak, dzięki ;)
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Koszmarne community(LOL)
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2016 przez Artur Wraga Obywatel (1,870 p.)
Nie uzyskasz odpowiedzi na takie pytanie. Każdy jest inny. Jednemu coś przeszkadza inny ma to gdzieś. Skoro pytasz to ci powiem : Ja np lubię serrie TES bo tam fajnie rozwiązali elementy rozwoju bohatera. Wystarczy grać tak jak lubisz a postać sama się rozwinie w tych cechach które najwięcej używasz... ten system moim zdaniem wymiata. Nie lubię jak w grach łucznik i mag są najsłabsi ... zawsze. Na początku giniesz co chwile.... Nie lubię jak w grze nie masz wyboru JAK chcesz grać. Ja lubię grać łucznikiem, lubię eliminować przeciwników po cichu jeden po drugim. Uwielbiam jak gracz ma możliwość stworzenia postaci.. jak w fallout, TES :) Nie nawidzę miksowania scince fiction z realizmem... np MGS... MASAKRA niby gra realistyczna, skradanka itp a od czasu do czasu jakieś powalone wstawki... strzelanie z rękawicy którą możesz sterować... balonowe kukły, jakieś demony ... zombi .. albo robisz grę realistyczną albo bajkę a nie pół na pół...

Podobne pytania

+1 głos
11 odpowiedzi 1,161 wizyt
pytanie zadane 6 września 2015 w Offtop przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 439 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2021 w HTML i CSS przez kajman_Rrzeczny Użytkownik (960 p.)
+3 głosów
6 odpowiedzi 575 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2020 w HTML i CSS przez an0nymous123 Początkujący (280 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...