• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Koszyk internetowy, rejestracja i logowanie

0 głosów
1,218 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2016 w PHP przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Witam prosiłbym o wskazówki muszę napisać projekt w czystych językach, bez wykorzystywania żadnych frameworków, czy wtyczek czy czegokolwiek tam i prosiłbym o małe pokierowanie jak się za to zabrać, mógłbym całe to zrobić w PHP?

Projekt dotyczy koszyka sklepu komputerowego, nie musi być on zaawansowany i teraz mam pytanie bo myślę by zrobić to tak:

Rejestracje i logowanie skorzystać z filmików Pana Mirosława Zelenta i zrobić te rzeczy na podstawie jego filmików(czy mogę tak zrobić czy zrobić to inaczej) tylko potem nie wiem co dalej, zrobić bazę przedmiotów + z dołączeniem zdjęcia, potem wyświetlenie tych przedmiotów na stronie z buttonem dodaj do koszyka i te dodawanie do koszyka z if'em że jeśli nie zalogowany to żeby tam przekierowało a jeśli jest ok to idź dalej, sciągnąć dane z przedmiotu dodanego do koszyka + obliczenie kwoty i później dalej mi się pomysły kończą co z tym dalej, można prosić o jakieś rady, ew. źródła do wspomagania się?:)

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
edycja 26 kwietnia 2016 przez Mateusz11

Podpowiem:

  • Koszyk = Cookies, Sesja
  • zdjęcia = baza
  • design = CSS

http://forum.pasja-informatyki.pl/104363/tworzenie-koszyka-w-sklepie-internetowym?show=104363#q104363

komentarz 26 kwietnia 2016 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Ale mozna mieszac frameworkami w stronie? moge Laravela do rejestracji logowania wykorzystac a symfony do reszty np ?
komentarz 26 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie. Dlaczego miałbyś je mieszać w ogóle?
komentarz 26 kwietnia 2016 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Czyli na dzien dzisiejszy, strone ktora zrobilem w html /css / js i chciec wykorzystac symfony musze tworzyc wszystko od 0 co nie?
komentarz 26 kwietnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Ok to takie pytanie teraz, bo jeśli stworzyłem stronę w oparciu o html/css, slider z javascript, miałem zamiar teraz zrobić logowanie, rejestracje z filmików pana Mirosława i jakoś koszyk dla zalogowanych na Sesji + tam pokazywanie przedmiotów z bazy, byłoby to aż tak tragiczne? Bo to jest pierwszy projekt i chodzi tu o ogarnięcie takich podstaw nie o zaawansowany sposób zbudowania tego.

Jeżeli masz tam pomieszany kod html z PHP, to zacznij od refaktoryzacji. Pierwszą rzeczą będzie poćwiczyć trochę z composerem, tak, abyś wiedział jak zassać sobie system szablonów Twig. (Najlepszy) Dzięki niemu kod będzie dużo dużo czytelniejszy. Drugą sprawą będzie użycie PDO zamiast tego co masz podane na tym filmiku. (Mysqli już spotkasz tylko w takich filmikach :d). Użyte zabezpieczenie przeciwko robotom jest okej, ale wyświetlanie tych wiadomości z błędami za pomocą sesji nie. Trzecia rzecz, to będzie routing, aby go dobrze ogarnąć i zamiast 10 plików php mieć tylko jeden: index.php i zahaczamy troszeczkę już o MVC. Tutaj masz wytłumaczone z grubsza o co chodzi: https://symfony.com/doc/current/book/http_fundamentals.html 
Chcąc czy nie chcąc, podczas robienia tego i tak zaczniesz powoli zahaczać o to co napisałem wyżej. Grunt to nie zacząć od kodu, tylko od kartek A4 długopisa i rozrysowania sobie jak to ma działać. Najpierw planujemy, potem kodujemy.

Jeśli ujdzie czy nie ujdzie to tak pytam tylko, można wykorzystać do tego co mam naglę jakiś framework, jaki byłby najlepszy do stworzenia systemu logowania/rejestracji i reszty(zwracając uwagę na przydatność w późniejszej pracy zawodowej np?)

Skoro to pierwszy projekt i służy wyłącznie do nauki, to postaraj się na razie bez framworków. Gdy już go skończysz, wyrzuć (kiedyś zrozumiesz^^) i zrób za pomocą Symfony np.  :-) 

O Symfony może Ci SyntaxError napisze, jaką to rewolucję w firmie ostatnio zrobili.
 

Naskrobałem kiedyś coś takiego: https://php-kurs.gitbooks.io/phpkurs/content/czesc-v/pisanie-stron-obiektowo.html  (Zerknij też na Bibliografię, na te pozycje warto rzucić okiem)

Nie zapominaj też o Manualu w PHP

Jest jeszcze coś takiego jak: http://www.phptherightway.com/

Miłego projektowania.

komentarz 28 kwietnia 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Powiem tyle. Z symfony mogliśmy całkiem sprytnie usprawnić naszą pracę. Funkcjonalności, który były już napisane w starym autorskim fw po prostu przeportowaliśmy jako bundle. Lub znaleźliśmy w packagist lepsze, które spełniają te same funkcje.

Ale tak jak mówił efik najpierw napisz coś w czystym PHPie, a potem zrób to samo w symfony. Wtedy zrozumiesz i sam stwierdzisz, że wyrzucasz ten pierwszy projekt. Ale musisz przez to przejść.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 429 wizyt
pytanie zadane 3 października 2017 w PHP przez Skyterix Początkujący (490 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 537 wizyt
pytanie zadane 15 października 2016 w PHP przez wanderer Gaduła (3,710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 970 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2017 w JavaScript przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)

93,740 zapytań

142,675 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...