• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Testowanie oprogramowania Webowego

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,264 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2016 w Inne języki przez intoksynator Gaduła (3,450 p.)
Witam

Zastanawia mnie przyszłość tego zawodu, dużo teraz się mówi o testowaniu i o większej ilości pracodawców którzy zatrudnia testerów. Jak to wygląda w większych miastach? Duża konkurencja i  czy w ogóle pracodawcy poszukują takich specjalistów z mniej więcej stażem kilku miesięcznym + może z egzaminem z testowania

Zastanawiam się czy inwestować czas i pieniądze w te klocki mając większe podstawy programowania PHP ale chcąc zmienić profesje właśnie na testera, już nie chodzi o mniejsze zarobki ale o perspektywę ilości zatrudnienia w tym kierunkui

 

pozdrawiam!!

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2016 przez Waldemar Mozoła Użytkownik (760 p.)
edycja 2 maja 2016 przez Waldemar Mozoła
 
Najlepsza
Agile to metodologia. Scrum to odmiana agile. W scrum nie ma kierownika. Jest scrum master który rozwiązuje problemy. O jakie rodzaj selenium Ci chodzi. Bo selenium ide możesz nauczyć z blogu testówki lub blogu spólki Kainos.W selenium webdriver to trzeba umieć  czytać kod źródłowy. Przydaje się  python lub java. W trójmieście jest popyt. Najlepiej zacząć od stażów, praktyk. Ciężko ogarnąć system danego projektu na to trzeba nawet pół roku. Żadna szkoła czy tutorial w tym nie pomoże. Dobrze jest też zacząć od testera manualnego. Automatyzacja na to potrzeba więcej czasu. Taka jest moja opinia.
komentarz 2 maja 2016 przez intoksynator Gaduła (3,450 p.)
Dlaczego kolego na testera automatycznego potrzeba więcej czasu?

Skoro sa narzędzia do tego i pracą testera staje się szybsza?

Na poczatku kazdego stażu jestem kierowany na testera manualnego najpierw , zawsze tak jest?

Wtedy nie ma sie żadnych narzędzi tylko , samemu przeglądamy witrynę w poszukiwaniu błędów jak np. tutaj ? https://www.youtube.com/watch?v=lBAAp-1lCmQ

Niech ktoś mnie oświeci z tym testowaniem , bo to temat póki co mało popularny
komentarz 2 maja 2016 przez Waldemar Mozoła Użytkownik (760 p.)
edycja 3 maja 2016 przez Waldemar Mozoła
Tester automatyczny wykorzystuje języki programowania do tworzenia skryptów testów. Żeby programować trzeba umieć czytać kod źródłowy, chodź w podstawach pisać. Dobrze jest też umieść modyfikować kod innych np. z stack overflow. To nie jest łatwy chleb. Proponuje zrobić własne projekty w postaci skryptów w pythonie. Dodać je do gitHub. Można wtedy wpisać to do CV czy do portalów socialmedia jak linkedin czy goldenfile. Należy rozróżnić granicę. Rzeczy które testuje się 3 godziny manualnie nie opłaca się testować automatycznie. Natomiast testy regresywne są powtarzalne i są doskonałym kandydatem do automatyzacji. Nie da się zostać testerem automatycznym nie będą testerem manualnym.Trzeba umieć pisać przypadki testowe, przypadki użycia, scenariusze testowe i pracować z testerami manualnymi. Wtedy możemy przyspieszyć proces testowania automatyzując to co się powtarza np. testy regresywne. Musisz chodzić na rozmowy kwalifikacyjne i nie poddawać się. Wciągać wnioski nawet jak nie przyjmą po rozmowie kwalifikacyjnej to znacz pytania możesz tego się nauczyć i spróbować w nowej firmie lub po pół roku w tej samej. Polecam taką książkę do testów w selenium  autorstwa Unmesh Gundecha tytuł Selenium Testing Tools Cookbook. Opisano tam wzorzec projektowy page object pattern w javie , python, ruby. Dobrze że masz doświadczenie ze stażów, praktyk. Pracodawcy nie będą musieli uczyć Ciebie np. obsługi systemu JIRA. Niestety tester automatyczny musi umieć programować dlatego polecam naukę języków programowania. Na początek python potem java. W internecie więcej jest materiałów w javie. Polecam Ci spotkania meetup. Czyli spotkania społeczności testerskiej w twojej okolicy. Przydaje się też słownictwo branżowe. Najlepiej mieć ISTQB foundation level. Niestety zagraniczne firmy dają punkty jak tester ma taki certyfikat. Angielski przydaje się do czytania dokumentacji technicznej i słuchania tutoriali.
+4 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Zwykle to tester zmienia posadkę na programistę i rzadko na odwrót.

O jakich testach mówisz? Funkcjonalnych, Integracyjnych, A\B, jednostkowych?
1
komentarz 23 kwietnia 2016 przez intoksynator Gaduła (3,450 p.)
Chodzi mi o testy m.in. Scrum, Agile, Kanban oraz testowania z wykorzystaniem m.in. Selenium
2
komentarz 23 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Lol jak testy scrum agile i kanban? Przecież to tylko sposób organizacji pracy w projekcie...
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2016 przez intoksynator Gaduła (3,450 p.)
Dlaczego  na testera automatycznego potrzeba więcej czasu?

Skoro sa narzędzia do tego i pracą testera staje się szybsza?

Na poczatku kazdego stażu jestem kierowany na testera manualnego najpierw , zawsze tak jest?

Wtedy nie ma sie żadnych narzędzi tylko , samemu przeglądamy witrynę w poszukiwaniu błędów jak np. tutaj ? https://www.youtube.com/watch?v=lBAAp-1lCmQ

Niech ktoś mnie oświeci z tym testowaniem , bo to temat póki co mało popularny
komentarz 2 maja 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Genialny odkop...
komentarz 2 maja 2016 przez intoksynator Gaduła (3,450 p.)
Bo mój temat, więc chyba mogę dopytać
komentarz 2 maja 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Rzeczywiście, temat sprzed tygodnia, odkop ogromny. A czepia się ten co odkopuje tematy sprzed roku...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 503 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2016 w JavaScript przez redstar1 Bywalec (2,200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2020 w Java przez juz_nie_mlody Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 233 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2019 w JavaScript przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...