• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką książkę/ film wybrać do nauki C++ ?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
572 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2016 w C i C++ przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)

Witam wszystkich. Mam pytanie do Was. 

Jaką książkę lub kurs na płycie CD wybrać do nauki dla osoby początkującej,która chce poznać C++ od podstaw ?
Osobiście wolałbym kurs z płytą CD, ponieważ jakoś bardziej zachęca on mnie do pracy niż książka. Kiedyś uczyłem się programowania z kursów pana Mirosława Zelenta,lecz tam jest ich niewiele a ja bym chciał tak porządnie poznać podstawę programowania w C++. Szukałem w Internecie.... i znalazłem propozycję książki : "Symfonia C++" pana Grębosza. Opinię są podzielone o tej książce. Jedni twierdzą,że jest najlepszą a drudzy przeczą mówiąc,że jest nudna i nie zawiera najnowszych nowinek z działu C++. Znalazłem również kurs z płytą CD. Link poniżej. Proszę, aby ktoś kto jest obeznany w tym temacie podał propozycję. Przypominam,że jestem osobą początkującą i wolałbym dłuższy kurs na płycie CD. Naprawdę chciałbym bardzo dobrze opanować podstawę C++. Mam dużo czasu, także na spokojnie uczyłbym się tego języka przyszłości. 

Z góry dziękuję :)


Link:   http://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_c_od_zera_do_bohatera.html?gclid=CjwKEAjw9OG4BRDJzY3jrMng4iQSJABddor1DwduQ2zblWMdz5dWNi9hQLg1S8XzZ_B_rKWeC0opeBoC2Fnw_wcB

7 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2016 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)

Ja osobiście polecam Symfonie C++, to niewątpliwie jedna z lepszych książek jakie są na rynku. Możesz zainteresować się także: http://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-szkola-programowania-wydanie-vi-stephen-prata,cppri6.htm

Natomiast z kursów wideo dobrym wyborem jest Strefa Kursów lub http://videokurs.pl/kurs-c.php

1
komentarz 21 kwietnia 2016 przez DCC_IT Początkujący (330 p.)
Mogę się podpisać. Dla mnie też najlepsza jest symfonia C++
0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2016 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Sam przerobiłem na początku kurs Pana Zelenta, a teraz uzupełniam wiedzę książką S. Prathy "Szkoła programowania C++". Nie dość, że dużo listingów, to są też pytania teoretyczne i praktyczne. Dodatkowo są tutaj pokazane przykłady dla C++11.
komentarz 21 kwietnia 2016 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
A co powiecie o tym kursie CD ?
komentarz 21 kwietnia 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Kursy video mają to do siebie, że nie są w stanie objąć wszystkiego. Jak dla mnie książka jest obowiązkowa, gdy uczymy się pierwszego języka programowania, żeby zrozumieć dokładnie co się dzieje i dlaczego. Jasne, kurs może być świetnie przeprowadzony z dobranymi przykładami, ale nie wytłumaczy teorii od podstaw.
komentarz 21 kwietnia 2016 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
Jeśli wybrałbym dobry kurs od podstaw na CD to byłby mój błąd. Chcę się nauczyć tylko podstaw. Czegoś nauczyć nowego. Czy CD byłoby takim dobrym w miarę wprowadzeniem do programowania w C++ ?
0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2016 przez Chin780424 Początkujący (320 p.)
Zrobiłem podobny temat tylko wziąłem jeszcze pod uwagę jedną z nowszych książek:

http://forum.pasja-informatyki.pl/132665/c-przewodnik-dla-poczatkujacych-vs-symfonia-c
0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2016 przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++ napisaną przez twórcę C++ (zalecana dla nowicjusza) lub Szkołę Programowania
0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2016 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
Jeśli wybrałbym dobry kurs od podstaw na CD to byłby mój błąd. Chcę się nauczyć tylko podstaw. Czegoś nauczyć nowego. Czy CD byłoby takim dobrym w miarę wprowadzeniem do programowania w C++ ?
komentarz 21 kwietnia 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
W internecie jest pełno źródeł. Seria C++ na kanale pasja informatyki na YouTube oraz kurs ze strony cpp0x.pl wystarczą by opanować podstawy.
–1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2016 przez niezalogowany

Mam dużo czasu, także na spokojnie uczyłbym się tego języka przyszłości.  

 Chyba języka przEszłości huehue

2
komentarz 21 kwietnia 2016 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
Tak ? To w jakim języku są napisane współczesne gry itd. , skoro widać,że jesteś tak bardzo obeznany ?

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź. :)
komentarz 21 kwietnia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
C++ jest językiem przyszłości, a przynajmniej na pewno tej najbliższej. Przykłada się teraz dużą wagę do stron internetowych a to że można wykorzystywać programy pisane w C++ na stronach, to znacznie zwiększa jego zasięgi. Nawet takie urządzenia elektroniczne jak piloty do telewizorów, zabawki dla dzieci itp. trzeba zaprogramować. W jakim języku? Prawie zawsze C/C++, podobnie jak bywa to w układach Arduino.
1
komentarz 21 kwietnia 2016 przez niezalogowany
edycja 22 kwietnia 2016

Tak ? To w jakim języku są napisane współczesne gry itd. , skoro widać,że jesteś tak bardzo obeznany ?

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź. :)

Poważnie? To jest dla Ciebie argument? Bo z czegoś się dziś korzysta, to znaczy, że ma to przyszłość? Booooże, gdyby wszyscy tak myśleli, to byśmy po dzień dzisiejszy mieszkali na drzewach...

Poza tym programowanie, nie kończy się na produkcji gier komputerowych.

Przykłada się teraz dużą wagę do stron internetowych a to że można wykorzystywać programy pisane w C++ na stronach, to znacznie zwiększa jego zasięgi.

 Kto pisze back-end do aplikacji WWW w C++? Chyba jacyś masochiści.

Nawet takie urządzenia elektroniczne jak piloty do telewizorów, zabawki dla dzieci itp. trzeba zaprogramować. W jakim języku? Prawie zawsze C/C++

Z naciskiem na PRAWIE.

podobnie jak bywa to w układach Arduino. 

Rozumiem, że podałeś Arduino jako argument, żeby po prostu więcej treści wyszło? Posiadasz w domu jakieś praktyczne urządzenie bazujące na tej platformie? Poza tym Arduino to nie tylko C/C++.

 

A teraz łapcie fanboje i nie spinajcie tak dupy, bo Wam kiedyś żyłki popękają :P 

–1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2017 przez hmyk Użytkownik (960 p.)

Symfonia C++ dla początku jest rewelacyjna. Dobrym materiałem jest też od Mega tutorial xiona, lub też jeśli wolisz wideo to wideo kurs C++ Arkadiusa Włodarczyka

1
komentarz 18 kwietnia 2017 przez Shaoi Mądrala (7,020 p.)
Nie ma to jak odkopać temat z 21 Kwietnia 2016..

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 2,369 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2016 w C i C++ przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,431 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 3,340 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,662 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...