• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

c++ builder port LPT (szeregowy 25 pinów) ...Win 7

Object Storage Arubacloud
0 głosów
346 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2016 w C i C++ przez Recon Nowicjusz (180 p.)
Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post w ogóle na jakimkolwiek forum, więc przepraszam za jakiekolwiek nieścisłości. Z kursów Pana Mirosława nauczyłem się podstaw C++ , Java, HTML, oraz wielu innych tematów. Sam  jestem elektronikiem i postanowiłem połączyć te dwie funkcje w jedno. Moje pytanie tyczy się portu LPT (szeregowego 25 pinów). Dowiedziałem się że na ośmiu pinach jest w stanie podać sygnał wysoki (jak również niski ). Napisałem sobie mały programik   w builder c++ oparty głównie o Button , i chciałbym dodać do niego bibliotekę inpout32.dll (ogólnodostępna w necie) aby obsłużyć wyżej wymieniony port (po kliku w Button uruchomić stan wysoki lub niski na konkretny pin). Jak mam się za to zabrać, jak dodać bibliotekę do projektu, poza skopiowaniem jej do głównego folderu samego projektu. Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam. Recon

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)

http://www.logix4u.net/inpout32_source_and_bins.zip

Masz tam przykłady jak tego użyć.

0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
edycja 16 kwietnia 2016 przez Mateusz11

Java,

On uczy Javy? Myślałem że JavaScriptu

Ludzie, zrozumcie to wreszcie, że JavaScript i Java nie mają ze sobą nic wspólnego! Java i JavaScript to dwa inne języki! Java jest do pisania programów, a JavaScript jest do tworzenia stron internetowych.!

komentarz 16 kwietnia 2016 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)

JavaScript jest do tworzenia "fajerwerków" na stronie.!

Mylisz się i jesteś w błędzie.

komentarz 16 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Dobra, może nie fajerwerków, ale JavaScript, jest wykorzystywany, do stron internetowych, pewnie wiesz o co chodziło.

 

Pozdrawiam!
komentarz 16 kwietnia 2016 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)
A node.js pan zna?
komentarz 16 kwietnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Mylisz się i jesteś w błędzie.

Powiedz to twórcy JS.

The idea was to make something that Web designers, people who may or may not have much programming training, could use to add a little bit of animation or a little bit of smarts to their Web forms and their Web pages.

0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2016 przez Recon Nowicjusz (180 p.)
Sprawa rozwiązana.
Cały problem opierał się tylko i wyłącznie o błędny adres mojego LPT  którego mam na PCI-e o czym zapomniałem wspomnieć.

Teraz każdy kod  po wpisaniu odpowiedniego adresu i wartości działa jak należy.
Dziękuję za podpowiedź maly.
Pozdrawiam Recon

Do zamknięcia.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 189 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2017 w PHP przez KacperStachula Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 122 wizyt

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...