• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Za dużo opcji tworzenia projektów w VS

Object Storage Arubacloud
+1 głos
312 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2016 w C# przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Witam. Ktoś mi wyjaśni co to jest BusinessAppProject, LightSwitchProject, Azure WebJob, Azure MobileApp, Azure Resource Group, Extensions, Watch App, Workflow, ATL, MFC, Clang, U-SQL, HDInsight, PowerShell, IncrediBuild i TypeScript w moim kompilatorze? Czy jest sens tego wszystkiego się uczyć? Po co mi te wszystkie opcje? Do czego one służą? Rozumiem te Cross Platform, Android, iPhone, iPad, Sieć Web, System Windows (z tego najczęściej korzystam) ale po co mi potrzebne Extensions, Watch App (nie mam inteligentnych zegarków ani innych tego typu bajerów i tego nie potrzebuję), MFC, ATL, Clang, U-SQL, HDInsight, F#, VB.NET (ku ciekawości te języki mogą się przydać gdzieś w pracy ale to niepotrzebne zabawki Microsoftu stworzone w celach komercyjnych pewnie, zresztą jak dla mnie pod względem gramatyki niczym się nie różnią od C#, jedynie sposobu zapisu trzeba się nauczyć co nie jest trudne) itp.? Chyba nie myślicie że ja korzystam ze wszystkich tych pierdół kompilatora?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
edycja 15 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta
Jaki jest twój problem bo nie rozumiem ? Ludzie jak płacą nawet 40k za środowisko to ma w nim być wszystko co potrzebne do pracy zespołowej, aż po każdą wymarzoną technologię. Ja mam VS enterprise z dreamsparka to mi się z 20-30 GB technologi ściągało o których w ogólę pojęcia nie miałem i nie narzekam jakoś.
komentarz 15 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
To może weźmy potraktujmy to jako wyzwanie nauczyć się przynajmniej tych najbardziej przydatnych możliwości VS i tych technologii oraz się skupmy na tym .NET?
komentarz 15 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Albo ja jestem na tyle tępy albo nie wiem bo nadal nie rozumie twego problemu. VS to środowisko ogólnego przeznaczenia nie tylko do C# i .NET. Jeśli gościu co chce postawić serwer w asemblerze i jest do tego znana bardziej lub mniej technologia to tam się znajduje ( ewentualnie ściąga dodatkowe pliki ). Płaci i wymaga. W czym widzisz nadal problem ?
+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2016 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Napisz jakiś kod, a nie szukasz problemu...
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Masz podczas instalacji VS  2 opcje, Full - domyślna opcja która instaluje wszystko co się da, od C++ do C#, Android i IOS.
Jak i Custom - która pozwala ręcznie wybrać co chcesz.
Możesz w Custom wybierać ręcznie co ma ci się zainstalować i ile na to miejsca będzie potrzebne.
Podejrzewam że po prostu wybrałeś opcję "Full" podczas instalacji VS.
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2016 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Niezły jesteś. :D

Skoro ich nie potrzebujesz, to je usuń. Ściągnij sobie Visual Express czy inny notatnik, skoro nie możesz przez to pracować.

A tak naprawdę, to sprawiasz wrażenie kogoś, kto tylko gada, gada i w zasadzie tyle- nie widzę powodu, by zakładać takie kretyńskie jak ten, wątki. Po drugie, to nie są opcje twojego kompilatora, tylko środowiska.

Po trzecie, istnieje w inżynierii cała masa różnych sposobów na organizację projektu, oraz cała masa technologii, o których nie słyszałeś (Np TypeScript, który jest świetną alternatywą dla kogoś, kto nie bardzo chce się babrać w JS :) ).

F# niczym nie różni się od C#, nie licząc jedynie paradygmatu. :D (Można się tutaj spierać, no ale trzymajmy się założeń :) )

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 399 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2022 w C# przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,456 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 137 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2016 w C i C++ przez Zero Dyskutant (8,210 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...