• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czytelnosc kodu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
254 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2016 w C i C++ przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Witam. Tu daje kodnie jest skonczony chodzi tylko o czytelnosc czy da sie poprawic jak tak to zaproponujecie, chetnie sie zastosuje do rad. Wiem ze blad jest w instrukcji if wszystkienawisay zostaly usuniete a program dziala tak jak chcem

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Po pierwsze dobre formatowanie kodu jeśli masz z tym problem to polecam tą stronę: http://format.krzaq.cc/
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
edycja 8 kwietnia 2016 przez TheFeniks

Witaj ! :)

A gdzie jest link ?

EDIT:

No czytelność jest ok ale bym zmienił

► int main() i klamry od niego robił bym na samym brzegu.

int main()
{


 //Kod
 
 
}

► Jak masz if'y,petle:

int main()
{
    
    while( cos tam )
    {
     if ( cos tam )
     {
        cout <<" cos tam"<<endl;
        cout <<" cos tam"<<endl;
        cout <<" cos tam"<<endl;
     }
     else
     {
        cout <<" cos tam"<<endl;
        cout <<" cos tam"<<endl;
     }
     
    }

}

Teraz pare moich uwag co do kodu

► Tą pętle ja bym zrobił tak:

bool petla=true;

int main()
{
    
    while( petla )
    {
     if (answer=="Yes"||answer=="Yes, I am ready"||answer=="yes"||answer=="yes, i am ready"||answer=="YES"||answer=="YES, I AM READY")
     {
        petla=false;
        Sleep (1000);
        system("cls");
        cout <<"Ok. We beginn it now."<<endl;
     }
     else
     {
        Sleep(1000);
        system("cls");
        cout<<"It is bad reply. Try now. You must: ``Yes or Yes, I am ready``"<<endl;
        cin>>answer;
     }
    
    }

}

Nie rób zmiennych globalnych.

Jak ich nie robić ?

int main()
{
 int point = 0;
 char ans1, ans2, ans3;
 string answer,answer1, text;
 bool petla=true;
 char mein;
 
}

Poprostu deklaruj je w int main()

komentarz 8 kwietnia 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
nie zrobilem jak ty petli z zmiennej bool bo poprostu na poczatku szukam prostych rozwiazan.Tak napisalem zmienna bo dostalem te uwage ale jak to pisalem to nie wychodzilo dlatego zostalem przy tym.Ale widze juz ze zle ja tez dalem.bo w kodzie petla fals dalem else. moj blad. sprobuje tak jak radzisz i sprawdzimy
komentarz 8 kwietnia 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)

No jak dla mnie sposób ze zmienną bool.

while( petla )
{

}

Jest prostszy i bardziej przejrzysty od tego:

while((answer!="Yes")||(answer!="Yes, I am ready"))
{

}

Jak byś miał problem z tą pierwszą pętlą to śmiało pisz ! :)

komentarz 8 kwietnia 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Moge sie zgodzic i nie.Jesli obejrzales 3 odcinki i mialem 3 zmienne i 3 fuknkcje no to moj jest latwiejszy. Pomimo to robiac ten projekt wykraczam poza toco powinienm robic. Ale zdobywam wiedze. Juz zmieiam na bool
komentarz 8 kwietnia 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1

Masz fajny kursik C++ :)
komentarz 9 kwietnia 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Dziekuje. Jeszcze dzisiaj i jutro chcem kolejne 2-3 odcinki obejrzec.
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Chcem? Kurde, chcę weź to popraw. Co do czytelności, wg mnie sporo zbędnych komentarzy (które mało co wnoszą). Istnieje też coś takiego jak edycja postu i możesz linka wrzucić w post. Tego bym się doczepił jeśli chodzi o czytelność.

PS: nie doszedłeś jeszcze do zmiennych lokalnych nie? tolower() powinno CI pomóc w ifach, gdy wielkość liter nie ma znaczenia.
komentarz 8 kwietnia 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Tu masz racje jestem przy 3 odcinku a zadanie wymyslilem ze wzgledu na nauke i przyswojenie sobie wiedzy. Ok. Powiem tak dziala poprawnie. I oczywiscie moge to zmienic ale jak na 3 odcinki mysle ze jest ok... Kodzostaje i bedzie na bierzaco poprawiany bo dojda tablice jeszcze i wgl dlatego zostawilem narazie tak jak jest. Ja to wszystko edytuje na telefonie po napisaniu 30 lini dopiero mam na komputerze i kopiluje
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 8 kwietnia 2016 przez DragonCoder
Sorki nie wkleil sie. Tutaj jest:

http://wklej.org/id/2246750/

Nie znaleziono podobnych pytań

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...