• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programista - Jaka szkoła [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
9,034 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez eVeezu Użytkownik (880 p.)

Witam, chciałbym zostać programistą, ale nie wiem jaką wybrać szkołę, technikum czy Liceum potem studia ?

Możliwe odpowiedzi:
Technikum (31 głosów, 63%)
Liceum, studia (18 głosów, 37%)

9 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
jak chcesz byc informatykiem to najlepiej idz do technikum informatycznego,

pozniej na studia.

Liceum bezsens bo ucza cie tego co w gimnazjum czyli ogolu, a ciebie interesuje informatyka
komentarz 9 lutego 2016 przez gab123 Mądrala (5,230 p.)
Slyszales o czyms takim jak profile mat-fiz-inf. Liceum przygotuje cie lepiej do matury zebys się dostal na lepsze studia. Po za tym jeśli kochasz programować to nikt ci tego nie zabroni a w technikom uczysz się dużo rzeczy których programiście się nie przydadzą. Po za tym liceum to duza dawka logicznego myslenia.
komentarz 9 lutego 2016 przez Paweł Głomski Obywatel (1,650 p.)
Tak się składa, że jestem aktualnie na takim profilu i dupy nie urywa. Chodzimy co tydzień na PG na zajęcia z Akademii ETI, ale może z 4 osoby tam coś robią, dla reszty jest to utrapienie. Jednak wciąż uważam, że dobrze wybrałem. Mam kolegę, który poszedł do technikum, wcześniej zaczął programowanie w C++, a dużo mniej umie, bo nie ma czasu uczyć się samego programowania.

Jeśli chce się być programistą to polecam liceum, nie chodzi tu o jakiś profil, ale o ilość wolnego czasu, który można poświęcić na samodzielne ćwiczenia, tak jak to robię ja, żadna szkoła nie nauczy Cię programować, jeśli się za to samemu nie weźmie.

No i jak pójdziesz do klasy mat fiz, to będziesz bardziej matmę ogarniał, więc worth :)
komentarz 9 lutego 2016 przez gab123 Mądrala (5,230 p.)
Zgadza się wolny czas jest bardzo ważny. Nie ma co iść do technikum z myślą ze cie naucza tam programować. Jeśli chcesz programować musisz nauczyć się sam. Żadne studia ani technikum ci nie pomoze. No i oczywiście nie ma co lekceważyć matematyki której w liceum jest więcej bo logiczne myślenie liczy się w tej branży jak nic.
+3 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Jak wiesz że typowo infa to tylko technikum informatyczne
komentarz 22 kwietnia 2015 przez random001 Użytkownik (610 p.)

Moim zdaniem technikum i studia. Ponieważ z samego wykształcenia techinka nikt cię raczej nie wemie do poważniejszej pracy.

 

komentarz 8 czerwca 2015 przez niezalogowany
Po studiach, bez wiedzy, której na studiach i tak nie zdobiędziesz - też nikt Cię nie weźmie do poważniejszej pracy ;)
+2 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Technikum i studia :D
1
komentarz 21 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Doświadczenie > studia.
komentarz 21 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Wykłady mają się zupełnie nijak do praktyki zawodowej. To dwa różne światy. Z drugiej strony w IT nie ma dobrej pracy bez studiów.
komentarz 21 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Mój kumpel nie skończył studiów (jest w trakcie, ale olewa zajęcia) i jest iOS developerem, zarabiając niezłą kasę. Tylko przez to, że ciągle kodził - w sumie od początku gimnazjum. :)
komentarz 21 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
falauthy lepiej bym tego nie ujął :)
komentarz 21 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Studia>bezrobocie :D  A tak na serio to falauthy  masz racje, oczywiście, że praktyka jest ważniejsza niż teoria, bo co z tego, że wkujemy milion  rozwiązac na blachę, poznamy dziwne  zagadnienia jak nie będziemy tego umili wykorzystać. Nop niech mi ktoś powie, że zrozumiał Polimorfizm z samej teorii bez wyniku działania..
komentarz 21 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Wiesz, pytałem się na jendym z forów czy przenieść się na infe (jestem na drugim roku elektroniki) i szczerze mówiąc odradzali. Studia to fajna rzecz, ale tylko Ciebie nakierują czego się uczyć, bo chyba nikt nie jest dobrym programistą robiąc tylko zgadania z uczelni i olewając indywidualną naukę w domowym zaciszu.
+2 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Ja polecam technikum i później studia zaoczne żeby móc już nabierać doświadczenia.
komentarz 21 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Ze szkoły się nic nie wyciąga, czy to z technikum czy to z lo. Ważne jest to co robisz indywidualnie w domu, lo wygrywa według mnie dlatego bo po prostu jest krótsze. Ale to moje zdanie :)
komentarz 21 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Bzdura. Oczywiście jeśli nie chcesz to nic nie wyciągniesz ze szkoły. Wiadomo to co robisz w szkole możesz zrobić w domu w krótszym czasie bo w szkole tok nauczania jest dla grupy uczniów dlatego nauka idzie wolniej. Ale jak masz chęci, trafisz na dobrych nauczycieli to ze szkoły możesz naprawdę dużo wyciągnąć od osób bardziej doświadczonych (mam na myśli nauczycieli).
komentarz 21 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
To co mogę wyciągnąć ze szkoły to kropla przy morzu informacji która jest całkowicie bezużyteczna a w czasie opanowywania ich mógłbym uczyć się użytecznych rzeczy, indywidualnie :)
komentarz 24 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja sam muszę podjąć decyzję, wybieram technikum :) W liceum informatyka to najczęściej word, powerpoint, excel i rąbanka w quake/cs. I to wszystko. Do tego masa lekcji polskiego i innych zapychaczy :) Ja nie wiem, może sam swoim przykładem kiedyś powiem jak jest, ale technikum mnie bardziej zachęciło :)
komentarz 8 czerwca 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Ja zawsze, kiedy nachodzą mnie takie myśli, przypomianam sobie Steva Jobsa i jego zajęcia z kaligrafii. Co prawda, on to lubił, ale nie sądził, że kiedyś pomoże mu to zmienić świat :) Warto być wszechstronnym.

IMO warto iść do technikum, bo niektóre zagadnienia będziesz już miał opanowane na I semestrze studiów.
+2 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez BraVurA Nowicjusz (180 p.)
Studiuję informatykę i na studiach spotkałem osoby z techników i liceów, nie ma jakiś specjalnych zależności, że jeśli ktoś jest z technikum to jest lepszy, wszystko zależy od osób i ich nastawienia. Najlepsi programiści na świecie to przede wszystkim matematycy i fizycy, jeśli planujesz iść na studia to naucz się dobrze jednego albo drugiego przedmiotu niezależnie w jakiej szkole i jak już się dostaniesz na jakąś uczelenie to pracuj w grupach studenckich, startupach lub jako freelancer coder/programista i nabieraj doświadczenia w programowaniu.

MW.
+2 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2015 przez Do.Zzay Mądrala (5,700 p.)
Jeżeli jesteś lepszy od nauczycela od infy to idź gdzie chcesz. Ja sam idę do liceum a potem na studia. Pozdrawiam ludzi, którzy mówią że po studiach nie ma pracy. Jak ktoś idzie na gó... kierunek to ma potem taką samą pracę. Trzeba pokazać co się chce osiągnąć i zdobywać doświadczenie. Według mnie po technikum (samym) nie będziesz miał pracy jako programista. Musiałbyś potem iść dalej. Jak już wspomniałem idę do liceum bo wiem, że liczy się również teoretyka.
0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2015 przez Krzysztof Klejbor Nowicjusz (190 p.)
Ciekawe. Jestem dokładnie w tej samej sytuacji. Czy rozpatrzyłeś już wersję technikum,studia?
komentarz 24 kwietnia 2015 przez eVeezu Użytkownik (880 p.)
Wybrałem Technikum, a potem studia.

Pozdrawiam :)
komentarz 25 kwietnia 2015 przez Krzysztof Klejbor Nowicjusz (190 p.)
Świetny wybór. Ja również pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2016 przez edios55 Bywalec (2,600 p.)
Najlepszym pomysłem jest technikum o kierunku informatycznym lub też ostatnio w mojej szkole pojawił się kierunek "Technik cyfrowych procesów graficznych" (opiera się bardziej o graficzną część zawodu, jak i również tworzenie stron). Myślę, że technikum przygotuje Cię do zawodu programisty, oczywiście jeśli włożysz w to dostatecznie dużo pracy własnej.
0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2016 przez secsec Mądrala (7,250 p.)
Żadna z tych odpowiedzi nie jest prawidłowa ani nie przybliży Cie do bycia programistą. Czas, który poświęcisz nauce np. już na studiach i poznasz go w podstawowym zakresie możesz poświęcić ucząc się intensywnie programowania w domu we własnym zakresie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 652 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 384 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 371 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szymon44 Nowicjusz (160 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...