• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Z innej beczki. Praca z free.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
665 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez timati Bywalec (2,060 p.)
Witam,

Czy jest ktoś tutaj na forum kto zna jakiegoś pracodowacę, który przyjął by do swojej firmy studenta IV semestru za darmowe praktyki nawet nie praktyki tylko aby pozwolił przychodzić do swojej firmy i pozwalał cokolwiek robić z programowaniem głównie java, sql. Chciałbym popracować przy prawdziwych projektach i tak na prawdę sprawdzić się co już umiem a czego muszę się jeszcze douczyć.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

4 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Jak za darmo chcesz pracować, to pomyślą że jesteś jakąś wtyką z konkurencji ;)
1
komentarz 5 kwietnia 2016 przez timati Bywalec (2,060 p.)
no wiem i trudno ich przekonać, że tak nie jest ;/
+2 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Masz absolutny brak szacunku dla swojego czasu chcąc pracować za darmo jako STUDENT 4 semestru. Chyba sam się nie utrzymujesz skoro w taki sposób podchodzisz do tego.

Inna sprawa, że są praktyki i są staże. Praktyki powinny być (moim zdaniem) 1 miesięczne a staże 3 miesięczne. Po czym powinno nastąpić podpisanie umowy o prace na czas określony (lub podziękowanie sobie) - a później UoP na czas nieokreślony.
komentarz 6 kwietnia 2016 przez timati Bywalec (2,060 p.)
Właśnie do tej pory sam utrzymywałem się w Warszawie pracując nie w tej branży co bym chciał tracą całe dnie pracując po 11 godzin... Dlatego doszedłem do wniosku, że lepiej za chwilę zacisnąć pasa i zdobyć jakieś doświadczenie nawet przez pół roku a później dopiero zacząć pracować ja pieniądze.
komentarz 6 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Korzystałeś z Gita, Bitbucketa?

Wiesz co to jira? Słyszałeś o metodologiach srcrum kanban albo agile?

Jeśli java, to potrafisz obsługiwac bazy danych, jakiś hibernate? Znasz podstawy obiektówki?
komentarz 6 kwietnia 2016 przez timati Bywalec (2,060 p.)
Wszystko to co wymieniałeś kojarze,czytałem lecz nie mogę powiedzieć, że znam bo z tym nie pracuje. Znam podstawy obiektówki, z bazami też mi dobrze idzie.
komentarz 6 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
To nie powinieneś prosić o darmowe praktyki tylko szukać stażu lub pracy.
komentarz 6 kwietnia 2016 przez timati Bywalec (2,060 p.)
Próbowałem serio, ale żadnego odzewu. Dwie firmy zadzwoniły i chciały studenta dziennego, który byłby wstanie poświęcić im ok. 40-50 godzin tygodniowo w godzinach 8-17 a akurat wtedy jest najwięcej zajęć.
komentarz 6 kwietnia 2016 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
To jakiś błąd musiałeś popełnić. Znajomy będący studentem dziennym 2 roku(bez doświadczenia) w Wawie, wysłał niedawno CV na 10 ogłoszeń z zaznaczeniem, że może pracować tylko w weekendy. Wszyscy odpisali. Sprawdź swoje CV i zaznacz kiedy pasuje Ci praca, a powinno być dobrze.
komentarz 6 kwietnia 2016 przez timati Bywalec (2,060 p.)
Może jednak twój znajomy miał więcej do zaoferowania, więcej umiał, może jakieś inne technologie itp.. lista może być długa :)
+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2016 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
http://impaqgroup.com/

Po 3 miesiącach darmowej "pracy" tam podobno była możliwość zatrudnienia na stałe. To znaczy ja z rekruterem rozmawiałem rok temu na targach może się coś zmieniło. Mi to osobiście absolutnie nie pasowało ale wiesz na co się piszesz :).
+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Moim zdaniem może warto poszukać jakiegoś ogłoszenia firmy, która chętnie podejmie współprace zdalną. Takie rozwiązanie moim zdaniem ma tą zaletę, że godziny pracy są dość elastyczne i zależą od Ciebie, ważne aby zadanie było wykonane, dostaniesz umowę i większe lub mniejsze wynagrodzenie w zależności co potrafisz. Zdarzają  się firmy gdzie poszukują osób, które odróżniają kompilator od debuggera, a resztę są wstanie same douczyć. Moim zdaniem trzeba szanować siebie, swój czas i szukać pracy z wynagrodzeniem mniejszym bądź większym, a i tak wiadomo, że na początku nie będziesz zarabiał tyle co osoba pracująca kilka lat  no chyba, że jesteś mega specjalistą albo masz super nowatorski pomysł.
Wystarczy poszukać, a żeby nie być gołosłownym podsyłam losową ofertę pracy:

http://www.pracuj.pl/praca/mlodszy-programista-katowice,oferta,4485197

Podobne pytania

+2 głosów
7 odpowiedzi 2,223 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
0 głosów
7 odpowiedzi 1,001 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2016 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2016 w Inne języki przez Wajstachy Użytkownik (960 p.)

92,622 zapytań

141,477 odpowiedzi

319,818 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...