• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca zdalna - języki webowe

Object Storage Arubacloud
0 głosów
560 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2016 w PHP przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Cześć,

 

Ponieważ chcę wyjechać na studia zagraniczne, postanowiłem założyć w niedalekiej przyszłości(z tym niedalekiej to może być przesada :D) jednoosobowej firmy projektującej na zamówienie skrypty/strony internetowe, żeby to sobie dorobić na utrzymanie. Tutaj do was pytanie - w co warto inwestować; HTML i CSS czy JavaScript i PHP? Grafika czy technika? Tak przy okazji, to chciałbym się rozeznać w prywatnych zleceniach. Gdzie mogę takie coś znaleźć?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
wybrane 3 kwietnia 2016 przez Eliro
 
Najlepsza

Widzę, że zadajesz proste pytanie a dostajesz odpowiedzi typu "A po co ci to", albo "kolejny webmaster który nie zna się na webdevie". No cóż...

Ja odpowiem...

w co warto inwestować; HTML i CSS czy JavaScript i PHP? Grafika czy technika?

Na pewno musisz znać dobrze HTML & CSS. Przynajmniej podstawy JavaScript i bibliotekę jQuery[*^^] aby potrafić podłączyć gotowe wtyczki na stronie z różnymi efektami, albo stworzyć samemu jakieś efekty lub animacje. W jQuery jest większość gotowych wtyczek. Na pewno będziesz musiał też potrafić podłączyć szablony pod któryś z CMS'ów (np. Wordpress [*]), a aby to zrobić musisz znać jakieś podstawy PHP. Od czasu do czasu przyjdzie tobie pewnie napisać jakiś moduł pod CMS - też w PHP. Popularne też jest tworzenie sklepów internetowych i będziesz miał na pewno dużo zleceń na to - tutaj masz do wyboru kilka CMS'ów, m.in. Prestashop czy Magento. Klient ci nie przyjdzie z gotowym projektem strony internetowej, więc grafiką musisz się zająć też - zrobić jakiś projekt graficzny i dać do akceptacji. Jeśli myślisz o tym biznesie na poważnie, to musisz mieć przynajmniej kogoś od grafiki. Z takiego biznesu da się nieźle wyżyć - akurat mam znajomego który ma własną agencję WWW dwuosobową, a grafikiem jest jego żona. Pracowałem tam na stażu (sam się zgłosiłem, bo oni nikogo nie szukali i nie szukają) i mieli tyle telefonów (nawet z UK), że nie wiedzieli za co się zabrać, więc sam tego nie ogarniesz bez grafika.

* chyba dostanę kilka minusów...

1
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Dziękuję za sensowną odpowiedź. Ode mnie masz plusa.

 

Co prawda nie planuję jeszcze tworzyć jakiejś olbrzymiej korporacji, a jedynie chciałbym spróbować swoich sił w tej branży i dorobić parę groszy, gdyż mam zamiar studiować za granicą, ale w sumie masz rację. Posłucham Twojej rady i poszukam do współpracy jakiejś kobiety :D
komentarz 3 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
:D

No i już tego plusa nie mam... ;) Może lepiej ustaw jako najlepszą odpowiedź :D
+2 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Chłopie nie masz pojęcia o żadnej technologii webowej a chcesz się brać za strony? ... poćwicz tak z 7-12 miesięcy napisz jakieś porządne projekty i wtedy się bierz za zlecenia.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Mam pojęcie o technologii webowej, chcę wiedzieć w jakim kierunku iść, na co kłaść większy nacisk -_-
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To nie rozumiem, skoro masz pojęcie o tech. webowej to po co to pytanie? sam powinieneś wiedzieć.. po drugie zdajesz sobie sprawę, ile kosztuje utrzymanie firmy?
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Tak, powinienem mieć pojęcie, bo przecież w każdej książce do nauki programowania jest dział z listą stron, gdzie można znaleźć prywatne zlecenia i informacje jakich zleceń jest więcej...

 

"jednoosobowa firma"- nie będę przecież kupował biurowca, nie będę zatrudniał pracowników, będę tylko przyjmował prywatne zlecenia.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Takie pytania już były

http://forum.pasja-informatyki.pl/90273/linkownia-zbior-powtarzajacych-sie-tematow?show=90273#q90273

Np.

http://forum.pasja-informatyki.pl/239/jak-sie-ukierunkowac

Poświęć kilka minut na przejrzenie rezultatów forumowej wyszukiwarki. Jest kilka tematów o tym, którą technologie i języki wybrać.

[edit]

O miejsca, gdzie możesz szukać zleceń też już były pytania.

komentarz 3 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Może być jednoosoba, ZUS oraz masę inny opłat.. chyba że mówisz o  np umowie zlecenie..
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)

Pytam o prywatne zlecenia w technologii webowej, a nie pracę jako programista programów na PC.

 

Kolego wyżej, wspominałem przecież, że będę za granicą. Zresztą nawet jeśli ZUS, to chyba nic nie wiesz o prawie i prowadzeniu firmy.

komentarz 3 kwietnia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Swoją stronę internetową z CV i portfolio możesz linkować też za granicą, tylko zrób je w kilku wersjach językowych (minimum angielski i polski). W danym kraju pewnie też mają portale, na których możesz się ogłaszać.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Dzięki Ci za pomoc. A jeszcze jedno; chciałbym zobaczyć jak wygląda taki przykładowy skrypt PHP na zlecenie albo strona, żebym mógł się lepiej do takiej działalności przygotować.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Kolejny  "Webmaster" który nie ma pojęcia o WebDevie..

 

p.s Skoro uważasz, że o zusie nic nie wiem to domyślam się że Ty wiesz sporo... no nic powodzenia ci życzę, oby któryś z klientów cię ładnie urządził ;)
komentarz 3 kwietnia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Przejrzyj strony oraz portfolia użytkowników tego forum (niektórzy tworzą tematy, w których przesyłają portoflio do oceny).

Wpisz w Google "web programming portoflio" lub coś podobnego i zobaczysz portoflia programistów. Na Goldenline albo Linkedin też możesz przejrzeć CV i portfolia programistów lub kandydatów na takie stanowiska. Przejrzyj oferty pracy - tam będziesz miał wymagania na dane stanowiska.

Z kodem PHP będzie trudniej (w sensie projekty wykonane w tym języku), bo nie jest on jawny (nie podejrzysz go w źródle strony), ale niektórzy udostępniają swoje skrypty na forach czy np. na GitHub.

Kod HTML/CSS/JS każdej strony możesz podejrzeć poprzez CTRL + U albo w konsoli przeszukaj sobie pliki w zakładce "Sources".

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 282 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 806 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 646 wizyt

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...