• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

GTX 970 vs R9 390 [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
258 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Lonaro Użytkownik (630 p.)
[Nie znalazłem podobnego tematu. Jeśli jednak gdzieś już się pojawił to proszę o odnośnik. Wtedy ten zostanie usunięty]

Zabieram się do zainwestowania w nową kartkę graficzną (aktualnie mam Radeon 6850 1GB). W budżecie mam ok. 1500zł. Chce kupić coś, co będzie trzymało poziom przez najbliższe 4-5 lat. Rozważałem dwie, bardzo znane karty: GTX 970 oraz konkurencyjne R9 390. Cenowo są podobne, obie mieszczą się w budżecie. Wszędzie znajduje różne porównania parametrów itp. Jednak na ich podstawie nie potrafię wywnioskować, która byłaby dla mnie lepsza. Podobno zależy to też od producenta chłodzenia. Z tego co wiem to dla R9 najlepsza opcja w tej cenie to Sapphire Nitro a dla GTX od MSI.

Moje wymagania:

- posiadam 2 monitory, oba na wejścia DVI

- mam zamiar grać na rozdzielczości FullHD

- chciałem ograć najnowsze tytuły (Wiedźmin 3, Just Cause 3, Far Cry 3,4, GTA V)

- chciałbym aby gry działały płynnie (min 40fps, a najlepiej 60 :D)

Aktualnie mam słaby procesor (AMD Phenom II X4 955) podkręcony do 3,6 GHz. Planuje kupić coś mocniejszego, ale najpierw chciałem zainwestować w kartę graficzną.

Proszę o pomoc.
Możliwe odpowiedzi:
GTX 970 (18 głosów, 75%)
R9 390 (6 głosów, 25%)

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez szonek Użytkownik (910 p.)
Obie karty stoją na bardzo podobynm poziomie, radeon wypada odrobine lepiej w testach. Jednak trzeba pamiętać że wszystsko zależy od optynalizacji gry, jednak na obu kartach liczba fps będzie bardzo podobna. Aa i do gtx970 nvidia często dorzuca jakieś najnowsze tytuły, niedawno był to wiedzmiń 3, teraz the division. Obecnie kupiłbym gtx970 ze względu na tą grę. Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Obie są bardzo podobne, lecz ja kupiłbym GTX970
0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Obie karty trzymają poziom i będą dobrze śmigać... ale nie w Twoim wypadku. Odradzam zakup karty AMD do procesora od AMD. Sterownik dx11 ma straszny narzut na CPU przy takim configu zachodzi najzwyklejszy bottleneck. W dx12 trochę to lepiej wygląda, ale to wciąż nie ta sama wydajność jak z CPU od intela.

Na korzyść GTX'a  także przemawia mniejszy pobór prądu, ale m tylko 3.5GB pamięci+ 500MB :P

PS Nie wiem czy Twój config pociągnie Wiedźmina 3 na 2 monitorach Full HD, ale chętnie się dowiem :]
–1 głos
odpowiedź 29 marca 2016 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Tylko Nvidia

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 349 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...